Obrazek

a może wyniki strzelań na 2430m

Kusze, łuki, paralizatory, noże, miecze, repliki, survival... Czyli inne nasze zabawki!
devil75
Posty: 4
Rejestracja: 07 maja 2011, 18:35

a może wyniki strzelań na 2430m

Post autor: devil75 »

TO jest dystans a nie jakieś marne 100-150-200 m i wywody o strzelnicach, większość strzelnic na których można prowadzić zajęcia z np kbkakms musi mieć min.100 m, a w katowicach jest kilka które maja po kilkaset m ,można prowadzić zajęcia z wykorzystaniem swd np :) a tak poza konkursem kolego wiem ze jesteś fanem mocy a ile sensownych strzałów z jednego nabicia butelki w tej r 10 ??? i czy z lufki o dl 30 cm można coś trafić na np 200 m????szczerze wątpię skupienie rzędu puszki po zupie chmielowej można w bajki włożyć. NA pewno nie z tego sprzętu miałem ten angielski shitt w rekach kilka dni ,ustawione na 300 m/s co dawało na śrucie 4,5 mm exact heavy około 28 j[to jest max co można sensownie uzyskać w tym kalibrze potem śrut robi co chce wiadomo dlaczego fani mocy????] i nie szło z tym dojść do ładu ,do 100 m jeszcze w miarę ,ale powyżej dramat ,przy tym zużycie powietrza straszne 4 magazynki to max i trzeba dobijać.Moim zdaniem r 10 to przereklamowane badziewie, wygląd ok reszta ,porażka niedoróbki w wykonaniu krotka lufa niedopracowany regulator osłona lufy lubi się poluzować zwłaszcza w fac i magazynek lubi zapomnieć się przeindeksować poronione rozwiązanie z jego regulacją to tylko kilka minusików potwierdzonych na forach na koniec filmik ze strzelanka na tytułową odległość pozdrawiam.


http://www.youtube.com/watch?v=kkYvCSy0 ... re=related
Ostatnio zmieniony 15 gru 2011, 20:31 przez devil75, łącznie zmieniany 1 raz.
FX RANCHERO +BURRIS TIMBERLINE 4,5-14x32 AO BP+ WEIHRAUCH SILENCER
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

:hm:
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Jakaś dziwna ta wypowiedź :hm:
Ni z gruszki, ni z pieruszki
O ile dobrze sobie przypominam, był kiedyś test kto lepiej strzela. Strzelcy z ostrej czy strzelcy wiarówkowi.
Niestety, ostra kiepsko wypadła.
To dwie inne klasy sprzętu, dwie inne techniki strzelania.
Koledzy któży strzelali z ostrej, sami wypowiedzieli się że strzelanie z wiatrówki to dużo większe wyzwanie.
Weż kolego pod uwagę, wagę pocisku, prędkość, poprawkę na wiatr.
Dla wiatrwki 100metrów to jak byś strzelał z M50 ma 1000m.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

Czytam i nie rozumiem. Głupi jakiś jestem, czy co? O co lata z tym tematem 2430m w dziale FAC? Co ma na celu ten temat? :down:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

fakt, wygląda jakby wycięte z większej całości, odległość to chyba trafienie celu w Afganistanie o ile się nie mylę, po dwóch poprawkach.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
rubens21
Posty: 266
Rejestracja: 13 lip 2010, 9:43
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: rubens21 »

stworek5 pisze: po dwóch poprawkach.
Mario, ja takie rzeczy w Medal of Honor robię bez poprawek :PP
G17,Bajkał MP153,AKMS,ASTRA 680
Život je Horký. Bohudík
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Tak, tak - kapral Ron Furlong trzecim strzałem na tym dystansie zabił talibskiego moździerzystę (drugi strzał trafił w jego plecak). Uzywał TAC-50 McMillana. To było w marcu 2002.
W listopadzie 2009 jego rekord poprawił o 45 metrów kapral brytyjskiej kawalerii Craig Harrison.
Używał Accuracy International L115A3, co ciekawe nie w kalibrze .50 cala jak TAC-50 Furlonga, ale .338 cala Lapua Magnum.
Harrison zabił dwuosobowa obsługe talibskiego karabinu maszynowego.
Furlong oddał 3 strzały "z marszu". Harrison najpierw oddał 9 strzałów celem wstrzelania sie w dystans.
Potem już pierwszy strzał do pierwszego celu był celny. Harrison skromnie zauważył, że miał idealne warunki - maksymalną, "górską" przejrzystość powietrza, całkowity brak wiatru i ogólne bardzo dobre warunki atmosferyczne.
W armiach zachodnich coraz wyżej się ceni długodystansowe karabiny snajperskie, stąd ciągły postęp w sprzęcie, taktyce i szkoleniu. Popularne Barrety .50 to dziś już jedne z wielu długodystansowców.
Pewnie kwestią czasu jest pobicie rekordu Harrisona. Podobno juz kilkudziesięciu snajperów osiągnęło trafienia powyżej 2.000 yardów (Furlong - 2657 y, Harrison 2707 y). No ale przez wyśrubowanie rekordu przechodzi to bez echa.
***** ***
devil75
Posty: 4
Rejestracja: 07 maja 2011, 18:35

