Obrazek

Jaki srut do HW 90 5.5 , 24 bar?

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
ODPOWIEDZ
babulin2002
Posty: 3
Rejestracja: 01 lut 2011, 21:09

Jaki srut do HW 90 5.5 , 24 bar?

Post autor: babulin2002 »

Witam wszystkich,
Moj pierwszy post. Przeszukalem forum ale nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie, probowalem tez na airguns.pl.
Wiem ze kazda lufa zachowuje sie inaczej i trzeba przetestowac jaki srut jest najlepszy. Mi chodzi o wskazowke odnosni limitu wagi srutu.
Wiem ze za lekki srut jest grozniejszy dla wiatrowki niz za ciezki, ale ten ostatni tez dobry nie jest i probuje ustalic czy np H&N barracuda o wadze 1.3 g to jeszcze ok dla hw90 ustawionej na okolo 24 bar ? Na razie strzelalem tylko z JSB exact, 1.03 chyba , nie pamietam wagi dokladnie, ale ze nie mam porownania do ciezszych srutow to ciezko mi powiedziec czy wiatrowka zachowuje sie wlasciwie. Interesuja mnie doswiadczenia posiadaczy hw90. Rozumiem ze np lzejszy srut ale nadkalibrowy, np 5,53, moze rowniez powodowac ze wytworzy sie 'wlasciwa' poduszka powietrzna i przekaze srutowi maksymalna energie, do tego jeszcze odpowiednia do jego wagi itp. Wiem, temat rzeka, juz calkiem wiele poczytalem, i teraz zbieram dane statystyczne :) Tak czy inaczej zamawiam testery baracuda match 5,50, 5,51 5,52 etc i bede probowal roznych kombinacji, rowniez JSB exact jumbo heavy 1,17 etc., ale wszelkie wskazowki beda bardzo mile widziane !
dzieki
pzdr
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

siema , tak na starcie to coś mi się zdaje że masz super FACa bo ostatnio jak na stukałem wiatru do h90 na 24 bary to miał na chrono chyba 28 j ale już nie pamiętam ,co do śrutu to nikt nie jest w stanie powiedzieć ci który jest ten naj ,kup sobie parę różnych paczek weź chrono ze sobą i po testuj na 100 % odpowiesz sobie sam na twoje pytanie . :)

Powodzonka 8)
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

zbyt ciężki bądź zbyt lekki śrut jest szkodliwy dla sprężyny nie dla gasramu, jedynie ucierpi na tym optyka i plomby, radzę przywrócić karabinek do obowiązującego limitu.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

i tu ciekawostka na 24 barach nie kopał a w limicie to bark chciał wyłamac ,,bo to tak naprawdę to może byc super karabinek ale FAC . Dodam że kaliber to 5,5 ;)

sory za znaki ale cos alty mi nie trybią :zdziwko:
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

uderzenie tłoka rozpędzonego do coraz większej prędkości w dno cylindra musi zaowocować coraz większym kopem, nie może być inaczej. Wrażenie mniejszego podrzutu jest pozorne ponieważ skraca się cykl strzału, plomby i tak mają się coraz gorzej ;)
AA TX200 HC
babulin2002
Posty: 3
Rejestracja: 01 lut 2011, 21:09

Post autor: babulin2002 »

dziekuje za odpowiedzi.
od poczatku chcialem miec FACa, dlatego tez kupilem 5,5. mysle ze hw90 jest produkowany do pracy na cisnieniu blisko maksymalnego, czyli FAC, i to jest "normalna" eksploatacja, zatem przy doborze odpowiedniego srutu nie powinno dochodzic do "nienormalnego" zuzycia elemetow.
pzdr
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

babulin2002 pisze:od poczatku chcialem miec FACa, dlatego tez kupilem 5,5. mysle ze hw90 jest produkowany do pracy na cisnieniu blisko maksymalnego, czyli FAC, i to jest "normalna" eksploatacja, zatem przy doborze odpowiedniego srutu nie powinno dochodzic do "nienormalnego" zuzycia elemetow.
No to super !!!
Oczywiście masz na tego FAC'A dowód zakupu ,bo wytworzyć /stworzyć Ci broń pneumatyczną nie można -przestępstwo!!! .To możne tylko rusznikarz .
I oczywiście jako broń pneumatyczna masz go zarejestrowanego, jak rozumiem?
Lepiej aby tak było ,bo ostatnio dosyć dogłębnie są przeglądane fora wiatrówkowe pod tym względem i pewnie twoja wypowiedz nie umknie uwadze .
Może już ktoś wyruszył ,aby Cię odwiedzić ?
Ale pewnie niepotrzebnie Cię pouczam ,pewnie papiery masz na ten karabinek w porządku.
Pozdrawiam cris
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
babulin2002
Posty: 3
Rejestracja: 01 lut 2011, 21:09

