Obrazek

Kolejne HW97K

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Re: Kolejne HW97K

Post autor: patryk1981 »

rokasa58 pisze: 20 lip 2022, 6:34
patryk1981 pisze: 18 lip 2022, 8:48
. Nie dość że mało strzałów wychodzi bo około 40 to jeszcze rozrzut m/s taki że głowa mała .
To wychodzi na to,że jest za duża dawka powietrza.
-odchudź zbijak < 30g
-oryginalna sprężyna
- V można zmniejszyć dławikiem
- tp ma mieć 3mm
czyli mam mu dać jeszcze jedną szanse :D no dobra ;) dam robotę tokarzowi , zrobi zbijak i zamontuje to jeszcze raz , ale jeśli nie zadziała to ulepszę ten regulator siekierą :lol: wtedy będzie mega stabilny a i ja będę miał problem z głowy :gwizd:
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Kolejne HW97K

Post autor: Mamutowicz »

patryk1981 pisze: 20 lip 2022, 16:49 [..]
czyli mam mu dać jeszcze jedną szanse :D no dobra ;) dam robotę tokarzowi , zrobi zbijak i zamontuje to jeszcze raz , ale jeśli nie zadziała to ulepszę ten regulator siekierą :lol: wtedy będzie mega stabilny a i ja będę miał problem z głowy :gwizd:
Ja sobie przedwczoraj sprawdziłem na chrono mojego LGU.. Nic nie dłubany, tylko po paczce śrutututu rozebrałem i powycierałem nadmiar smaru gdzie był..
Myślałem że mi się chrono zacięło bo przez jakieś 6 strzałów pokazywało mi cały czas 236m/s.. potem 235, potem znów 236 parę razy..raz 237.. 235 i znów 236..
Ciekawe czy by mi przestało tak skakać jakbym też tego rega od albatrosa zapodał.. :hm:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Urko
Posty: 146
Rejestracja: 07 lis 2021, 9:42
Lokalizacja: Lemingrad

Re: Kolejne HW97K

Post autor: Urko »

Ja tu chyba jeszcze nie pokazywałem, co jest w środku w "albatrosie" (?):

Obrazek :zdziwko:
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Kolejne HW97K

Post autor: rokasa58 »

Mamutowicz pisze: 20 lip 2022, 21:51 Nic nie dłubany, tylko po paczce śrutututu rozebrałem i powycierałem nadmiar smaru gdzie był..
Smar?jaki smar?,tam ma być prawie sucho ;) masz go rok i dopiero rozebrałeś :D
No to teraz tarczka na 40m :lol:
Urko pisze: 21 lip 2022, 5:45 Ja tu chyba jeszcze nie pokazywałem, co jest w środku w "albatrosie" (?):
Nic Ci nie wypadło z tego rega pod stół? ;)

@Patryk1981! Przy zdejmowaniu z wagi nie ruszaj powierzchni za które łapie zaczep
Awatar użytkownika
Urko
Posty: 146
Rejestracja: 07 lis 2021, 9:42
Lokalizacja: Lemingrad

Re: Kolejne HW97K

Post autor: Urko »

Wypaść raczej nie, tylko "wyleciało" trochę powietrza. Albo tak bardziej wystrzeliło... ;) Poza tym, nazbierało się tam też trochę wody. A poza tym, niczego tam w środku nie było! :zdziwko:
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Kolejne HW97K

Post autor: rokasa58 »

Urko pisze: 21 lip 2022, 7:04 Wypaść raczej nie, tylko "wyleciało" trochę powietrza. Albo tak bardziej wystrzeliło... ;) Poza tym, nazbierało się tam też trochę wody. A poza tym, niczego tam w środku nie było! :zdziwko:
Brak sprężyn,czy sprężyny,to jak on działa,termodynamikę miałem z 46 lat temu :lol:
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Re: Kolejne HW97K

Post autor: patryk1981 »

@Patryk1981! Przy zdejmowaniu z wagi nie ruszaj powierzchni za które łapie zaczep
[/quote]

oczywiste ;) ja porostu nie wieżę w powodzenie planu tego regulatora , jestem skłonny dać go na testy , za friko , ja osobiście nie czuję chęci poświęcania czasu na szajsz ,gdzie już poświeciłem, raczej wolę kupić coś co jest sprawdzone, i tego bedę sie trzymał , dziadek zawsze mi powtarzał .... BIEDNYCH LUDZI NIE STAĆ NA TANIE RZECZY . IDĘ TYM TROPEM . to jest szajs i tyle . chcesz daj znać wyśle ci na tesy .
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Kolejne HW97K

