Obrazek

hw95 dziwny strzał

Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Też miałem na myśli sprężynę, ale nie wiemy z czego kolega strzelał
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
snajper1986
Posty: 272
Rejestracja: 09 sty 2010, 11:35
Lokalizacja: Zawoja

Post autor: snajper1986 »

Iwan pisze:Też miałem na myśli sprężynę, ale nie wiemy z czego kolega strzelał
Strzelam zawsze z JBS'a 4,51mm
(zawsze od jakiegoś czasu;) Harry wolał crosmana;)
H70 QT SAS +Walther ZF 6x42AO
BSA R-10 FAC +RM 10-40x50 AO
HW97k +(jak na razie goło ale wesoło)
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

To po prostu inaczej składasz się do strzału.
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
marcinh76
Posty: 37
Rejestracja: 16 wrz 2010, 20:30
Lokalizacja: Głubczyce

Post autor: marcinh76 »

Odświeżę temat . Efekt disla jakby znikł ale nadal walczę ze skupieniem, wystrzelałem już kilka pudełek extrakta i nadal mam skupienie „pięciozłotowe” ,nie ważne czy strzelam z 25 czy 12m…. ?! Pozycja siedząca ,podpórka, koc…. Czy nie powinno być lepiej..? Szczególnie na 12m… Czy ustawienie zoom’u w lunecie wpływa na „zero” ,bo mam wrażenie, że jak zmienię powiększenie np. z 5 na 9 to śruty lądują z drugiej strony tarczy….? Czy błędy strzelca, jeżeli chodzi o chwyt, pozycję i ustawienie oka, mogą mieć aż taki wpływ na tarczy przy tak niewielkich odległościach…? Inne pytanie, wczoraj oddałem pusty strzał… Po prostu nie wiem dlaczego ale bardzo dużo śrutów wylatuje mi z lufy..? Sprężyna cała i karabinek dalej strzela ale czy po takim incydencie nic w środku się nie popsuło, poluzowało itp….? Już mi towarzyszy myśl, że moje niepowodzenia to wina karabinka, że może w środku coś nie tak….?
HW95 lux+Leapers 3-9x40 AO
Hatsan135
Walther P88
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

O strzał na sucho się nie martw, jeśli zdarzyło się to raz to na pewno nic się nie stało. ;)

Co do skupienia.. Myślę, że to problemy z powtarzalnością chwytu, może też jeszcze nie wyczułeś karabinka.
AA ProSport w orzeszku 8)
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

marcinh76 pisze:Szczególnie na 12m… Czy ustawienie zoom’u w lunecie wpływa na „zero” ,bo mam wrażenie, że jak zmienię powiększenie np. z 5 na 9 to śruty lądują z drugiej strony tarczy….? Czy błędy strzelca, jeżeli chodzi o chwyt, pozycję i ustawienie oka, mogą mieć aż taki wpływ na tarczy przy tak niewielkich odległościach…?
Wygląda na to, że przy bliskich odległościach pojawia się błąd paralaksy i stąd problemy ze skupieniem.
Przeczytaj sobie ten temat:
http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=3788

Pokręć pokrętłem AO na dystans na jaki strzelasz i wtedy sprawdzaj skupienie. Możliwie na jak najmniejszym powiększeniu.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
marcinh76
Posty: 37
Rejestracja: 16 wrz 2010, 20:30
Lokalizacja: Głubczyce

Post autor: marcinh76 »

Tylko, że u mnie czy blisko czy daleko skupienia brak... Pokrętło AO ustawiam w zależności od odległości przy każdej jej zmianie. Dlaczego „zero” powinno się ustawiać na najmniejszym powiększeniu lunety a nie na takim jak mi wygodnie..? Jeżeli ja z 20m strzelam z zoom’em 7x, to lunetę mam ustawiać na powiększeniu minimalnym czyli 3x ?
HW95 lux+Leapers 3-9x40 AO
Hatsan135
Walther P88
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Nie koniecznie.
Ale jeśli problem leży po stronie błędu paralaksy, to ten błąd jest tym mniejszy im mniejsze powiększenie i różnica odległości celu od nastawy AO.
Skoro zmieniasz AO za każdym razem, to podejrzewam, że problem leży gdzie indziej.
Choć możliwe jest, że Twój Leapers zmienia POA (punkt celowania) w zależności od np. zmiany AO albo powiększenia, a tak nie powinno się dziać.
Ustaw jedno powiększenie i tego się trzymaj.

