Obrazek

Tawerna strzela FT?

Informacje o planowanych spotkaniach, zdjęcia i opisy.

Moderator: Koval

ODPOWIEDZ
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Andrzeju, kolega Lupi potwierdza zasadę, o strzelcu, Kruppie i d... :) Jednak nie przypadkiem wśród kolegów strzelających FT big nikko to norma. Podobnie karabiny z palmrestem, regulowaną baką, stopką, itd. Nie mówiąc o regulatorze ciśnienia. To wszystko zdecydowanie ułatwia, choć strzelca i jego umiejętności nie zastąpi.
Ja swego czasu (to były pierwsze moje zawody) w Chrcynnem strzelałem FT z HW97k i lepersa 3-9x40 i ostatni nie byłem :lol: Niemniej jesli teraz miałbym zmieniać plany, to jednak wolałbym S400 i coś co ma chociaż te x32 i obiektyw 56 ;) A że ja i tak strzelam "na doty", bo te wszystkie radiany i kręcenie wieżami to dla mnie czarna magia, to i tak na początek starczy :D A jeszcze zrobić takim zestawem jakiś wynik i przegonić parę protez - bezcenne ;D
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
AndrzejKr
Posty: 217
Rejestracja: 12 wrz 2009, 9:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: AndrzejKr »

jarek m pisze:...

Niemniej jesli teraz miałbym zmieniać plany, to jednak wolałbym S400 i coś co ma chociaż te x32 i obiektyw 56 ;) A że ja i tak strzelam "na doty", bo te wszystkie radiany i kręcenie wieżami to dla mnie czarna magia, to i tak na początek starczy :D
Można i "na doty" tylko po co zatem wywalać ze 3,5 klocka na BN :) . Jest jeszcze znacznie tańszy Simalux , ale tylko pozornie bo za ile się go odsprzeda.

Wracając do głównego wątku chętnie zaliczę debiut w FT . Już w Piastowie miałem taki zamiar gdyby brakowało składu do grupy.

Tylko nie wykombinujcie FT w styczniu , bo nam tyłki do poduszek przymarzną :lol:
Czysta logika jest ruiną ducha
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

No właśnie styczeń ma być "zerowym" terminem naszej FT owej gromadki :) W trosce o lepszą statykę, będą nas polewać wodą, także przymarzanie tyłków, to pryszcz :lol:

PS. BN po to, by pomierzyć odległość, zwłaszcza między 40, a 50 metrem. Tu już mój lepuś na x32 nie dwał rady dać wiarygodnego pomiaru. A BN ma nie tylko x50, ale jeszcze obiektyw 60 i obraz na tyle dobry, że widać, więc widać też różnice w ostrości. Lupa o której piszesz ma x40 i obiektyw 56. Może być za mało własnie na przedział 40 - 50m. A on jest kluczowy w osiąganiu wyniku.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Krótko podsumowując, na razie mamy taki dosyć ciekawy zestaw zawodników:

Jarek x2
Paweł x2
Andrzej x1....
Czyli czekamy na jakiegoś Andrzeja. Pozostali proszę dobierać się parami :lol:
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

No i szansa na pucharek poszła.... :placze:
A już takie ładne miejsce na kominku znalazłem :(
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Wracając do rękawicy, to większość strzelających FT nie używa takich sprzętów, choćby dlatego, że pomiar odległości jest na bocznym kole i niezbyt wygodnie operowało by się tym pokrętłem w rękawicy. Dodatkowo w pozycji dowolnej karabin wsparty jest na kolanie (lub rzadko spotykany w zgięciu łokcia), a nie w dłoni.
Rękawica jest dobra do strzelania klęcząc lub stojąc.

Pomysł FT fajny, ale ja wiem, że się do tego nie nadaję ;)
Ot taka karma.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

A w ogóle to przyjechałbyś w końcu na Tawerniaki cholerniku jeden Ty ;D
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Powiedz tylko kiedy :)
Ale mówię na wstępie, że BeskidTeam organizuje zawody w styczniu ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

No to się jakoś zgramy ;D

Co do FT w styczniu to boję się, że się sprzętowo nie wyrobimy ... ale trzeba być dobrej myśli ;)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Ja tez się boję, że nie zdążę zrobić zakupów na styczeń, bo lista priorytetów jest dłuuuuga...

Ale jeśli myślisz Tomku o sprzęcie w sensie zorganizowania FT, to wszystko to, co zostało wykorzystane przy Tawerniakach wystarczy + kilka figurek dodatkowych.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

Jarku w swojej wypowiedzi zawarłeś już odpowiedź dot. sprzętu. Chodzi właśnie o te kilka figurek dodatkowych. Do stycznia pasuje ich trochę dorobić lub dokupić. Ale jak to mówią, nie ma rzeczy niemożliwych. Bądźmy dobrej myśli.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Meritum dyscypliny FT to strzelanie figurek właśnie na dystansie 40-50m, ze szczególnym naciskiem na te postawione między 45 i 50m - tam jest największy widoczny opad i błąd pomiaru odległości rzędu 2m może skutkować zerem. FT to typowo sprzętowa dyscyplina.
Kiedyś porównałem nasze strzelanie do sportów samochodowych.
FT to Formuła 1, gdzie HFT to WRC :D
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Zgoda co do meritum, natomiast na kilku zawodach na jakich byłem, czy to w Chrcynnie, czy to w tym roku na pucharze Incorsy, to owe meritum stanowiło jakieś 20 procent wszystkich celów, a pozostałe były wspólne dla HFT i FT.
Dla Twerniaków oznaczałoby to dodatkowych 6 figurek na dystansie powyżej 41m i np. wymuszenie stajaka i klęczka na stanowiskach gdzie fiugrki są powyżej 20m, a gdzie HFT strzela dowolną.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

Ja dysponuję jedną figurką ze zmienną kazetką 15-40 a Wiesiek (wiesiektbg) ma kolejne dwie. (Ta pierwsza to w sumie też od niego). Więc 3 szt już mamy.
Po nitce do kłębka i coś się zorganizuje. Mówiłem, że nie ma rzeczy niemożliwych.
Obrazek Obrazek
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Ja mam 3 zwierzaczki. Na dalekich (40 - 50m) dystansach killzony są i tak 40mm ;)

Byłby więc komplet zwierzaków, a może sobie jeszcze jakiegoś upoluję do stycznia :lol:
Tak jak pisałem, kupię dwa stopery. Dla dwóch grup. W razie czego i tak każdy ma w telefonie minutnik ;)
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
ODPOWIEDZ