Obrazek

Zbiórka kasy na doposażenie zaplecza grupy wrocławskiej.

Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Nic Wam z tego nie wyjdzie Panowie.

Konflikt o pierdoły to zły fundament do budowy czegokolwiek :maruda:

Kur.wa, zaczynam gadać jak ksiądz na naukach przedmałżeńskich :hm:

P.S. Rysiek, moje zdanie znasz
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
palindrom
Posty: 198
Rejestracja: 02 lip 2010, 19:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: palindrom »

foxrysza...... :zdziwko:

@tomaschek30, mimo wszystko nie siej defetyzmu. Przecież nie kłócimy się wszyscy, tylko foxrysza się obraził. Może z Jego perspektywy wyglądało że się starał, coś robił i został za to skrytykowany. To nie była krytyka tylko sugestia co będzie lepsze, która do tego dostała poklask. Nawet nie ma czego wziąć na klatę i rozsmarować.

Na mój udział w całej tej historii nie będzie to miało wpływu. Sorry :P

Jak wrócę do Polski, mogę coś jeszcze na siebie wziąć i tyle. Może by zrobić listę rzeczy żeby każdy kto ma chęć skreślił jakąś pozycję? Sam bym to zrobił ale nigdy nie byłem na żadnych zawodach i po prostu nie wiem czego jeszcze potrzebujemy.
Logun Solo, HW50s, HW40PCA, C357, LOV-21
Obrazek
Awatar użytkownika
RETROPER
Posty: 825
Rejestracja: 22 mar 2009, 11:28
Lokalizacja: Nowa Ruda/Wrocław

Post autor: RETROPER »

Steyr 110FT + Light Stream 4,5-14x44
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

RETROPER pisze:strzelasz focha jak nastolatek.
No tak mam , nic na to nie poradzę.
Jeśli chodzi o to logo to uważam że wywodzimy się z Tawerny i dzięki temu forum mamy kontakt ze sobą i możliwość zorganizowania czegokolwiek (mamy też zgodę na wykorzystanie go) więc powinno się znaleźć na tabliczkach stanowiskowych.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

palindrom pisze:@tomaschek30, mimo wszystko nie siej defetyzmu
Nie sieję, życzę Wam jak najlepiej, to co napisałem znam z własnego doswiadczenia, najpierw zakładanie stowarzyszenia, GP a teraz Koło przy LOKu które jest wynikiem nauki na popełnionych błędach w poprzednich (już wymienionych) tworach.

Od dłuższego czasu obserwuję Wasze dyskusje, i to co napisałem odnosi sięnie do jednej wypowiedzi tylko do całokształtu Grupy Wrocław.

Żeby było jasne - odradzałem Ryśkowi umieszczanie logo Tawerny na tabliczkach.

Rysiek mnie nie posłuchał, zapytał tylko o zgodę na wykorzystanie znaku Tawerny, nie mogłem mu odmówić bo jest jedną z tych osób, które tworzyły Tawernę (nie, nie tylko forum Tawerna, chodzi mi o szersze znaczenie tego słowa).

Ode mnie tyle.

Życzę powodzenia z całego serca.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
materatz
Posty: 650
Rejestracja: 24 kwie 2008, 19:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: materatz »

Jak to ma tak wyglądać to ja zakopuje karabinek i ide na ryby... Nie dziwię się że Krzysiu zrezygnował i nie dziwię się że emil też ma dosyć, ja zacząłem ale jak każdy będzie grał osobno to nic nie ugramy.

Albo jeden dyryguje albo cała orkiestra sobie a muzom.

Rysiu Tabliczki super ale ja nawet nie wiedziałem że coś takeigo organizujesz no chyba że emil wiedział. Logo tawerny na tablicach, nie widziałem jeszcze loga iweb.pl na zawodach ale mało widziałem i na niewielu byłem. Albo robimy grupę strzelecką wrocław albo sieciówkę e-tawerny :/. Daj rysiu ten spieniony pcv to zrobimy jakieś ładne z emilem.

