Obrazek

Tawerna strzela FT?

Informacje o planowanych spotkaniach, zdjęcia i opisy.

Moderator: Koval

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

Wczoraj u teściowej było świniobicie. Jak by ktoś preferował na świńskie ucho to nawet 2 sztuki mogę odstąpić :faza:

(Kiełbaska przednia wyszła)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

:faza:
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

A tak na poważnie prowizorkę świńskiego ucha można zrobić z gumowej osłony na amortyzator. Wystarczy dobrać odpowiednią średnicę do okularu lunetki i przyciąć tyle ile potrzeba.
Poglądowa fotka
Cena od 3-30 zł w zależności od rodzaju gumy i marki pojazdu do jakiego przeznaczona.
Obrazek Obrazek
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Dzięki :) :)
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

Kiedyś w oczy w sklepie motoryzacyjnym rzuciła mi się gumka z wyprofilowanym skosem. Pasowała by do oka jak nic. Pogadałem chwilę ze sprzedawcą na temat tej gumki i okazało się, że to do jakiegoś quada sprowadził co ma skośnie montowane amortyzatory i kielich na którym opiera się sprężyna też jest pod skosem dlatego miała taki dziwny wygląd. Klient co zamówił nie odbierał i gość gotów był mi sprzedać komplet po kosztach (bo egzemplarz mało chodliwy). Chciał 48 zł za kpl (4 szt). Trochę drogo zważywszy na to, że mi tylko jedna gumka była potrzebna.
Mam taką gumkę z amortyzatora od Wieśka (wiesiektbg) chyba z Kadetta albo Corsy (od wewnątrz ma logo OZ). W sklepie za sztukę nie powinna być droższa niż 5 zł.
Sprawdza się znakomicie.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Z powodu grypy nie mogłem się wybrać w plener, ale na szybko zabrałem się za przygotowanie stabilnej podpórki do testów i zerowania lunety.

Obrazek

Zaletą tego, prostego rozwiązania jest możliwość regulacji w poziomie i pionie przy pomocy wbudowanych poziomic, pozwalających na poprawne ustawienie trójnogu.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

jaro5090 pisze:Czyli bez "Świńskiego ucha" się nie obejdzie.....
Świńskie ucho w lunetach do FT jest tylko do tego, żeby nie było refleksów światła w okularze.
Dyscyplina FT ma to do siebie, że można sobie kręcić AO lub SF tak jak to ma miejsce w BN, i błąd paralaksy znika, bo obiektyw zawsze jest zogniskowany w celu idealnie.

A sam błąd będzie byczy, bo soczewa to aż 60mm + do tego duże powiększenia nie dają szans, żeby było lepiej.

Całe szczęście kręcenie niweluje te "niedogodności".
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

No nie do końca. AO miałem ustawione na 25m i powiększenie x20. A mimo to błąd paralaksy był naprawdę duży. Bez porównania większy, niż w lepersie z obiektywem 56 i powiększeniem x20. Strzelając z lepersem nie miałem problemów z utrzymaniem 8 mm grupy na 25m. Z BN jak najbardziej. Dopiero rzeczywiście mocno się pilnując udało mi się opanować "skosy" lewo - prawo, góra - dół
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Jarek, nie sugeruj się skalą na kole. Może odbiegać od rzeczywistości.
Daj na największe powiększenie x50 wyostrz cel na żyletkę (cel musi być kontrastowy, czyli widziany np. nie pod słońce etc.) i wtedy sprawdź czy masz błąd paralaksy na powiększeniu na jakim lubisz strzelać.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

OK
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
Pafik
Posty: 151
Rejestracja: 04 mar 2008, 18:42
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Pafik »

No w końcu ogarnąłem cały temat po chwilowej przerwie :). Aż ciekaw jestem jak to FT wyjdzie w realu. Ja jednak odpuszczam i pozostaję przy HFT co by Paweł 2171 nie miał za łatwo hehe :).
Bez kupna BN nie da rady, a ze swoim weaverem to szkoda śrut pchać w piach hehe. Jeszcze jakby był czas coś potrenować to co innego, ale niestety praca nie pozwala :(.
Tak czy owak będę się przyglądał, może kiedyś....
Był harnaś 70, HW98, AAs200, Daystate Air wolf, Steyr FT, jest Walther
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

No to żarło, żarło i zdechło ;( Trzech nas zostało: Andrzej, Jarek i Jarek. No cóż, może z czasem ktoś dołączy, jak zobaczy "z czym to się je".

PS. Dla jasności: nie pisze tego broń Boże z wymówką. Zmiana sprzętu to nie kij dmuchał. Tylko fajna grupa się szykowała. Teraz została jeszcze fajniejsza :lol:
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
dagi40
Posty: 357
Rejestracja: 12 sty 2008, 23:39
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: dagi40 »

Jarek, nie narzekaj! Plus jest taki, że miejsce na "pudle" wszyscy macie gwarantowane :puchar:
Jeżeli włosy są ładne, to nie musi być ich k...wa dużo!
HW35, Walther LGM-2 PCP
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Do Stycznia jeszcze daleko, więc może Pafik zmieni zdanie ;)
Początek tej zabawy jest niezwykle kosztowny. To niestety trudna zapora....

Ja startuję z Watherem, a lunetka ta nie należy do sprzętu z "wysokiej półki".
Jak już dozbieram na BN to udostępnię powyższą jakiemuś Tawerniakowi, który będzie chciał spróbować tej konkurencji.

Pozostał jeszcze problem czasu, tego akurat jest bardzo mało :(
Ja planuję kilkutygodniowy urlop w Grudniu, żeby znaleźć parę chwil na pierwsze próby :)

Może Paweł z Basią / lub Basia z Pawłem / przyjadą 20 listopada na strzelnicę to przećwiczymy te 50m, z tym co mamy ??
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
AndrzejKr
Posty: 217
Rejestracja: 12 wrz 2009, 9:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: AndrzejKr »

jarek m pisze:No to żarło, żarło i zdechło ;( Trzech nas zostało: Andrzej, Jarek i Jarek. No cóż, może z czasem ktoś dołączy, jak zobaczy "z czym to się je".

PS. Dla jasności: nie pisze tego broń Boże z wymówką. Zmiana sprzętu to nie kij dmuchał. Tylko fajna grupa się szykowała. Teraz została jeszcze fajniejsza :lol:
Do odważnych Świat należy :) muszę przyznać , że Panowie Jarkowie mi imponują. Moje "plany" w FT na tle Waszych przygotowań i zaangażowania mogą zakrawać na kpinę. S400 z energią 14.8 J + Viper X 10 to trąci błazenadą.
Wydaje mi się , że nie mam predyspozycji mentalno - fizycznych do uprawiania tej konkurencji. Tu potrzeba spokojnego wręcz wyrafinowanego charakteru , idealnej statyki w pozycji FT , wreszcie bardzo dobrego i co za tym idzie kosztownego zestawu. Mimo wszystko postanowiłem sobie "pyknąć" (czytaj:spróbować) , za co wszystkich obecnych i przyszłych "Tawernianych FT-ciarzy" serdecznie przepraszam ;(.
Czysta logika jest ruiną ducha
ODPOWIEDZ