Obrazek

Sprężynka Do PS'a

Awatar użytkownika
hogan
Posty: 68
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:06
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: hogan »

janekk4501 pisze:
Zet pisze:Waldku, a tak dodatkowo zapytam; jak radzisz sobie z usuwaniem starych czoków?
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=597 ... sc&start=0 czwarte zdjęcie ;)
Janie !!!
Zet pisze:Waldku, a tak dodatkowo zapytam; jak radzisz sobie z usuwaniem starych czoków?
Czoków czy czopów,bo Jasiu zrozumiał - czopów a ja czytam coś innego ? :) więc proszę o wyjaśnienie o co chodzi ?
www.airgunservice.pl
Pozdrawiam Waldemar.
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

a są jakieś czoki w prosporcie ? :hm:
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

Czopów, słownik w telefonie zmienił mi wyraz.
AA ProSport w orzeszku 8)
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

janekk4501 pisze:a są jakieś czoki w prosporcie ? :hm:
Tylko jeden.... 8)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
hogan
Posty: 68
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:06
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: hogan »

Dokładnie,tylko jeden :) ale u mnie czasem jest więcej Prosportów i innych wiatrówek,niestety i w niektórych usuwam i czoki i czopy,jak trza.
Janek zapodał link i właśnie na drugiej ( nie czwartej ) fotce widać jak to demontować ( czopy ) w 2 min :)
www.airgunservice.pl
Pozdrawiam Waldemar.
Awatar użytkownika
Adik
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 540
Rejestracja: 24 mar 2010, 11:05
Lokalizacja: Jeżowe(podkarpackie)

Post autor: Adik »

Ja trochę z innej beczki.
W moim AA Tx200 Mk3 sprężyna ciasno wchodzi na prowadnicę, obawiam się, że zbyt ciasno. Nawet po posmarowania prowadnicy smarem ciężko jest zdjąć sprężynę z prowadnicy.Muszę prosić drugą osobę o pomoc.
Walther LG210 Plus + BE4200
TX200 MK3 + Vortex
FWB P70 FT + Weaver RV9
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Potwierdzam, cholernie ciasno siedzi, we dwóch ją ściągaliśmy i trzeba było dobrze sie zaprzeć, trochę potrwało zanim zlazła :maruda:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
MarekN
Posty: 29
Rejestracja: 18 wrz 2011, 18:41
Lokalizacja: z AirBaru :)
Kontakt:

Post autor: MarekN »

Podczas naciągania tłoka sprężyna poszerza swoją średnicę więc w niczym to nie przeszkadza i lepsza sprężynka za ciasna niż za luźna
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Ciasna też nie jest dobra.Średnica przy naciąganiu się zwiększa. Duże różnice to nie są. Przy strzale ciasna prowadnica może hamować sprężynę.

Jakie Ci wyniki na chrono wychodzą ?
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

W sprawie ciasnej prowadnicy ,to rozmawiałem kiedyś tel.z Seniem (Hogan był jakoś wtedy nieuchwytny ) i powiem Wam ,że dysponuje sporą wiedzą na temat AA (cokolwiek na jego temat się słyszy,trza tylko słuchać i się nie mądrzyć )
On to właśnie powiedział mi coś ,co wprawiło mnie w zdziwienie :,,prowadnica do TX (PS'a) powinna być lekko ,,luźna" i mieć ni mniej , ni więcej jak 80 mm (tyle co oryginalna)
Luźna ma być na tyle,żeby sprężynę można było właśnie bez oporów ściągnąć/zsunąć (ma się na smarze trzymać ,jak on to powiedział,choćby miało lekko brzęczeć,)
Na pytanie :,,dlaczego tak?" ,w odpowiedzi usłyszałem; że system Tx/Ps jest co prawda cholernie wydajny ,ale jest też przy tym chimeryczny i czuły .Wszelkiego typu ,,przycierki" odbiją się na V0 natychmiast. Wypraktykował to na własnej skórze i w oparciu o doświadczenia innych.
Wszystko to sprawdziłem u siebie ,niezależnie na dwóch sztukach TX Mk3 i czterech rożnych zestawach - i ma rację!
Zresztą na stabilność V0 w Tx , ma wpływ bardzo wiele czynników :począwszy od ciężaru dociążnika ,poprzez smar (np. Hoganowy ) na na głupim (jakby się z pozoru wydawało ) ,małym ,drobnym elemencie naciągu kończąc -ale to już inny materiał na prace magisterską :lol:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
Adik
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 540
Rejestracja: 24 mar 2010, 11:05
Lokalizacja: Jeżowe(podkarpackie)

Post autor: Adik »