odpowiadam

Post autor: devil75 »

koledzy czasem mam takie ''angielskie'' poczucie humoru zwłaszcza ze pogoda do d...py temat ten kieruje do założyciela tych postów strzelanie na 200,150,100 wklejajcie tarczki i inne tam, tylko jakoś on nic nie wkleił założył temat i martwa cisza, wiem że jest posiadaczem r 10 i czekałem na jego odpowiedź, chciałbym zobaczyć jego tarczki z jego facowej r -10 mój post tak samo bezsensowny jak jego zwłaszcza cyt.''wklejajcie tarczki na 200 m ''chyba wielkości znaku stop :lol:
FX RANCHERO +BURRIS TIMBERLINE 4,5-14x32 AO BP+ WEIHRAUCH SILENCER
xmen
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2011, 19:10

Post autor: xmen »

Jaro pisze::hm:
LGM-30G Minuteman III – amerykański międzykontynentalny pocisk balistyczny ICBM klasy ziemia-ziemia o zasięgu 9663 kilometrów, przenoszący jedną termojądrową głowicę W87-0/Mk-21 o mocy 300 do 475 kT. Jego cechą szczególną względem innych pocisków ICBM na świecie, jest ekstremalnie krótki czas startu oraz możliwość odpalenia za pomocą zapasowego centrum kontroli na pokładzie samolotu, co czyni ten system skuteczną bronią kontruderzenia

Nie wiem czy celność ma znaczenie przy śrucie o energii 475KT ale zasięg mi się podoba :D :D
WITAM wszystkich :)
Awatar użytkownika
europ151
Posty: 45
Rejestracja: 14 kwie 2011, 21:55
Lokalizacja: ~20km od 50°N, 20°E
Kontakt:

Post autor: europ151 »

:hm: 1kT to 4,184x10^12 J, a więc 475kT to 1 987 400 000 000 000 J (o ile nie walnąłem się przy manipulacjach z 0-ami). Tak żeby móc te energie łatwo porównać. :lol: :lol:
-Slavia 631 Ultra
-Dziura oblana metalem o kal. 5,5mm
-Coś co "celownikiem optycznym" się zwie
rybaczki
Posty: 43
Rejestracja: 13 lut 2011, 11:10

Post autor: rybaczki »

Fac jak nic, ciekawę jak z rejestracją tego sprzętu :hihi:
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Rozwali kilzonę w figurce. Do dupy z takim FAC-em. :PP
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

xmen pisze:LGM-30G Minuteman III
:hm: , a gdzie to można kupić :?:
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Re: odpowiadam

Post autor: stworek5 »

devil75 pisze:koledzy czasem mam takie ''angielskie'' poczucie humoru zwłaszcza ze pogoda do d...py temat ten kieruje do założyciela tych postów strzelanie na 200,150,100 wklejajcie tarczki i inne tam, tylko jakoś on nic nie wkleił założył temat i martwa cisza, wiem że jest posiadaczem r 10 i czekałem na jego odpowiedź, chciałbym zobaczyć jego tarczki z jego facowej r -10 mój post tak samo bezsensowny jak jego zwłaszcza cyt.''wklejajcie tarczki na 200 m ''chyba wielkości znaku stop :lol:
nie jesteś sam ;) choć w sumie jakieś tarcze są tyle że nie z BSA.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Ci co myślą, że karabiny .50 są celne to niech sobie to sprawdzą w praktyce :). One nie spełniają minimum wymagań karabinu precyzyjnego służą do zwalczania sprzętu na ludzi nie ma sensu tego używać. Dlatego pojawiły się inne typy amunicji - choćby .338 Lapua Magnum, czy choćby .408 Chaytec.

Polecam tą dyskusję, żeby sobie uświadomić pewne rzeczy, a nie wierzyć w pierdoły rodem z Holiłód :) (zwróćcie uwagę na wypowiedź Kolegi Montrala).
http://bron.iweb.pl/printview.php?t=289 ... 32c4add04a
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
ODPOWIEDZ