Obrazek

Rozważania o drewienku

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Ładnie. Teraz tylko olej i będzie pięknie. Na jaki się zdecydowałeś ? Lniany czy dedykowany jakiś ?
Bezbronny
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Całkiem sympatyczna, trzyma proporcje, mi się wydaje - czy ambi zrobiłeś??
Nie ma wyraźnej baki, ale osady dla prawo i lewo ręcznych tak mają.

Jeśli kiedyś robił byś drugą :) to zrobił bym 2 poprawki - bardziej zaokrąglił (więcej "mięsa") przy przejściu z chwytu w kolbę - od dołu i kolbę dał niżej ogólnie - teraz będziesz się schylał przy stojącej i klęczącej. Coś takiego:
Obrazek

Oczywiście - jeśli zmajstrował byś jakąś regulowaną stopkę, "problemu" nie będzie. Choć nie wykluczam, że Tobie pasuje dobrze tak jak jest.

Pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
slimlukas
Posty: 37
Rejestracja: 07 mar 2008, 15:48
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: slimlukas »

Kod: Zaznacz cały

 Lniany czy dedykowany jakiś ?
Olej wybrałem ,,Scherell's Schaftol" Mam nadzieje że będzie trochę lepszy niż lniany ze spożywczego :)

Stopka regulowana jest w planach. Będę ją robił od podstaw i właśnie szukam z jakich materiałów ją zrobić. Myślę że to będzie aluminium i gruba guma.
Z baki postanowiłem zrezygnować. Jakoś taki ma bardziej odpowiada.

A co to jest ambi ?
HATSAN 105S Tuning /WALTHER 3-9x40 GA
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

slimlukas pisze:A co to jest ambi ?
Typ osady dla osób prawo i lewo-ręcznych. Czyli symetryczny chwyt i kolba.

Pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
slimlukas
Posty: 37
Rejestracja: 07 mar 2008, 15:48
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: slimlukas »

W sumie to nie myślałem o tym ale gdy teraz patrze na nią to jest symetryczna :) Taka mi właśnie odpowiada.
Podpowiedział byś mi coś na temat jak zrobić ruchomy mechanizm stopki ??

Pozdrawiam :)
HATSAN 105S Tuning /WALTHER 3-9x40 GA
Awatar użytkownika
pershi
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2009, 11:19
Lokalizacja: a stąd

Post autor: pershi »

DE + UK + PL(JP)
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

taki najprostszy pomysł na stopkę.
Dwie blachy, jedna, stalowa z dziurkami regulacyjnymi (gwintowanymi) do kolby. Druga część z dwoma otworami na przelot na śruby montażowe - z doklejoną gumową stopką.
Śruby fi 5 mm myślę dały by możliwość regulacji co około 0,8 cm - jakieś osiem otworów da możliwość regulacji 3 stopnie do góry i na dół (co 0,8 cm).
Do wykonania właściwie za pomocą pilnika, wiertarki ręcznej i gwintownika.
Plus ewentualnie piłka do metalu do skrócenia śrub.

Dwie śruby fi5 wydaje mi się dostatecznie dociągną stopkę do kolby, a ich ilość (2) zapewni jednoznaczną pozycje stopki (bez okręcania się).

Obrazek

Taka wydaje mi sie wersja najprostsza z najprostszych - z wadą - regulacja skokowa.

Pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
slimlukas
Posty: 37
Rejestracja: 07 mar 2008, 15:48
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: slimlukas »

7Dziękuję wam za podpowiedzi. Adamie ta twoja wersja dała mi jakąś wizję jak mam to wykonać. Myślę ze zrobi coś podobnego :) A wady ustawienia się pozbędę bo najpierw wymierzę w jakiej pozycji mi wygodnie i wtedy będę robił otwory na śruby.
Pozdrawiam :)

[ Dodano: Nie 25 Kwi, 2010 08:34 ]
I znów mam problem. Po 5 warstwie oleju wyszły mi takie przebarwione miejsca tak jakby tam bardziej drewno wpiło olej wraz z bejcą. Już sam nie wiem co mam robić :(

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/307 ... 8063f.html

Proszę o podpowiedź jakąś bo już mi farba olejna po głowie chodziła ;)
HATSAN 105S Tuning /WALTHER 3-9x40 GA
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

Panowie pytanko.. czy Jawor będzie dobrym drewnem na nową osadę ?? wcześniej zrobiłem z jesionu.. i efekty widać na str 29.. teraz chcę zrobić coś wytrzymalszego i klasycznego.. coś a'la s400
Czy klocuszek o wymiarach 5x10x80 cm wystarczy na osadę ?? chcę zrobić coś wygodnego, żebym nie musiał już potem dorabiać baki czy doklejać drewna...

[ Dodano: Pon 17 Maj, 2010 14:55 ]
sorki ze tak ciagle dopisuje... Może orientujecie się ile może sobie krzyknąć stolaż za taki kawałek drewna??
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Przecież Ty nie robiłeś osady z jesionu tylko z modrzewia nie mów że jesion nie jest wytrzymały bo to jedno z najlepszych polskich drzew pod względem wytrzymałości. A jawor to gatunek klonu a jak o ile pamiętam klon jest dość miękki. Jesion wygląda tak o http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f8d ... 35a20.html . Kawałek drewna na osadę to koszt 10-20 zł.
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

KM88, Ale zakupiłem klocuszek z którego mogę wykonać nawet 2 kolby ... właśnie jawor... a co do wcześniejszego postu to sorka za przejęzyczenie.. mialem na mysli modrzew, ale wpisałem jesion...tak że sorka.
pytanko.. czy ma ktoś może jakieś szkice osad?? najlepiej jakbym mógł wydrukować i odrysowac..
chodzi mi głównie o ergonomię... ale i o elegancję... osada Radka -"gryzonia" czy nie ma przypadkiem szkiców osady z 1 strony ale niestety niet ;/
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

No to niech będzie jawor :) bronie jesionu bo sam w nim robię :P
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

Panowie.. po kilku dniach zmagań z dłutem, heblem i papierem ściernym ( nie wliczając wyrzynarki) moim oczom ukazało się ot takie cudo :] Obrazek
drewno to jak już wcześniej pisałem jawor... w obróbce niezbyt ciężkie... rysy samego drewna odpowiadają mi jak najbardziej :]
Oto kilka fotek obecnego drewienka które wymaga jeszcze "dopieszczenia" i zmiany koloru na jakiś ładny czekoladowy brąz :]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak widać wzorowałem się na osadzie gryzonia.. Kolor jego osady urzekł mnie.. i zapragnąłem osiągnąć podobny :]
A tu fota z produkcji.. u góry nowe drewienko, polimerek i klocuszek który leży sobie wycięty i czeka na wenę twórczą :]
Obrazek
Przepraszam za jakość fotek, ale akumulatorki padły u mojej cyfrówki.. więc pozostał tel aby podzielić się tą Radosną nowiną :]
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Osada TH to była pierwsza jaką zrobiłem - do hatsana :). I pewnie zrobię kolejną do HW też TH, ale już z orzecha.
Twoja ciekawa. Choć łoże bardziej by pasowało jak w tej co czeka na wenę ;).
Teraz zostało Ci "tylko" mozolne szlifowanie - życzę cierpliwości (bo mi tej zawsze brakuje).

Pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Ładnie wyszło :) ale czy tej baki nie za dużo tu ?? :)
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
ODPOWIEDZ