Obrazek

Rozważania o drewienku

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Springfield7.62
Posty: 296
Rejestracja: 12 sie 2006, 9:34
Lokalizacja: Okolice Krosna

Post autor: Springfield7.62 »

Czy w osadach custom też robicie takie samo mocowanie systemu jak w oryginale (na 3 śruby?
Hatsan 80s + Belomo 6x42 Mil-Dot + Drwienko CUSTOM w budowie...
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Ja tak właśnie mam zamiar zrobić. To jest chyba najtrudniejsza operacja przy robieniu drewienka, wystarczy, że skosisz otwór o pół milimetra i kicha :/ Dlatego ja mam zamiar zaczynać wiercenie pod śruby (zwłaszcza te z przodu) od wiertła 1mm, cały czas dopasowyjąc będę otwór stopniowo powiększał. Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie i nie będę miał skrzywionego korpusu względem łoża...
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
gryzoń
Posty: 38
Rejestracja: 29 paź 2006, 19:54
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: gryzoń »

Łał.Mój temat został przyklejony...aż się zarumieniłem :D
No, z tym spasowaniem śrub to jest ciężko i wymaga skupienia. Ja wpierw nawierciłem tylną i do niej pasowałem przednie.Należy sprawdzić czy obie są wględem siebie symetrycznie ulokowane-u mnie nie były (więc dla każdej z osobna należy określić dokładnie punkt wiercenia )i podejrzewam że w poszczególnych egzemplarzach są różnice.Starałem się możliwie dokladnie określić współrzędne do napunktowania.Natomiast zrezygnowałbym z kilkukrotnego rozwiercania otworów w drewienku, bo zacznie "rwać i tańczyć"...przerabiałem to. Jeśli dokładnie napunktujemy to powinno być OK. POWODZENIA :)
Nie strzelam z otwartych tudzież do szkodników i gryzoni.
Hatsan 90 tuning+tłumik+leapers 3-9x40 AO MilDot R/G
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

gryzoń pisze:Łał.Mój temat został przyklejony...aż się zarumieniłem :D
Przejrzyście i obrazowo potraktowany temat to i został przyklejony :D
Ostatnio zmieniony 08 lut 2007, 0:17 przez tomaschek, łącznie zmieniany 1 raz.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Springfield7.62
Posty: 296
Rejestracja: 12 sie 2006, 9:34
Lokalizacja: Okolice Krosna

Post autor: Springfield7.62 »

Ma ktoś może jakiś link, lub zna ogólne wymiary jakie powinno mieć łoże? Chodzi mi o cos takiego jak np. odległość spustu od chwytu, czy długosć kolby itp.
Hatsan 80s + Belomo 6x42 Mil-Dot + Drwienko CUSTOM w budowie...
Awatar użytkownika
Currahee!
Posty: 208
Rejestracja: 27 gru 2006, 12:47

Post autor: Currahee! »

jesli chodzi o dokladne wymiary łoża to każdemu będą pasowały inne bo każdy ma inne rece i ułozenie ciała. Ja radze taki ogolny szkic wykonac w oparciu o łoze fabryczne (Bo je masz w rekach wiesz ktory element nie pasuje i co ci sie żle trzyma). I na jego podstawie dodac tam gdzie jest za krotkie i spiłowac tam gdzie jest za duzo... Ale to tylko takie moje gadanie bo moge sie mylic...
Awatar użytkownika
Springfield7.62
Posty: 296
Rejestracja: 12 sie 2006, 9:34
Lokalizacja: Okolice Krosna

Post autor: Springfield7.62 »

Tylko że ja chce sobie zrobić osadę z chwytemz z otworem na kciuk. Ogólne wymiary własnie wziąłemw taki sposób jak mówisz, ale kiedyś miałem link do stronki (chyba ruskiej) gdzie to wszystko było podane.
Hatsan 80s + Belomo 6x42 Mil-Dot + Drwienko CUSTOM w budowie...
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

http://dzikizachod.fieldtarget.net/view ... highlight= wyborna dokumentacja fotograficzna krok po kroku :)
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Springfield7.62
Posty: 296
Rejestracja: 12 sie 2006, 9:34
Lokalizacja: Okolice Krosna

Post autor: Springfield7.62 »

Wilkie dzięki :D
Właśnie wczoraj wróciłem od wójka z wstepnie wyciętym kawałkiem orzecha i właśnie męczę sie nad końcowym projektem. Ten materiał bardzo się przyda. :)
Hatsan 80s + Belomo 6x42 Mil-Dot + Drwienko CUSTOM w budowie...
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

i jeszcze jeden link zaraz spamowca ze mnie zrobią http://dzikizachod.fieldtarget.net/view ... highlight=
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Klakier

Post autor: Klakier »

Witam
Świetnie pokazany proces dłubania w drewnie, mi napewno się przyda bo mam zamiar wiosną wydłubać co nieco, stolarnie mam tylko szkoda, że takiego sprzętu w niej nie ma :/ .

[ Dodano: Pon 05 Mar, 2007 22:13 ]
Witam
Jako że wiosna nasała to od jutra biore się za dłubanie osady. Materiału mam pod dostatkiem, kilka legarów bukowych suszy się u mnie na placu od paru ładnych lat.
Projekt osady zrobiłem dzisiaj, wzorowałem się na AA ProSporcie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f3b ... d7578.html . Jesli magli byście ocenić i dodać swoje uwagi, propozycje to byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

[ Dodano: Pon 05 Mar, 2007 22:27 ]
A i mam zamiar dokumentować zdjęciami postepy moich prac.
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 225
Rejestracja: 06 paź 2006, 9:29
Lokalizacja: zewsząd

Post autor: Roman »

Witam
Kolba już sciemniona. Mam jednak pytanie czy po bejcowaniu przecierac ją jeszcze watą stalową 000. Chyba za dużo jej nałożyłem. Nie chodzi o ciemny kolor
bo nawet mi sie podoba tylko o to czy nie będzie to miało wpływu na olejowanie (v33) tzn. chłonięcie przez grubą warstwe bejcy.
Efekt jak na foto z pominięciem plam które są już przykryte. (po równomiernym pobejcowaniu w niektórych miejscach nie chciało przykryć drewna jednolicie dopiero drugie załatwiło sprawe)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d58 ... 26516.html
Iż 38
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Wygodna ta baka?? troche rózni sie od tych tradycyjnych raczej pokrywajacych sie linią z linia lufy :hm: pozatym nawet fajnie to wyglada tylko ja bym to zrobil jasne - nawet polakierowal bezbarwnym ale to juz kwestie gustu :)
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 225
Rejestracja: 06 paź 2006, 9:29
Lokalizacja: zewsząd

Post autor: Roman »

Czy wygodna? Raczej mi pasuje chyba że jestem krzywy :lol: . Robiłem typowo pod lunetę tak że oko w sam raz zgrywa sie z gumą lufy (ani za blisko ani za daleko).
Fakt że prawie wszystkie strzelby mają linie baki równą lub niższą z lufą.Jak to będzie wyjdzie w strzelaniu.
Z lunetą:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/198 ... 5f48c.html
Iż 38
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Ciekawe, nie spotkalem sie z takim ksztaltem baki ale skoro Ci pasuje to ok, wkoncu to Ty bedziesz strzelał z karabinka w tej osadzie :lol:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
ODPOWIEDZ