A najlepiej pożryjmy się wszyscy i ustalajmy grafik na pustynię żęby się przypadkiem nie spotkać :)

Rysiu twoje "Po wypłacie pogadamy" odczytałem jako przypomnij się. Przypomniałem się a ty mi wyskakujesz z "Wiesz że jesteś złośliwy , w ten sposób dużo nie zwojujesz. "Rysiu ja się tylko grzecznie przypomniałem i ze zrozumieniem usprawiedliwiłem. Nieładnie
TXHC, QB78, Slavia631
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły!
Awatar użytkownika
palindrom
Posty: 198
Rejestracja: 02 lip 2010, 19:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: palindrom »

RETROPER,
ale za mnie pierdoła ;)
Przejrzałem od początku ale inny temat a co było na początku tamtego już dawno zapomniałem :lol:

foxrysza,
uważam że pisanie "wywodzimy się z Tawerny" jest nadużyciem. Ja tutaj trafiłem 4 lata po rozpoczęciu przygody z wiatrówkami a większość grupy poznałem na wrocławskiej sekcji iwebu, kiedy cokolwiek tam się jeszcze działo. Ja nie umniejszam Tawernie ale staram się zachować neutralność, bo IMO o to właśnie chodzi. Tak samo nie wieszamy krzyżyków zachowując neutralność religijną ;)
A teraz *nie obrażaj się* ale kiedy byłem moderatorem, przed każdą wypowiedzią na Forum brałem głęboki oddech bo wiedziałem że mam być autorytetem. Do wszystkiego chłodno. To tylko taka sugestia usera szaraczka.

tomaschek30,
cieszę się że nam sprzyjasz i mam nadzieję że uda nam się *razem* coś osiągnąć.

materatz,
jesteś bardzo zajęty zimą? W przypadku nadmiaru wolnego czasu chciałbym zrobić wizję lokalną zamkniętych obiektów o których wspominałem gdzie indziej. Z resztą pogadamy za 3 tygodnie kiedy zrobię wizję lokalną u Ciebie celem odebrania tego co moje (o ile mnie wpuścisz) ;)

Ktoś powinien dowodzić ale każdy powinien być odpowiedzialny i się poczuwać, choć to "tylko hobby".
Logun Solo, HW50s, HW40PCA, C357, LOV-21
Obrazek
Awatar użytkownika
materatz
Posty: 650
Rejestracja: 24 kwie 2008, 19:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: materatz »

Poszukamy...
TXHC, QB78, Slavia631
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły!
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

palindrom pisze:A teraz *nie obrażaj się* ale kiedy byłem moderatorem, przed każdą wypowiedzią na Forum brałem głęboki oddech bo wiedziałem że mam być autorytetem. Do wszystkiego chłodno. To tylko taka sugestia usera szaraczka.
OK, sory, :poddajesie:
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

:zdziwko: Przeczytałem ten temat i.................. ręce i nogi mi opadły??? Nie wiem co napisać ??? Nie wiem co napisać ??? Nie wiem co napisać ??? Nie wiem co napisać ??? Nie wiem co napisać ??? Nie wiem co napisać ??? Nie wiem co napisać ???


Pójdę chyba na "pustynię" (trzeba by posprzątać) i takie tam........ :/
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
palindrom
Posty: 198
Rejestracja: 02 lip 2010, 19:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: palindrom »

Z pierwszego posta w tym temacie

Na dzień dzisiejszy dysponujemy już.

- figurki
- taśma ostrzegawcza 250m
- sporo gwizdków
- dwie skrzynki narzędziowe
- kilka kątowników do mocowania figurek na drzewie
- nieco wkrętów
- 3 koszulki ostrzegawcze
- 20 szpil do zwieszaków
- kilka spinerów i celi reaktywnych
- po jednej puszce farby w sprayu (pomarańcz i czerń)

W dalszym ciągu jest zapotrzebowanie na :

- jedna duża lub dwie mniejsze wytrzymałe skrzynki na zwierzaki
- 25 sznurków, w tym każdy po 50m
- 25 karabińczyków
- 80 szpil, najlepiej z pręta ø4mm
- paliki do konkurencji HFT, (materiał potrzebny: 6m pręta ø10mm (20szt.x30cm), 2m rury ø30mm (20szt.x10cm), 20 drewnianych palików dopasowanych do rury (20szt.x30cm)

