Obrazek

Tawerna strzela FT?

Informacje o planowanych spotkaniach, zdjęcia i opisy.

Moderator: Koval

ODPOWIEDZ
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Tawerna strzela FT?

Post autor: jarek m »

Jakiś czas temu, (a dokladnie kiedy do Jarka dotarł jego Hammerlak :lol: ) pojawił się pomysł, żeby zacząć strzelać FT. Pomysł ten strasznie mnie kusi, bo tegoroczne Tawerniaki były pierwsymi zawodami HFT w jakich brałem udział, wczesniej strzelając FT. Skłoniłem się do HFT z jednego powodu - nikt na Tawernie FT nie strzela, więc "jak wszedłeś między wrony..."
No właśnie. A może ktoś poza nami dwoma miałby ochotę zacząć strzelać FT? Może udałoby się zebrać tawernianą ekipkę zaczynającą stwiać kroki w tym kierunku?
Jest wiele za, ale jest też bardzo wiele przeciw. Co Wy na to?
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Na początek:

1. Jarek M
2. Jaro5090 AR20 + Walther 32x56
3.


Moja lunetka nie zapewnia wysokich osiągów, ale do pierwszych kroków się nada :)
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

jarek m pisze:Jest wiele za, ale jest też bardzo wiele przeciw.
A to "przeciw" to niby co Jarku :?:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

tomaschek30 pisze: A to "przeciw" to niby co Jarku :?:
Jesli przyjmiemy, że strzelamy FT, ot tak, by spróbować, to praktycznie nic. Wystrczy odsunąć ileś figurek na dystans 41- 50m i strzelać z 4 pozycji FT i tyle.
Natomiast inaczej sprawa wygląda, jeśli zaczynamy strzelać FT, bo faktycznie kilka osób się zdecyduje iść w tym kierunku. I tu pozwolę sobie być bardziej serio...

O ile w HFT sprawa sprzętu nie jest tak ważna (na dobrą sprawę S400 + DOT, jest wystrczającym zestawem, by realnie powalczyć z najlepszymi), o tyle w FT sprawa nie jest taka prosta. Tu bardzo ważna rolę odgrywa dobra optyka i powtarzalny/stabilny karabin. Odleglości są wieksze, a killzony mniejsze na wiekszych dystansach (chętnych odsyłam do regulaminów PFTA przyklejonych w tym dziale). Strzela się bez możliwości wykorzystania palika i oparcia o cokolwiek. Wprawdzie siedząca FT jest najstabilniejszą pozycją, ale ja jednak wolę leżącą z mozliwością oparcia/przytrzymania karabinu/ręki o palik.
Słowem, żeby być "w środku tabeli" na zawodach trzeba trochę się namęczyć. Nie oszukujmy się, nasza gromadka ma jeszcze wiele do zrobienia, by wskoczyć wyżej jesli idzie o HFT. Stąd droga do wyników w FT może być frustrująca, a na dodatek pojawia się bariera sprzętowa. Luneta do HFT nie nadaje się do FT i dowrotnie. Albo, albo. Będzie to więc kwestia wyboru konkurencji. I warto mieć tego świadomość. Karabin też niejednemu przydałby się inny (nie mysliwski, a protezowaty), itd. To tak po krótce to "przeciw".
Jutro postaram się opisać, że jest też sporo "za".
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

Pucharki już można grawerować. Jeden Jarek i drugi Jarek.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Pafik
Posty: 151
Rejestracja: 04 mar 2008, 18:42
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Pafik »

W sumie też mógłbym spróbować, czemu nie :). Tylko Big Nikko by się przydało.
Był harnaś 70, HW98, AAs200, Daystate Air wolf, Steyr FT, jest Walther
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

No to podium obsadzone ;D
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

To będziemy płacić + 10zł za zawody, żeby się za pucharki zwróciło :lol:

Dlaczego warto strzelać FT? Bo jest to rzeczywiście precyzyjne strzelanie, na duże dystanse. Bo radzenie sobie bez żadnych podpórek nawet na siedziąco uczy rzeczywiście panować nad sobą. Bo widać w lunecie, jak bije nam serce :lol: Bo FT wymaga wyciśnięcia na maxa mozliwości sprzętu i strzelca. Bo strzelanie pod presją czasu jest ekscytujące i chyba bardziej przypomina polowanie niż dowolne moszczenie się przy HFT ;) Wreszcie dlatego, że nie trzeba się tak często klaść na ziemi :lol: No i jest jeszcze bezlitosna, ale za to prosta punktacja: 0 i 1. Tu się blachami toru nie obleci ;D

Paweł ma karabin w sam raz do FT, a np. ja musiałbym swojego S400 podrasować ;) , no i lupę kupić, która choć trochę się nadaje. Akurat sprzedałem lepusia :maruda:
Ostatnio zmieniony 12 paź 2010, 19:50 przez jarek m, łącznie zmieniany 1 raz.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Jarku czy Rękawica strzelecka SAUER ma sens ?
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Nie mam pojęcia czy akurat ta, czy jakaś inna. Natomiast mnie z rękawiczką strzela się lepiej, bo mi się osada nie ślizga i trzymam ją delikatniej. Przy precyzyjjnym strzelaniu tarczowym rękawica ma tłumić tętno i niwelować pływanie ręki (dlatego one są takie wielgachne). Tyle Ci mogę odpowiedzieć. Powiem jeszcze, że niektórzy wolą zdecydowanie strzelać bez, bo lepiej "czują" karabin.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

To może sprecyzuję pytanie:

Czy do FT taka rękawica się nadaje ?

W tej konkurencji, z wyjątkiem 8 pozycji wymuszonych strzelamy, siedząc sobie wygodnie na poduszce :)
Stąd, więc pytanie czy warto wydawać pieniążki na taką rękawicę ???
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Z ręką na sercu: moim zdaniem NIE. Ja sobie zakupiłem rękawiczki bez palców do ćwieczeń z ciężarkami (mają taką gąbkę na dłoni) i to mi z zupełności wystarcza. Koszt: końcówka ceny z naszego K/S, czyli stówa zostaje :)
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

Tak ja też bym się pisał na FT
Jak tylko znajdę sponsora na Big Nikko reszta to pikuś :lol: :lol:
Walther + MTC
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Dopisz mnie Pawle do listy dla tego "sponsora" :)
AndrzejKr
Posty: 217
Rejestracja: 12 wrz 2009, 9:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: AndrzejKr »

Paweł 2171 pisze:Tak ja też bym się pisał na FT
Jak tylko znajdę sponsora na Big Nikko reszta to pikuś :lol: :lol:
Jak już szukać sponsora na celownik do FT , to w kierunku szkła ze stajni S&B za 3kEuro :)

A tak na serio , kolega z Iłży (nick Lupi) swego czasu postanowił sobie strzelić FT na poważnych pucharowych zawodach i dogrywał się o II miejsce na HW97 + Legend 5-15/40 bez palmrestu , rękawicy , haka. Ba nawet poduszki nie miał :D :D :D

PS. Ów Lupi nie tylko świetnie strzela , ale jest ojcem fajnego rozwiązania technicznego - ślizgów teflonowych na tłoku HW97.
Czysta logika jest ruiną ducha
ODPOWIEDZ