Obrazek

Hatsan 55 "Alchemik inside" vs Hatsan 95 bez Alche

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mike1986
Posty: 90
Rejestracja: 06 sie 2011, 23:06
Lokalizacja: Kraków

Hatsan 55 "Alchemik inside" vs Hatsan 95 bez Alche

Post autor: mike1986 »

Witam serdecznie, chciałem swoje pytanie podpiąć pod ten temat - http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=8619&start=15 - ale niestety został zamknięty.

Aktualnie posiadam starą Norconie Germany, karabinek zakupiony jakieś 10-15 lat temu przez ojca. Komfort strzelania - wszyscy się domyślają ;)

Długo szukałem następcy do 300 z, potem do granica górna wzrosła do 500zł i tak trafiłem na Hatsana 55'tkę Alchemika. Wcześniej na piedestale był Hammerli Hunter Force 750. Ale aktualnie mam problem ze zdecydowaniem się na model Hatsana. O 55'tce jest chyba najwięcej na forum, 95'tka opisana jest trochę mniej ale nie chodzi o porównanie 55 vs 95. Chodzi o porównanie 55'tki Alchemika do 95'tki standardowej. 55 Alchemik kosztuje 520 zł a nowy 95, bez modyfikacji Alchemika kosztuje 499 zł.

Zatem czy po przesiadce ze starej Norconi warto kupić wyższy model bez tuningu, czy niższy z tuningiem? Z góry mówię, że własnych modyfikacji nie chcę przeprowadzać, ograniczając się do przesmarowania wiatrówki raz do roku.

PS. Szukając optyki do ww. karabinków natrafiłem na:

POINT PRECISION - 3-9x40 AO - PARALAKSA + Montaż - 189 zł
POINT PRECISION - 4x32 AO - PARALAKSA + Montaż - 139 zł

Warto do Hatsana kupić ten droższy, czy może macie lepsze propozycje?

Z góry dzięki za pomoc w podjęciu decyzji.
Hatsan 95 "Alchemik" | Leapers [5th Gen] 3-9x40 1'' AO R/G MilDot + Leapers AccuShot 1''/11mm
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Odpowiedzi na Twoje pytania znajdziesz pod linkami:

http://www.e-tawerna.pl/viewforum.php?f=30
http://www.e-tawerna.pl/viewforum.php?f=2

Wystarczy, troszkę poczytać......
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
mike1986
Posty: 90
Rejestracja: 06 sie 2011, 23:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mike1986 »

Jaro pisze:Odpowiedzi na Twoje pytania znajdziesz pod linkami:

http://www.e-tawerna.pl/viewforum.php?f=30
http://www.e-tawerna.pl/viewforum.php?f=2

Wystarczy, troszkę poczytać......
Przejrzałem kilka tematów z 55 i 95 w nazwie (nie - nie rozpowszechniam teraz najpopularniejszego kłamstwa w internecie "szukałem ale nie znalazłem) tylko nie nie ma nigdzie odpowiedzi na moje pytanie. O samym 55 i 95 poczytałem już dużo, ale za mało się znam na tym sprzęcie, żeby samodzielnie ocenić, czy lepsza jest tuningowana 55'tka czy 95'tka prosto z pudełka. Alchemik o 95'tce rangera wypowiadał się bardzo pozytywnie, stąd moje niezdecydowanie.

[ Dodano: Nie 07 Sie, 2011 13:14 ]
Dany108 pisze:Hej. Mam 95 która prawie rok czasu chodziła bez tuningu. Dla osoby która uczyła sie strzelać tuning wydawał się jakąś fanaberią i rzeczą nie tak bardzo konieczną, jakze było moje wielkie zdziwienie po zmianie bebechów. Tzw kultura pracy wiatrówki wzrosła co oczywicie miało przełożenie na wyniki osiagane w terenie. Nie wyobrażam sobie żeby strzelać teraz z pudełkowca( choć to mit ze na świeżynce nie można osiagnąć przyzwoitych wyników) poprostu karaabinek mniej wieżga, cykl strzału jest przyjemniejszy. Jesli chodzi o 55 to taką ma kolega takze po zmianie sprężyny, polerkach itp... Czym się różnią hmm... jedną z różnic jest waga karabinka o czym zapominamy przy doborze wiatrówki (lub spychamy to na dalszy plan) 55 jest lżejsza, poreczniejsza co ma duze znaczenie przy gabarytach strzelca ( dolicz sobie do wagi karabinka wage optyki + kilka godzin walki w terenie) Jest jeszcze trochę różnic ale sam pewnie juz o nich czytałeś.
Jeśli nie masz zamiaru poprawiać fabryki i nastawiony jesteś raczej na radość strzelania to bierz już poprawiony karabinek, 55 to bardzo udany model (zwłaszcza po zabiegach)
Co do lupki, 4x32 na teren to trochę za mało, tez przekonałem się o różnicy po przesiadce na Leapersa. Zwróć uwage bo moze warto dodać parę złociszy i wybrać coś z Mildotem bo to duzy komfort w terenie
Powodzenia w ternie:)
Dzięki, o taką opinię mi właśnie chodziło :) W takim razie +1 dla 55'tki Alchemika ;)