- tabliczki (20szt.x100cm pionowych prętów, 20szt.x15cm poziomych na sznurki, 20szt. blaszek o wymiarach 100x150x2mm)
- 20 podkładek pod karty startowe
- 40 długopisów
- 1000mb taśmy ostrzegawczej
- ze dwie koszulki ostrzegawcze
- duża skrzynka narzędziowa na rzeczy typu, tarcze, dyplomy, karty startowe, gwizdki, koszulki itp.
- 2 pary dużych kombinerek
- 3-4 młotki
- 4 śrubokręty, krzyżaki do tego jakiś płaski
- taśma miernicza 50m


To co na niebiesko trzeba raczej sklecić ręcznie. Sklep z żelastwem jest na Jedności Narodowej: N 51.127723 E17.04887. Tartak, w którym kiedyś coś kupowałem i mi nawet docięli jak chciałem jest na Robotniczej: N51.108723 E17.013133

To co na czerwono biorę na siebie. Mogę robić zakupy w hurtowni Toya ze zniżką.
- Jakie młotki? ~1kg ?
- Jakie zastosowanie śrubokrętów (rozmiar)?
- W przybliżeniu, jakiej wielkości skrzynka narzędziowa?
- Jeszcze jakieś inne przydatne narzędzia?

Qbuś,
ręce i nogi to nie problem. Ważne żeby inne części nie opadały ;)

[EDIT]
Jeszcze jedno. Jak traktujemy wkład w wyposażenie grupy od poszczególnych członków? Może się zdarzyć że któremuś z dobroczyńców palma odbije i np. zabierze się z figurkami na godzinę przed zawodami :P Dobrze byłoby określać jasno, co jest darowizną na rzecz grupy a z czego kto chce się rozliczać, tak by np. doliczyć po 2 złote do wpisowego na zawodach i po sprawie. Ja na przykład jak kupię narzędzia dla grupy to być może uwzględnię to w rozrachunku → wpłaciłem już coś na rzecz grupy a nie chciałbym być sponsorem większościowym bo to nie o to chodzi. Oczywiście zależy od kwoty jaką wydam. W ogóle oprócz tej listy mamy jakąś ewidencję sprzętu?
Ordnung muss sein :P

[EDIT v.2.0]
O co chodzi z tabliczkami z PCV spienionego? W sensie jakie mają być na wielkość, co na nich ma być i do czego mają być mocowane? Z okazji różnych konferencji mam w pracy białe, czyste tabliczki, do których drukujemy treść w razie potrzeby. Trzeba by pomyśleć czy to nie będzie się bardziej opłacało, szczególnie że podkład PCV i na to folia z nadrukiem laserowym po wewnętrznej stronie jest rozwiązaniem trwałym a może kosztować taniej niż zamawianie konkretnych tabliczek z nadrukiem. Chyba że ktoś ma dojście do producenta art. reklamowych, to co innego.
Logun Solo, HW50s, HW40PCA, C357, LOV-21
Obrazek
Awatar użytkownika
RETROPER
Posty: 825
Rejestracja: 22 mar 2009, 11:28
Lokalizacja: Nowa Ruda/Wrocław

Post autor: RETROPER »

palindrom pisze:To co na czerwono biorę na siebie. Mogę robić zakupy w hurtowni Toya ze zniżką.
- Jakie młotki? ~1kg ?
- Jakie zastosowanie śrubokrętów (rozmiar)?
- W przybliżeniu, jakiej wielkości skrzynka narzędziowa?
- Jeszcze jakieś inne przydatne narzędzia?
- 3 młotki powinny wystarczyć, ze dwa kilowe, jeden może być nieco większy, przydają się do wbijania palików, tabliczek, szpil itd.
- Śrubokręty dwa gwiazdkowe, wielkość dopasowana do najpopularniejszych wkrętów (tych czarnych) oraz jeden płaski, jakaś pośrednia wielkość.
- Skrzynka ta będzie miała przeznaczenie biurowe, a więc taka o szerokości podstawy kartki A4
- Zapomniałem o jakichś kombinerkach, najlepiej dużych

