Obrazek

LUNETA ZOOM 6-24X50 za 155,00 pln

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
sYLAr
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2009, 15:51
Lokalizacja: Dębica

LUNETA ZOOM 6-24X50 za 155,00 pln

Post autor: sYLAr »

Witam znalazłem na allegro coś takiego cena jest powalająca:
http://allegro.pl/luneta-zoom-6-24x50-p ... 30370.html
Miał ktoś, używał itp...???
HATSAN 80S
HATSAN AT44S-10 LW + PP 3-12X42
Awatar użytkownika
Grzesio
Posty: 47
Rejestracja: 08 kwie 2011, 22:08
Lokalizacja: Przasnysz
Kontakt:

Post autor: Grzesio »

Luneta no name :) spytaj się o producenta, moim zdaniem jak na takie parametry jest z 8 razy za tania i rozpadnie się po 2 paczkach śrutu.
Kto podziela moje zdanie??
Hatsan 90 SAS QT + PP 3-9x40 AO
sYLAr
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2009, 15:51
Lokalizacja: Dębica

Post autor: sYLAr »

Właśnie bardziej chodzi m i o opinie kogoś kto widział, miał, dotykał, stzrelał a nie myśle domyślam się itp.
Założyłbym ją raczej na PCP więc może tak szybko się nie rozpadnie.
HATSAN 80S
HATSAN AT44S-10 LW + PP 3-12X42
Awatar użytkownika
PanTimor
Posty: 81
Rejestracja: 08 maja 2010, 22:32
Lokalizacja: Krzewa

Post autor: PanTimor »

sYLAr, chyba ciężo będzie znaleźć kogoś, kto tę lunete widział, testował i może powiedziec o niej coś więcej. Na ogół wszystkie lupki z rynku chińskiego można wsadzić do jednego wora o nazwie "NO NAME", są bardzo do siebie podobne- nie grzeszą jakością. Tanie, mało wytrzymałe i źle spasowane materiały w połączeniu z ogromem "bajerów" w środku (różnokolorowe podświetlanie, zoom 50x i inne cuda), sprawiają, że prędzej czy później lupa odmówi posłuszeństwa (nawet eksploatowana na PCP). Co prawda zdarzają się wyjątki, ale jak to z wyjątkami bywa- nie ma co na nie liczyć.

150 zł to już wcale nie tak mało, wystarczy na jakąś przyzwoitą używkę, która może nie będzie miała 50 krotnego zoomu i wypasionych funkcji, ale niewątpliwie wytrzyma 50 razy dłużej od chinki i zaoszczędzi tyle samo nerwów.

Oczywiście jeśli się uprzesz to ją kupisz i o wszystkich złych opiniach przekonasz się osobiście, ale czy warto uświadomić to sobie wyrzucając 150zł w piach? W mojej opini nie.


Pozdrawiam,
Bartek
Na ten czas rozbrojony :poddajesie:
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Seweryn, odpuść sobie.
JEżeli ktoś dostał ją w zestawi to może coś napisze.
Jeżeli nie :hm: na pewno nikt nie kupił.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

sYLAr pisze:Właśnie bardziej chodzi m i o opinie kogoś kto widział, miał, dotykał,
Dziesięć osób już kupiło, więc szybko się dowiesz ;) Osobiście bym nie kupował, ale też zaczynałem od taniej lunetki i nie było tak źle ;)
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Aja nadal bym sie upieral przy naszej sprawdzonej budzetuwce PP
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

zack pisze:Aja nadal bym sie upieral przy naszej sprawdzonej budzetuwce PP
Paweł, a to nie chinka :?: :hm:
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Jaro pisze: Paweł, a to nie chinka :?: :hm:
Jak nie, jak tak :lol: ? Strzelam z Bloga 4-16x50 AOE już trzeci rok na PCP i nie jest żle rekreacyjnie. Niestety na zawodach nie mogę wyjść poza 60 pkt. (paralaksa). Dlatego zmieniam na małego DOT-a.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Chinka, Jareczku ;D
Ale przynajmniej sprawdzona ;D
I wiadomo w przyblizeniu jakiejest prawdziwe przyblizenie ;D
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
snajperzysta1
Posty: 11
Rejestracja: 05 mar 2011, 16:12

Post autor: snajperzysta1 »

Witam. Mam te lupkę już od jesieni jakoś. Filmiki kręcone z niej. (Kamerka ma 3,2 MP)

http://www.youtube.com/watch?v=U5erEqpv3SE
http://www.youtube.com/watch?v=e6SRSy91 ... re=related

W realu jest lepiej ;) . Wcześniej miałem ją na sharpaku teraz mam na AT nic się nie przestawia no bo jak :nie: Przy max zbliżeniu na 50 m kółko tarczy 5 cm ma wielkość jednego "dota". Może to komuś coś mówi :PP . Przy ustawieniu AO na tym dystansie normalnie widać gdzie śrut trafia. Montaż do wymiany bo liche barachło w pudełeczku z logiem bodaj ZOS. Fajny sunshader. Podświetlenie to bez komentarza ( BARDZIEJ SZKODZI JAK POMAGA ) moje najlepsze skupienie z tą lupką był coś około 25x28 na 50 m ale już nie pamiętam dokładnie, więc nie ma źle. Ja wiem że chińszczyzna to loteriada - może mi się akurat trafiło, ale więcej póki co nie wymagam :bobas:
Obrazek
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Nie ma co demonizować kiepskości tej lupki.
To ta sam luneta, która pojawia sie pod wieloma nazwami, z których najszlachetniejsza to GAMO.
Wykorzystywałem taką do przestrzeliwania karabinków, kilka ustawiałem ludziom, dwóch znajomych takich używa na codzień.
Jak do strzelania rekreacyjnego, to może być. Oczywiście na PCP albo dwutlenku.
Sprężyna to już za duże wyzwanie.
***** ***
Awatar użytkownika
Woytek
Posty: 646
Rejestracja: 15 maja 2010, 19:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Woytek »

snajperzysta1 pisze:Ja wiem że chińszczyzna to loteriada - może mi się akurat trafiło, ale więcej póki co nie wymagam :bobas:
No właśnie loteria, może się okazać że taki los wyszedł zbyt drogo w stosunku do wygranej, ale spora grupa ludzi od takiego sprzętu zaczynała łącznie ze mną. Niestety słabe strony szkieł wychodzą szybciej niż się wydaje. Osobiście żałowałem, że nie kupiłem lepszej nie dalej jak po miesiącu strzelania mimo, że z lupką nic się nie działo. Dać więcej za optykę niż za karabinek wydawało się wtedy abstrakcją, teraz tak nie jest. Na dzień dzisiejszy mam DOC'a ale wiem, że to i tak tylko przystanek na mozolne uciułanie do czegoś lepszego. A jeśli musi to być coś do 200 zł to raczej sprawdzona już PP.
AA Pro Sport BKL DOT
HW 97k
Crosman 3576
Hatsan 90 custom
ODPOWIEDZ