Obrazek

AirArms Pro Sport.

Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Wierzbin,
Cortez pisze:Waga: 5,1 kg + optyka.... ;( Nie dla mnie. :PP
Cortezowi chodziło o Dianę ,a nie o PS'a.
A z tymi wycięciami to chyba chodzi o te zwężenia z przodu osady u nasady lufy:
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... b1e1492df6
a nie to; jeśli Cię dobrze zrozumiałem:
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 1cf9b0b42b
A swoja drogą to projektant tej osady, chyba nieźle zabalował w jakimś pubie w przeddzień tworzenia , bo za diabła nie wiem, co oni z tym wymodzili.
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

cris, dokładnie o to mi chodzi jakoś mi to nie pasuje do reszty ;/
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 226
Rejestracja: 22 sie 2010, 5:24

Post autor: maksik »

cris pisze:...A swoja drogą to projektant tej osady, chyba nieźle zabalował w jakimś pubie w przeddzień tworzenia , bo za diabła nie wiem, co oni z tym wymodzili.
Głupio by wyglądała osada "stercząca" po ok. 1.5cm z każdej strony lufy. Drewienka to tam jednak musi trochę być żeby ukryć dość szeroką (w porównaniu do tradycyjnych) dźwignię naciągu. No i przy okazji musi też mieć swoją wytrzymałość.
Five shots one hole
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

ozdoba, nic więcej, z wytrzymałością gorzej bo jest opisanych kilka przypadków pęknięcia łoza w tym miejscu od spodu przy dźwigni, w niczym to też nie przeszkadza ale psuje samopoczucie.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Leeonsjo
Posty: 9
Rejestracja: 22 paź 2010, 10:04
Lokalizacja: śląsk

Post autor: Leeonsjo »

Witam .Od niedawna jestem posiadaczem tego karabinka w wersji orzech i chciałbym was panowie zapytać o ochronę ,kosmetykę osady orzechowej.Dotychczas miałem HW 80 i HW 30 i w tych karabinkach wystarczyło od czasu do czasu przetrzeć olejem pkb podczas czysczenia po strzelaniu.A tu widze że jest osada matowa i trochę się boję ją olejem nasmarować .
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

HW mają fabrycznie osady lakierowane.
Twój PS może być np olejowany albo woskowany. Kosmetyka jest taka sama. Jeśli koniecznie chcesz mieć olej do drewna, to możesz użyć oleju Legia (zielony) lub np. szuwaksu typu Pronto :D
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Leeonsjo
Posty: 9
Rejestracja: 22 paź 2010, 10:04
Lokalizacja: śląsk

Post autor: Leeonsjo »

Dzięki za odpowiedź .Nie chcę żadnych cudów i specyfików ,wolałem zapytać bo bałem się że może zmienić kolor albo jeszcze co gorszego .Czyli olejkiem pkb co jakiś czas i bedzie ok rozumiem?
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Nie wiem czym masz zakonserwowaną osadę.
Jak masz wątpliwości wypróbuj najpierw w miejscu, które nie jest widoczne.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
maniek26
Posty: 233
Rejestracja: 10 mar 2011, 18:05
Lokalizacja: Pforzheim

Post autor: maniek26 »

Witam serdecznie. Nadchodzi duzymi krokami dlugo wyczekiwany dzien. W sklepie M. pojawila sie niespodziewanie promocja na aa ps. Postanowilem z niej skorzystac i kupic wymarzony sprzet. Mam jednak pytanie do Was, posiadaczy. Na co zwrocic uwage podczas zakupu? Czy jest cos co moze dyskwalifikowac nowy sprzet? Mimo promocji jest to bardzo duza suma, przynajmniej dla mnie i chce ominac jakies nieprzyjemnosci z reklamacjami itp. Prosze Was o wsparcie i dobra rade.
Piotr
CZ200s hunter + mDot + BKL 263, HW-70, HW-30, Slavia 618
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Swego czasu AirArms w sklepie na M sprzedawane były w promocji, bo sklep był po powodzi i chcieli wyzbyć się zalanego towaru.
W zeszłym roku AA S400 można było kupić w cenie 1600zł nowy i też coś było nie teges z tymi karabinami, ale wielu kupujących sobie chwali.