Pozwoliłem sobie zaktualizować powyższe w pierwszym poście tematu "Buchalteria"
[EDIT]
Jeszcze jedno. Jak traktujemy wkład w wyposażenie grupy od poszczególnych członków? Może się zdarzyć że któremuś z dobroczyńców palma odbije i np. zabierze się z figurkami na godzinę przed zawodami :P Dobrze byłoby określać jasno, co jest darowizną na rzecz grupy a z czego kto chce się rozliczać, tak by np. doliczyć po 2 złote do wpisowego na zawodach i po sprawie. Ja na przykład jak kupię narzędzia dla grupy to być może uwzględnię to w rozrachunku → wpłaciłem już coś na rzecz grupy a nie chciałbym być sponsorem większościowym bo to nie o to chodzi. Oczywiście zależy od kwoty jaką wydam. W ogóle oprócz tej listy mamy jakąś ewidencję sprzętu?
Hmm, jak by to powiedzieć...
Darowizny nie przyjmuję, bo od tego jeszcze trzeba odprowadzić podatek :D
Jesteśmy dorośli, odpowiedzialni i świadomi tego co robimy.
Jeśli ktoś przekazuje jakąś rzecz na stan grupy, to ta rzecz tam zostaje, przynajmniej tak nakazuje zdrowy rozsądek.

Rozliczenie z darowizny :D
Wiesz jakie są realia pracy społecznej i darowizn ?
A no takie, że w zamian dostajesz jeszcze po głowie bo źle, bo mało, bo nie tak pomimo,
że stare przysłowie głosi "darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda".

Na poważnie...
Zniżek nie było i nie będzie, każdy tak samo bierze udział w zawodach.
A osoby z wkładem własnym dla grupy mogą być dumne, że dzięki nim po części odbyła się ta impreza.

Na całkowity koszt (szacunkowy) organizacji imprezy składa się mnóstwo rzeczy. Po szacowaniu całkowitego kosztu imprezy przychodzi czynność, dla której przydało by się wynająć wróżkę, a mianowicie podzielenie tej ceny na ilość uczestników. Nigdy nie da się przewidzieć ile osób zapisze się na zawody, ile będzie osób towarzyszących, ile zapisze się po terminie zapisów, ile zrezygnuje z przyjazdu.
Wynikiem tego organizatorzy na koniec liczą czy zostały jakieś pieniądze które można przeznaczyć na doposażenie grupy, czy muszą jeszcze dopłacić do interesu z własnej kieszeni.

[EDIT v.2.0]
O co chodzi z tabliczkami z PCV spienionego? W sensie jakie mają być na wielkość, co na nich ma być i do czego mają być mocowane? Z okazji różnych konferencji mam w pracy białe, czyste tabliczki, do których drukujemy treść w razie potrzeby. Trzeba by pomyśleć czy to nie będzie się bardziej opłacało, szczególnie że podkład PCV i na to folia z nadrukiem laserowym po wewnętrznej stronie jest rozwiązaniem trwałym a może kosztować taniej niż zamawianie konkretnych tabliczek z nadrukiem. Chyba że ktoś ma dojście do producenta art. reklamowych, to co innego.
Do tej pory spotykałem się z tabliczkami wykonanymi w całości z metalu.
Na tabliczkach tych są umieszczone informacje: numer stanowiska, numer celu, postawa strzelecka.
Dodatkowo pełnią funkcję wieszaka do sznurków od figurek.
Każde zawody to inne dane na nich umieszczone, zatem nadruki nie mają sensu. Każdorazowo trzeba doczepiać kartki z aktualnymi informacjami.