Generalne podsumowanie:

55'Alchemika + lepsza optyka > 95'tka bez tuningu + gorsza optyka
Hatsan 95 "Alchemik" | Leapers [5th Gen] 3-9x40 1'' AO R/G MilDot + Leapers AccuShot 1''/11mm
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

Weź 55-tke z Alchemikiem.
95 to to samo z inną osadą.
Tak czy siak bardziej podoba mi się osada 55-tki, ale to już kwestia gustu :hm:

55-tka po tuningu będzie strzelać lepiej niż pudełkowa 95-tka
AA ProSport w orzeszku 8)
Awatar użytkownika
mike1986
Posty: 90
Rejestracja: 06 sie 2011, 23:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mike1986 »

+2 dla Alchemika ;) Dzięki za pomoc! Ponoć do Hatsanów trzeba zapomnieć o stopce, raczej zwinięty kocyk - to prawda?
Hatsan 95 "Alchemik" | Leapers [5th Gen] 3-9x40 1'' AO R/G MilDot + Leapers AccuShot 1''/11mm
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Każda spręzyna musi miec miekkie podparcie, inaczej będzie skakac i w nic nie trafisz ;)

Może to być zwinięty koc, worek ziemi kwiatowej, niezle spisuje się poduszka wypelniona skruszonym styropianem :)

pozdrawiam
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Zet pisze:Weź 55-tke z Alchemikiem.
95 to to samo z inną osadą.
No prawie to samo .
H95 ma inną lufę niż H55 -przede wszystkim krótszą.
Nie wiem jak jest teraz, ale dwa lata temu H95 był wyraźnie lepiej wykonany (dbalsza obróbka elementów) od np. H90 , a to jest dokładnie ten sam system co H55, choć i tu nie wiem jak wyglądał w środku wtedy H55.Możliwe że Hatsany w drewienku (jako te bardziej ekskluzywne ) są ogólnie lepiej wykonane.
Tak czy siak lufa jest inaczej wykonana , jest krótsza i ma/miała (o ile mnie pamięć nie myli ,a może) inny bardziej płytszy ładny gwint ,pola gwintu jakby też szersze (wszystko to wyłącznie moje spostrzeżenia )w porównaniu z H90.
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

cris pisze:
Zet pisze:Weź 55-tke z Alchemikiem.
95 to to samo z inną osadą.
No prawie to samo .
H95 ma inną lufę niż H55 -przede wszystkim krótszą.
Nie wiem jak jest teraz, ale dwa lata temu H95 był wyraźnie lepiej wykonany (dbalsza obróbka elementów) od np. H90 , a to jest dokładnie ten sam system co H55, choć i tu nie wiem jak wyglądał w środku wtedy H55.Możliwe że Hatsany w drewienku (jako te bardziej ekskluzywne ) są ogólnie lepiej wykonane.
Tak czy siak lufa jest inaczej wykonana , jest krótsza i ma/miała (o ile mnie pamięć nie myli ,a może) inny bardziej płytszy ładny gwint ,pola gwintu jakby też szersze (wszystko to wyłącznie moje spostrzeżenia )w porównaniu z H90.
popieram całkowicie Crisa, miałem h95 a i rozbierałem h55, lepsze dopasowanie i i według mnie lepiej wykonany 95, nie mówiąc że ładniejszy-na mój gust :) Ja bym kupił 95 a potem najwyżej Alchemika dołożył
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Wojtek1967
Posty: 193
Rejestracja: 25 maja 2009, 15:41
Lokalizacja: Okolice- Kalisza

Post autor: Wojtek1967 »

