Obrazek

Weihrauch HW 90, czy spełni moje oczekiwania?

dawidpl
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2010, 14:37

Weihrauch HW 90, czy spełni moje oczekiwania?

Post autor: dawidpl »

Obecnie posiadam to co w stopce, ale powoli będą przymierzał się do czegoś innego, co spełni moje wymagania:

1. Odrzut najbardziej przypominający broń palną.
2. Mieszczące się w limicie.
3. Celne na tyle, żeby trafić w obiekt wielkości butelki od piwa z 100m.
4. Wymagające jak najmniej konserwacji, rozbierania i pieszczenia.

Proszę jeszcze o informacje czy jest możliwość ustawienia optyki na HW 90 5,5mm tak aby widzieć w celowniku cel wielkości butelki 0,5l i trafić w niego z odległości 100m? Zastanawiam się nad 5,5mm ponieważ obecnie mam 4,5mm a chciałbym posiadać oba kalibry.
Theoben Evolution i chwilowo brak optyki :/
Hatsan 55 SAS STG QT + Alchemik + Leapers 3-9x32 MD AO
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

5,5 w limicie i strzelanie na 100m to (wg mnie) nieporozumienie :D
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
rifleman

Post autor: rifleman »

dawidpl pisze:Proszę jeszcze o informacje czy jest możliwość ustawienia optyki na HW 90 5,5mm tak aby widzieć w celowniku cel wielkości butelki 0,5l i trafić w niego z odległości 100m?
Widzieć a trafić to zasadnicza różnica. ;)
Jak chcesz strzelać setkę w limicie to tylko z 4,5mm.
Co do odrzutu, to największy z tego czym strzelałem miała chinka B-3. :lol:
Oczywiście jeśli chodzi o sprzęt wiatrowy.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Strzelam z obu kalibrów, lecz Twoje wymagania w limicie są nieosiągalne.

1. Ustawienie lunety na 100m nie będzie problemem. Musisz tylko dobrać montaż i właściwy celownik.
Na forum są testy na podobnych i większych odległościach.

2. Śrut 5,5 z pewnością doleci na 100m lecz ustawienie lufy będzie przypominało haubicę...
Sprawdzę to przy okazji wyjazdu na wieś.

3. Możesz kupić karabinek w wersji FAC, zarejestrować i cieszyć się z takich wyników, lecz tylko na strzelnicy. W takim miejscu nie pozwolą Ci ustawić butelki......
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

HW90 w limicie 5,5mm da się strzelać na 100m jednak opad jest sporo większy niż 4,5mm, kwestia montażu lub strzelanie dotami co nie jest zbyt precyzyjne. Radziłbym jednak kaliber 4,5mm: duży wybór dobrych śrutów i przede wszystkim ich cena sporo mniejsza niż 5,5mm. Alternatywą jest kaliber 5mm, mało popularny choć kilku strzelców na pewno go ma jednak cena śrutu jest najmniej atrakcyjna.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

Wydaje mi się, że HW90 spełni oczekiwania autora tematu. Weź tylko wersję K (jest teraz z otwartymi i bez otwartych do wyboru).
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
dawidpl
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2010, 14:37

Post autor: dawidpl »

jaro5090: FAC nie chce bo pomijając potrzebę rejestracji i wszystkiego co jest z tym związane mam daleko na strzelnice a najlepsza wiatrówka jest taka, która będzie najczęściej używana.

Jednak się zdecyduje na 4,5mm z uwagi na odległości, na których mi zależy w limicie i tańszy śrut. Pozostaje tylko kwestia gdzie go kupić, najtańsza oferta w sklepie internetowym to 1500zł, znajdę jeszcze taniej?

Dostane do niego gdzieś ekonomiczną pompkę czy pozostaje przerobienie samochodowej?

Model K różni się tylko krótszą lufą czy czymś więcej?
Theoben Evolution i chwilowo brak optyki :/
Hatsan 55 SAS STG QT + Alchemik + Leapers 3-9x32 MD AO
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

taniej nie znajdziesz nigdzie, do nie dawna po tyle chodziły używane. Model K ma lufę krótszą o 9cm czyli 41cm co jest optymalne dla pneumatyka choć osobiście wybrałbym standard 50cm. W kwestii pompki posiadacze tego modelu zapewne wprowadzą Cię w temat.
AA TX200 HC
dawidpl
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2010, 14:37

Post autor: dawidpl »