Pooglądaj zdjęcia z ostatnich Boguszyc http://picasaweb.google.pl/kasiatygrysek/Boguszyce2010#
Steyr 110FT + Light Stream 4,5-14x44
Awatar użytkownika
palindrom
Posty: 198
Rejestracja: 02 lip 2010, 19:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: palindrom »

RETROPER pisze:Do tej pory spotykałem się z tabliczkami wykonanymi w całości z metalu.
Na tabliczkach tych są umieszczone informacje: numer stanowiska, numer celu, postawa strzelecka.
Dodatkowo pełnią funkcję wieszaka do sznurków od figurek.
Każde zawody to inne dane na nich umieszczone, zatem nadruki nie mają sensu. Każdorazowo trzeba doczepiać kartki z aktualnymi informacjami.

Pooglądaj zdjęcia z ostatnich Boguszyc http://picasaweb.google.p.../Boguszyce2010#
Aaaa! Takie tabliczki! http://picasaweb.google.pl/kasiatygryse ... 3706680386 :lol:

OK, czyli w narzędziach mam jasność.

Tabliczki w takim razie A-4. 20 wystarczy? Można by jeszcze zrobić 2-3 trwałe, plastikowe A3 na punkty strategiczne niezbędne na takich imprezach w stylu arbiter, apteczka, gaśnica, alkohole i prezerwatywy :lol:

Zapytam więc CO Z TABLICZKAMI? wszystko wskazuje na to że potrzebujemy kupić blachę i jakiś pręt zbrojeniowy ϕ6, pociąć i heftnąć do kupy.

Ja wiem że to pierdoły i ciekawsza jest logistyka związana z zapewnieniem noclegów, żywności, ogniska, tańców i pieśni ludowych ale od czegoś trzeba zacząć ;)
Gdyby zebrało się więcej chętnych do pracy, pełnych zapału i w ogóle jakiejś wewnętrznej naiwności (słownie 15 szt.), można by coś trwalszego z tego spłodzić. Była kiedyś o tym mowa i jakieś nieśmiałe próby, fajnie by było gdyby kiedyś się udało.
Logun Solo, HW50s, HW40PCA, C357, LOV-21
Obrazek
Awatar użytkownika
RETROPER
Posty: 825
Rejestracja: 22 mar 2009, 11:28
Lokalizacja: Nowa Ruda/Wrocław

Post autor: RETROPER »

palindrom pisze:Tabliczki w takim razie A-4. 20 wystarczy?
Tabliczki do oznaczania stanowisk w zupełności wystarczą z powierzchnią A5.
palindrom pisze:Można by jeszcze zrobić 2-3 trwałe, plastikowe A3 na punkty strategiczne niezbędne na takich imprezach w stylu arbiter, apteczka, gaśnica, alkohole i prezerwatywy :lol:
Jeśli są takie możliwości, jak to jak najbardziej się przydadzą.
W liście którą zrobiłem znajdują się rzeczy niezbędne oraz te które będą bardzo przydatne, wszystko inne po prostu ułatwi nam logistycznie organizację.[/quote]
palindrom pisze:Zapytam więc CO Z TABLICZKAMI? wszystko wskazuje na to że potrzebujemy kupić blachę i jakiś pręt zbrojeniowy ϕ6, pociąć i heftnąć do kupy.
Tutaj powinien podjąć decyzję Rysiek (foxrysza) czy podejmuje się zorganizowania tabliczek czy jednak rezygnuje
palindrom pisze:Gdyby zebrało się więcej chętnych do pracy, pełnych zapału i w ogóle jakiejś wewnętrznej naiwności (słownie 15 szt.), można by coś trwalszego z tego spłodzić.
I tu właśnie jest pies pogrzebany, w samej rozmowie bierze udział zaledwie kilka osób.
Steyr 110FT + Light Stream 4,5-14x44
Awatar użytkownika
krzysztof ss
Posty: 141
Rejestracja: 12 paź 2008, 10:46
Lokalizacja: Leszno

Post autor: krzysztof ss »

Jestem dobrego zdania
Wierzę że GSW to będzie silna grupa :king:

My w lesznie i okolic na razie się nie kłucimy,bo jest nas mało :!:
I praktycznie się zbieramy do kupy
Kto wie, jak będzie wieksze grono,może będziemy pierwszą grupą która do siebie zacznie strzelać :hm:


Zyczę powodzenia i sukcesów.
ODPOWIEDZ