Błędy strzelca mogą mieć wpływ na skupienie przy każdej odległości. A skupienie na 12m z HW95 powinno mieścić się w 1 groszówce.

Najczęstsze błędy to:
- zmienny punkt podparcia łoża (kilka cm robi różnicę) - widoczne w szczególności przy zmianie postaw strzeleckich, np z leżącej do klęczącej, stojącej. (przestrzeliny w pionie)
- praca na spuście (przestrzeliny najczęściej układają się po bokach POA i lekko w dół.
- trzymanie za łoże
- zmienna siła uścisku na chwycie
- zmienna siła z jaką przyciskasz policzek do baki
- dociskanie karabinu do ramienia

Jak wyzbędziesz się powyższych, to zerknij do lufy czy nie ma zadziorów i sprawdź koronę.

Napisz jeszcze jak układają się przestrzeliny w 10-cio strzałowych seriach, albo wrzuć zdjęcia tarcz.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
marcinh76
Posty: 37
Rejestracja: 16 wrz 2010, 20:30
Lokalizacja: Głubczyce

Post autor: marcinh76 »

Jeżeli takie szczegóły mają wpływ na wyniki to na pewno strzelec ze mnie marny…(pozycja siedząca z podpórką plus zwinięty koc)) Z tym, że nie potrafię stwierdzić, kiedy popełniam błąd… Przykładowo gram dużo w koszykówkę, oddaję rzut „osobisty”- nie trafiam, biorę poprawkę i kolejne trafiam ..rozumiem zależność: ruch, siła, celność, koncentracja. Nawet jak nie trafiam, czuję dlaczego… W strzelectwie właśnie w tej płaszczyźnie mam problem- wpadają dwie dychy, potem idealne skupienie trzech strzałów 1cm w lewo i do góry… potem 1cm w prawo? Niby wydaję mi się, że wszystko robie tak samo…. Jeżeli próbuję postrzelać z pozycji stojącej bez podpórek, to sieczkę mam na całej tarczy… ale to rozumiem, gdyż cały się chwieję, ręka drży, wiem nad czym pracować -ćwiczyć stabilizację postawy i oddać strzał jak środek krzyża jest na dziesiątce… Z tym, że jak idealnie wyzerować lunetę…? Odkąd strzelam, od kilku miesięcy, nic innego nie robie tylko kręcę wieżyczkami ? Już mi się wydaje, że wszystko ok, żeby następnego dnia zaczynać od nowa, bo śruty latają z drugiej strony…
HW95 lux+Leapers 3-9x40 AO
Hatsan135
Walther P88
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Marcin, przestań kręcić bo do niczego nie dojdziesz. Ustaw sobie raz, a dobrze i staraj się układać w taki sposób by punkt celowania był w tym samym miejscu.
Gdy następnego dnia masz odchyłki to nie kręć wieżyczkami tylko zmień podparcie lub chwyt i sprawdź różnice...
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Może się okazać, że celownik gubi zero :/
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
marcinh76
Posty: 37
Rejestracja: 16 wrz 2010, 20:30
Lokalizacja: Głubczyce

Post autor: marcinh76 »

Celownik jest nowy…. pierwszego leapersa rozwaliłem – tak kręciłem, że odpadły wieżyczki … Dostałem drugiego na gwarancji i dalej kręcę..:)) A jak już o leapersie…. Wieżyczki są dokręcane imbusem… Żeby przestawić „zero” odkręcam wieżyczki, wykonuję „klik” i następnie dokręcam na maksa . Czasami zamiast „klików’’ kręcą się luźno…, wówczas coś dociskam, dokręcam, odkręcam aż coś zaskoczy i „klika” …. Czy to normalne w tych optykach..?
HW95 lux+Leapers 3-9x40 AO
Hatsan135
Walther P88
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Jak to na imbus?!
Wieże są albo pod zakrywkami, albo bez zakrywek i nie powinno się niczego odkręcać.
Kręcisz jak klika i tak zostawiasz.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
marcinh76
Posty: 37
Rejestracja: 16 wrz 2010, 20:30
Lokalizacja: Głubczyce

Post autor: marcinh76 »

Wierzyczki są bez zakrywek w tym modelu i po ustawieniui optyki dokręca się je kluczykiem żeby trzymały zero.... chyba....
HW95 lux+Leapers 3-9x40 AO
Hatsan135
Walther P88
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Zrób zdjęcie tych wieżyczek bo nie słyszałem o takich
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
ODPOWIEDZ