Zwróć szczególną uwagę na spasowanie drewna do systemu i wykończenie lakiernicze osady przy stopce, przy kabłąku i pod lufą.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
maniek26
Posty: 233
Rejestracja: 10 mar 2011, 18:05
Lokalizacja: Pforzheim

Post autor: maniek26 »

Mam takie jeszcze jedno pytanie. Czy pudelkowy PS nadaje sie do uzywania czy trzeba w nim cos smarowac?? Jesli sie nadaje to przy jakim przebiegu nalezy do niego zagladnac i gdzie zeby nie tracic gwarancji ??
Z gory dzieki za odpowiedz
CZ200s hunter + mDot + BKL 263, HW-70, HW-30, Slavia 618
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Kupiłem swojego PS-a w znanym sklepie M.... Nic w nim nie grzebałem i nie smarowałem.
Po kilkuset strzełach zaczął troszkę "piszczeć", więc został popryskany jakimś smarem i się to uspokoiło. Nic więcej.

A strzela ten karabinek miodnie ;) Jak nie zepsuję strzału to zawsze do jednej dziurki...

Uważam, że do pierwszego przeglądu i wymiany sprężyny nie ma potrzeby w tym grzebać. Można i owszem rozebrać i przesmarować jakmiś, dobrym mazidłem, ale nie jest to konieczne.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

maniek26 pisze:Czy pudelkowy PS nadaje sie do uzywania czy trzeba w nim cos smarowac?? Jesli sie nadaje to przy jakim przebiegu nalezy do niego zagladnac i gdzie zeby nie tracic gwarancji ??
Zależy co kto oczekuje po wiatrówce .
Tak przewrotnie to ja polecam temat:
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=714 ... sc&start=0
oraz:
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=46631&start=0
Pewnie jest tego o wiele więcej .
Z każdą wiatrówką warto ,,coś'' zrobić na początek , a gwarancja -jaka gwarancja !!!???
To że kosztuje taki PS ponad 2K PLN ,to zabiegasz o gwarancję?,i gdzie ją chcesz naprawiać w razie czegoś niedobrego : w Mili...ach ???
Gwarancja to przydaje się na początku jak Ci bubla przyślą ,a potem to ,,umarł w butach" .Jak chcą to się zawsze wykręcą,albo gorzej zaczną ich ,,specjaliści" naprawiać i w tedy to już naprawdę amen w pacierzu. :PP
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

cris pisze:Zależy co kto oczekuje po wiatrówce .
No i tu masz rację Krzysiu... Ja tylko używam swojego sprzętu na zawodach HFT, więc nie muszę mieć super "mocy" ;)

Ponadto uważam, że przy tej jakości sprzętu liczy się już tylko strzelec. Nie wiem czy ma znaczenie polerowanie spustu... Nie wiem czy ma znaczenie wymiana sprężyny... Może kiedyś to sprawdzę :hm:
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Jareczku z moich doświadczeń z TX 'sem (a powiem nieskromnie że poznałem go od podszewki ) stwierdzam że ma .
Jakkolwiek PS -Tx są zaawansowanymi karabinkami, to jednak nie są wolne od wad , i mają swoje bolączki ,o których właściciele niechętnie mówią -przecież zapłacili ok 2000zł -choć ta cena ma się nijak do wyrobu (Z HW jest moim zdanie podobnie )
Wszytko jednak można poprawić i wtedy objawia się nam to na co je naprawdę stać --ale w tych karabinkach można też bardzo szybko coś przekombinować i spieprzyć .
Jaro pisze:Jak nie zepsuję strzału to zawsze do jednej dziurki...
Jarek nie obraź się ,ale chyba trochę podkoloryzowałeś .Na oryginalnej sprężynie, z ciężkim kapeluszem/dociążnikiem i uszczelce AA (choć ta jest jeszcze niczego sobie to szczerze polecam od slavii 634) jedna dziurka ?No chyba że na 10metrów .
Jak strzelasz HFT to powinno Ci zależeć na podciągnięciu do limitu 16,3J ;to wypłaszczy ile się da tor lotu na maksymalnym dystans HFT - 41metrze.
To tyle moich uwag i ,,misiów " oczywiście każdy robi jak lubi i jak mu dobrze
Pozdrawiam Cris
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
ODPOWIEDZ