Post autor: rokasa58 »

patryk1981 pisze: 21 lip 2022, 17:10

oczywiste ;) ja porostu nie wieżę w powodzenie planu tego regulatora , jestem skłonny dać go na testy , za friko , ja osobiście nie czuję chęci poświęcania czasu na szajsz ,gdzie już poświeciłem, raczej wolę kupić coś co jest sprawdzone, i tego bedę sie trzymał , dziadek zawsze mi powtarzał .... BIEDNYCH LUDZI NIE STAĆ NA TANIE RZECZY . IDĘ TYM TROPEM . to jest szajs i tyle . chcesz daj znać wyśle ci na tesy .
Gdybym miał armsa,to chętnie,jeszcze raz : jeśli na mano masz 100 powtarzalnie,to reg działa. Popytaj Yurko,może coś wie, o czym ja nie wiem :D
Awatar użytkownika
Urko
Posty: 146
Rejestracja: 07 lis 2021, 9:42
Lokalizacja: Lemingrad

Re: Kolejne HW97K

Post autor: Urko »

Sprawdzałem kiedyś ten regulator w pistolecie i jakoś działał: https://www.forum-bron.pl/viewtopic.php?t=191078

Wystrzelałem może jeszcze z pół puszki śrutu, gdy na pistolet znalazł się kupiec. Ale sam pistolet, regulator leżał w szufladzie kilka miesięcy nieużywany. Kłopot zrobił się, później i przyszedł do mnie ktoś z Dianą Stormrider. Przypomniałem sobie o regulatorze i zaproponowałem zamontowanie.

Wtedy się zaczęło. Już na samym początku okazało się, że regulowane ciśnienie jest za małe. Ustawiliśmy śrubkę na połowę skali , pozycję "125" co dało rzeczywiste ciśnienie prawie 100bar. Po tygodniu trzeba było przestawić na "150". Gdy w końcu na tym , niby maksymalnym położeniu regulator dawał już tylko 60 bar ciśnienia Postanowiłem zobaczyć jak wyglądają "sprężynki", które tak nagle zaczęły mięknąć i robiły to coraz szybciej. No i wtedy się wyjaśniło, że wcale nie wyglądają, bo zamiast sprężynek jest sprężone powietrze. Tylko dlaczego ta "powietrzna sprężynka" słabnie, tego nie rozumiem. Chyba, że składają te regulatory z wyższym ciśnieniem wewnętrznym niż używane w kartuszu... :hm:

PS. W internecie można zobaczyć drugi typ regulatora Altaros, który jest trochę krótszy i ma korpus z aluminium (chyba?) i ma odpowietrzenie oraz normalne sprężynki talerzowe.

Co do tych mosiężnych bez odpowietrzenia, to nie wiem czy wszystkie są takie jak ten mój, ale ponieważ czeska firma stanowczo (czerwonymi literami) zabrania ich rozbierania, nie widziałem by jeszcze ktoś poza mną pokazał co jest w środku, więc zakładam, że może tak być... :?

Obrazek
https://www.altaros.cz/domu/32-4417-bsa ... _55_ft_lbs
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Kolejne HW97K

Post autor: rokasa58 »

Dzięki Yurko za odzew,tak sądziłem,że jest poduszka ciśnieniowa zamiast sprężyn. W FX-sie miałem taki przypadek,że ustawione ciśnienie np. na 95 bar,po godzinie rosło do 100 a po nocy miałem 105 lub więcej. Dwa strzały z mniejszą energią i podczas godzinnej sesji był spokój i później znowu,to samo.Co było przyczyną? a no wiadomo,zaworek,a raczej jego poliamidowa część.
W FWB regulator sprawiał inne kłopoty. Najpierw zmieniało się ciśnienie w komorze / przepuszczał większy oring tłoczka a objawem były wariacje strzałowe/,a pewna ilość powietrza przechodziła przez uszkodzony mały oring tłoczka do sprężyn,poprzez odpowietrzenie i na zewnątrz. Po polerce powierzchni i doborze odpowiednich oringów,największy problem,to informacja typu: co Pan tam zamontował? :D jest dobrze.
A odnośnie tego regulatora,to trzyma ciśnienie,czyli trzeba się zająć wagą zbijaka i niczego nie smarować. :D
Zawsze można zamontować Humę a dlaczego?bo dostaniesz serwis pak jak zajdzie taka potrzeba :D
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Re: Kolejne HW97K

Post autor: patryk1981 »

Prośba do Admina o pomoc , założyłem nowy temat pod tytułem : Kolejny Air Arms s400 : proszę o przeniesienie wpisów od dnia 12 lip 2022, 2022 13:55 do 22 lip 2022, 2022 06:31
do wspomnianego działu , o tematyce AA , w ten sposób zachowamy tematykę . Dziękuję .
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
ODPOWIEDZ