Jeśli chodzi o mnie to Vo miałem na zawodach gdzieś tak pod sam limit ustawione. Co do jego stabilności to nie powiem za wiele ponieważ nie mam dostępu do chrono, ale po wynikach na 60 m. śmiem twierdzić, że powinno być dość stabilnie.
Walther LG210 Plus + BE4200
TX200 MK3 + Vortex
FWB P70 FT + Weaver RV9
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Pewnie tak jest Darek ,bez tego byś tak dobrych wyników nie osiągał :D
Przedstawiłem tylko jedną z opinii na temat tuningu sprężyn AA ,o dziwo (bo samemu mi nie chciało się w to wierzyć ) nie pozbawioną racji.
Jednak doświadczenie przy dłubaniu w wiatrówkach nauczyło mnie ,że co u jednego zda egzamin ,u innych może kompletnie się nie sprawdzić i do każdej pukawki trzeba podchodzić indywidualnie .
Najlepiej ,jak wszystko chodzi w miarę dobrze ,nie wciskać pazurków na siłę,i nic nie ulepszać ,bo przyniesie to skutek odwrotny :)
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

cris pisze:Najlepiej ,jak wszystko chodzi w miarę dobrze ,nie wciskać pazurków na siłę,i nic nie ulepszać ,bo przyniesie to skutek odwrotny :)
Tak jak to miało przypadek u mnie :lol:
MIałem dobrze to polepszyć chciałem a spaprałem.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
Adik
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 540
Rejestracja: 24 mar 2010, 11:05
Lokalizacja: Jeżowe(podkarpackie)

Post autor: Adik »

...a już mnie kusiło żeby coś pogrzebać :D
Walther LG210 Plus + BE4200
TX200 MK3 + Vortex
FWB P70 FT + Weaver RV9
Awatar użytkownika
hogan
Posty: 68
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:06
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: hogan »

Adik pisze:Ja trochę z innej beczki.
W moim AA Tx200 Mk3 sprężyna ciasno wchodzi na prowadnicę, obawiam się, że zbyt ciasno. Nawet po posmarowania prowadnicy smarem ciężko jest zdjąć sprężynę z prowadnicy.Muszę prosić drugą osobę o pomoc.
Darku,jak już pisaliśmy na PW,prowadnica powinna lekko wchodzić do sprężyny by było powtarzalnie a co za tym idzie-celnie.
Ertalon lubi lekko zwiększyć swoje fi przez wilgoć,wiem że to dziwne,ale tak właśnie jest.
Dobrze jest w ramach przeglądu sezonowego,sprawdzić czy prowadnica wchodzi do sprężyny z lekkim oporem ( wciskając ją jednym palcem )ale bez luzu,wtedy mamy pewność że karabinek będzie strzelał tam gdzie chcemy.
Jeżeli jest za ciasna,można papierkiem lekko ją potraktować,ale najlepiej iść do tokarza i odchudzić ją o 0,1 mm bo za zwyczaj tyle jest naddatku,jeżeli wcześniej była dobrze dopasowana.
Jest wiele sprężyn,nawet markowych i czasem pierwszy zwój spreżyny jest lekko zagnieciony ( mniejsze fi ) wtedy prowadnica wchodzi trochę ciężej,ale uginając sprężynę na niej,swobodnie to chodzi,wtedy uważam że jest dobrze i karabinek nie będzie siał.
Więc trzeba wyczuć,czy jest za ciasno na całej długości,czy tylko na pierwszym zwoju.
cris pisze:On to właśnie powiedział mi coś ,co wprawiło mnie w zdziwienie :,,prowadnica do TX (PS'a) powinna być lekko ,,luźna" i mieć ni mniej , ni więcej jak 80 mm (tyle co oryginalna)
Najlepiej nie luźna a żeby wchodziła popychając ją jednym palcem.
Kiedyś dł 80 mm teraz przy dociążnikach dł. 10 mm ( uważam że takie najlepsze ) można wykonać prowadnicę dł. 90 mm by było idealnie 8)
Dodam jeszcze że taki zestaw bez dociążnika a tylko kapelusz z Ertalonu-ertalitu ( niektórzy tak robią ) wcale nie zmniejsza kopniaka a powoduje szybsze siadanie sprężyn-sprawdzone !!!
cris pisze:Jednak doświadczenie przy dłubaniu w wiatrówkach nauczyło mnie ,że co u jednego zda egzamin ,u innych może kompletnie się nie sprawdzić i do każdej pukawki trzeba podchodzić indywidualnie .
Dokładnie.
www.airgunservice.pl
Pozdrawiam Waldemar.
ODPOWIEDZ