Wizualnie podoba mi się bardziej wersja K z atrapą tłumika. A podobno w wiatrówkach długość lufy nie ma znaczenia albo ma ale niekorzystne. Problem w tym, że w sklepie na A znalazłem w promocyjnej cenie model z lufą 50cm a u konkurencji model k 200zł droższy :/
Theoben Evolution i chwilowo brak optyki :/
Hatsan 55 SAS STG QT + Alchemik + Leapers 3-9x32 MD AO
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Przymierzałem się do zakupu tego modelu:
http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=35&id=687

Taniej można było tylko znaleźć używki, lecz różnice były nieznaczne.
Tu masz gwarancję i solidnego sprzedawcę / nie znam negatywnych opinii o A.K. /
dawidpl
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2010, 14:37

Post autor: dawidpl »

Faktycznie, jest wersja K ale bez tłumika, który spełnia funkcję dociążenia.
Obrazek

Z tłumikiem ładniejsza :)

[ Dodano: Pon 23 Sie, 2010 10:43 ]
Jeszcze chciałbym się spytać osób, które strzelały z tej wiatrówki czy osiągi opisane przez jednego ze sprzedawców są realne do osiągnięcia:

"Osiągi

Kluczem do wysokiej celności jest powtarzalność każdego strzału, jego przewidywalność. Oprócz sporej energii, mieszczącej się brytyjskim limicie 12 Ft/lbs ( = 16,26 Joula), karabinek ten dysponuje bezkonkurencyjnie doskonałym skupieniem. Dobry strzelec osiągnie skupienie poniżej 10mm na dystansie 25 metrów. Natomiast przy oddaniu 5 strzałów ze stabilnej podpórki, skupienie na dystansie 50 metrów zamknie się o okręgu o średnicy 15mm! Wahania prędkości początkowej wynoszą maksymalnie 2m/s, co daje powtarzalność którą dysponowały jak dotąd tylko wiatrówki PCP. "
Theoben Evolution i chwilowo brak optyki :/
Hatsan 55 SAS STG QT + Alchemik + Leapers 3-9x32 MD AO
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

dawidpl pisze:Faktycznie, jest wersja K ale bez tłumika, który spełnia funkcję dociążenia.
Obrazek

Z tłumikiem ładniejsza :)

[ Dodano: Pon 23 Sie, 2010 10:43 ]
Jeszcze chciałbym się spytać osób, które strzelały z tej wiatrówki czy osiągi opisane przez jednego ze sprzedawców są realne do osiągnięcia:

"Osiągi

Kluczem do wysokiej celności jest powtarzalność każdego strzału, jego przewidywalność. Oprócz sporej energii, mieszczącej się brytyjskim limicie 12 Ft/lbs ( = 16,26 Joula), karabinek ten dysponuje bezkonkurencyjnie doskonałym skupieniem. Dobry strzelec osiągnie skupienie poniżej 10mm na dystansie 25 metrów. Natomiast przy oddaniu 5 strzałów ze stabilnej podpórki, skupienie na dystansie 50 metrów zamknie się o okręgu o średnicy 15mm! Wahania prędkości początkowej wynoszą maksymalnie 2m/s, co daje powtarzalność którą dysponowały jak dotąd tylko wiatrówki PCP. "
To nie tłumik, a nakładka na lufę ułatwiająca łamanie.

Co do osiągów, mi kiedyś udało się wykroić 1,5 cm na 30 m z siedzącej FT, ale nie umiem strzelać do tarczy ;)

Jeśli chodzi o rozrzut prędkości wylotowej to jak najbardziej osiągalne. Mi po tych przeróbkach: http://www.cekaus.pl/product_info.php/i ... -HW90.html udało mi się osiągnąć odchyłki 0,97 m/s przy błędzie pomiaru 0,5%.
kaper666
Posty: 19
Rejestracja: 12 sie 2010, 18:20
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: kaper666 »

Ja posiadam wersję bez otwartych. Nie zamienił bym go na żaden inny model. A jeśli chodzi o osiągi to spokojnie można strzelać na 100 m. w puszki ,przy dobrej optyce można się naprawdę niezle bawić. Ja posiadam wersje 4,5, wiec nie wiem dokładnie jak jest przy 5,5. Pozdrawiam
dawidpl
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2010, 14:37

Post autor: dawidpl »

Dzięki za rady, jednak kupiłem Theobena Evolution. Do końca nie mogłem się zdecydować, większość plusów niby przemawiała za HW-90 ale dostałem dobrą ofertę w K/S iweba na Evo. Dziś lub jutro jedzie do mnie, jak się z nim oswoję to zamieszczę jakieś tarczki.
Theoben Evolution i chwilowo brak optyki :/
Hatsan 55 SAS STG QT + Alchemik + Leapers 3-9x32 MD AO
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Witaj w klubie :)
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
ODPOWIEDZ