Danielu 95-tka na pewno ma krótsza lufę o 4,5 cm.To na pewno nie jest żaden mit ;)
Sprzedawcy podają dł. lufy wraz z imitacją tłumika :lol:
Hatsan 90 stg PP 3-12x42AO
Łucznik Kl. 187
Hatsan 95 Sas QT
Łucznik wz,1970
Wojtek1967
Posty: 193
Rejestracja: 25 maja 2009, 15:41
Lokalizacja: Okolice- Kalisza

Post autor: Wojtek1967 »

Hatsan 95 z października 2009.
Dł.lufy z kostką i tłumikiem 445mm.
dł.lufy z kostką bez tłumika 405mm.
dł. lufy do kostki 300mm.
dł.kostki 105mm.
Mierzone miarą błąd, może wynosić góra 1mm. :PP
Hatsan 90 stg PP 3-12x42AO
Łucznik Kl. 187
Hatsan 95 Sas QT
Łucznik wz,1970
Awatar użytkownika
mike1986
Posty: 90
Rejestracja: 06 sie 2011, 23:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mike1986 »

Kurde Panowie utrudniacie mi decyzję :p czyli pojawiły się głosy za 95'tką. To może nie byc głupi pomysł, żeby kupić 95 i za jakieś pół roku wysłać do Alchemika w celu poprawek...
Hatsan 95 "Alchemik" | Leapers [5th Gen] 3-9x40 1'' AO R/G MilDot + Leapers AccuShot 1''/11mm
troo
Posty: 6
Rejestracja: 05 sie 2011, 19:52

Post autor: troo »

Ale jaka satysfakcja jest z poprawek 8)
slipek
Posty: 673
Rejestracja: 01 cze 2010, 20:39

Post autor: slipek »

Powiem tylko tyle, że bierz nowego. Zawsze to większy fun ;) jak się samemu robi
+
No chyba, że Ci nie zależy na zabawie w grzebanie to bierz 55. Obie dadzą taką samą radość z strzelania.
Awatar użytkownika
mike1986
Posty: 90
Rejestracja: 06 sie 2011, 23:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mike1986 »

Niestety nie mam możliwości samemu dokonywać modyfikacji - brak sprzętu i umiejętności. Wolałbym, żeby było to zrobione przez specjalistę :)
Hatsan 95 "Alchemik" | Leapers [5th Gen] 3-9x40 1'' AO R/G MilDot + Leapers AccuShot 1''/11mm
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Kolego Danielu ,dlaczego jesteś takim niedowiarkiem .
Myślisz że my tu na Forum jakieś mity tworzymy ?
Jak Wojtek Ci pisze, że jest krótsza ,to tak jest i basta !!!
Ty natomiast zamiast wierzyć bezkrytycznie :hihi:,to jakieś bzdurne linki nam tu podajesz, ze sklepu rodem z alle..ro. Jeśli tak wierzysz w takie linki to masz.
http://www.military.pl/wiatrowka-hatsan ... 9337t.html
Poczytaj opis :ten pan się bardziej przyłożył .
Dany108 pisze:Właśnie zmierzyłem :) Długość od korony do koskti, to 455 w HTS(wersja 95 robiona dla Militaii.pl) nie ma imitacji tłumika, wiec mierzyłem samą lufę,
Najpierw to musisz troszkę poczytać ,zjeść garnek zupy i jeszcze poczytać (jak to piszą na iwebie).
Dany108 pisze: HTS(wersja 95 robiona dla Militaii.pl)
He..he ..he chciałbyś .Kto Ci tak powiedział ,że to jest wersja H95 dla Militari ???
HST to najzwyklejszy składak,klon można by rzec ,H55 w osadzie od H95 (z innym ryflowaniem ,dla ścisłości) Więc tak po prawdzie, to Ty sobie zmierzyłeś lufę od H55 i będziesz ją do lufy H55 porównywał -POWODZENIA.
Widzisz ja temat H95 przewaliłem jakieś 2 lata temu dokumentnie.
http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=5756
Pomierzyłem lufy ,wymieniałem lufy ,kupowałem lufy i sprawdzałem jaki kaliber jak się sprawuje w H95 przy jakiej energii ,to trochę wiedzy praktycznej liznąłem. Poza tym internet to kopalnia wiedzy ;trzeba czytać i gromadzić przydatne informację , a nie tak na łatwiznę.
Pozdrawiam Krzysiek
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
ODPOWIEDZ