Post autor: babulin2002 »

cris pisze: No to super !!!
Oczywiście masz na tego FAC'A dowód zakupu ,bo wytworzyć /stworzyć Ci broń pneumatyczną nie można -przestępstwo!!! .To możne tylko rusznikarz .
I oczywiście jako broń pneumatyczna masz go zarejestrowanego, jak rozumiem?
Lepiej aby tak było ,bo ostatnio dosyć dogłębnie są przeglądane fora wiatrówkowe pod tym względem i pewnie twoja wypowiedz nie umknie uwadze .
Może już ktoś wyruszył ,aby Cię odwiedzić ?
Ale pewnie niepotrzebnie Cię pouczam ,pewnie papiery masz na ten karabinek w porządku.
Pozdrawiam cris
Tak jest !
Jako ze to jest gas-ram, wiec nie trzeba do tego rusznikarza ani papierow, po prostu deklaracja ze jest to karabinek pneumatyczny ponadlimitowy i rejestracja. Zaleta gas-ramu jest mozliwosc plynnej regulacji energii, wiec jak mam ochote sobie postrzelac w terenie to wystarczy spuscic powietrze i juz mamy wiatrowke w limicie. Co prawda musze jeszcze zrobic pomiary V0 dla roznych srutow aby wiedziec kiedy jestem w limicie itp, ale wszystko w swoim czasie :)
pzdr
Awatar użytkownika
pershi
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2009, 11:19
Lokalizacja: a stąd

Post autor: pershi »

Ponad limit?

Obrazek

Jakie ponad limit?
Awatar użytkownika
rubens21
Posty: 266
Rejestracja: 13 lip 2010, 9:43
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: rubens21 »

pershi pisze:Ponad limit?

[url=http://images47.fotosik.pl/592/a1dc4b22d4a146f6m.jpg]Obrazek[/URL]

Jakie ponad limit?
No FACt w limicie :D :cisza:
G17,Bajkał MP153,AKMS,ASTRA 680
Život je Horký. Bohudík
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

pershi pisze:Ponad limit?



Jakie ponad limit?
Ano normalnie. 24bar to gdzieś około 26-28J.
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
pershi
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2009, 11:19
Lokalizacja: a stąd

Post autor: pershi »

eclip2 pisze:
pershi pisze:Ponad limit?



Jakie ponad limit?
Ano normalnie. 24bar to gdzieś około 26-28J.
A jak szpikulcem zrobimy psssst to ile będzie :lol: ?
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

pershi pisze:A jak szpikulcem zrobimy psssst to ile będzie :lol: ?
A to wtedy tak :lol:
Wybacz, nie załapałem :hihi:
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
lopi69
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2007, 11:03
Lokalizacja: Iława

Post autor: lopi69 »

Wypróbuj Exact Express 5,53mm 0,93g. U mnie w limicie lata rewelcyjnie.
H-55 Hogan+BT3-9x40, Iż-38, Łucznik wz.70, TX-HC+DOT6-24x42, HW-90,otwarte
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

babulin2002 pisze:
cris pisze: No to super !!!
Oczywiście masz na tego FAC'A dowód zakupu ,bo wytworzyć /stworzyć Ci broń pneumatyczną nie można -przestępstwo!!! .To możne tylko rusznikarz .
I oczywiście jako broń pneumatyczna masz go zarejestrowanego, jak rozumiem?
Lepiej aby tak było ,bo ostatnio dosyć dogłębnie są przeglądane fora wiatrówkowe pod tym względem i pewnie twoja wypowiedz nie umknie uwadze .
Może już ktoś wyruszył ,aby Cię odwiedzić ?
Ale pewnie niepotrzebnie Cię pouczam ,pewnie papiery masz na ten karabinek w porządku.
Pozdrawiam cris
Tak jest !
Jako ze to jest gas-ram, wiec nie trzeba do tego rusznikarza ani papierow, po prostu deklaracja ze jest to karabinek pneumatyczny ponadlimitowy i rejestracja. Zaleta gas-ramu jest mozliwosc plynnej regulacji energii, wiec jak mam ochote sobie postrzelac w terenie to wystarczy spuscic powietrze i juz mamy wiatrowke w limicie. Co prawda musze jeszcze zrobic pomiary V0 dla roznych srutow aby wiedziec kiedy jestem w limicie itp, ale wszystko w swoim czasie :)
pzdr
Jeśli masz ją jako FAC to nie będzie ich obchodziło, że spuściłeś sobie powietrze do limitu, w papierach widnieje jako broń pneumatyczna i możesz mieć nawet 2j ustaw, a karabinek będzie traktowany jako FAC ciągle bez względu na energię.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
ODPOWIEDZ