Obrazek

Sruty GAMO 4,5mm -> TS-10 , Pro Hunter , Pro Magnum

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
ODPOWIEDZ
lesny_dziadek
Posty: 27
Rejestracja: 06 lip 2009, 13:37
Lokalizacja: Nowy Sącz

Sruty GAMO 4,5mm -> TS-10 , Pro Hunter , Pro Magnum

Post autor: lesny_dziadek »

Z racji braku mojego ulubionego Crosmana FT Domed 7,9gr w sklepie na M.... postanowilem przetestowac sruty Gamo ktore ponoc teraz beda promowac itepe itesre.

Kupilem po malym pudelku srutów:
Gamo TS-10 - 200szt za 9zl
Gamo Pro hunter 250szt za 8,5zl
Gamo Pro Magnum 250szt za 8,5zl

Postanowilem rozpocząć test od 27m no i okazało sie że dla tych śrutów to wystarczy.

Tarcz nie ma co zamieszczac wystarczy powiedziec ze wszystkie trzy dały "skupienie" około 5x5 cm na tym dystansie. Gamoniowa tragedia. Byc moze moja lufa BSA ich nie polubila (ponoc sa wybredne).

Na tym samym dystansie kiepskiej jakosci Crosman Hollow point zrobil jedna dziurke wielkosci kilku milimetrow.

Dodam ze w pudełkach ProHuntera (srut podobny do H&N FTT) I ProMagnum (srut podobny do Crosmana Pointed) były również śrucinki tarczowe (z plaska główką) moletowane, strasznie kiepskiej jakosci. Skad one sie wziely nie mam pojecia. Natomiast śrut TS-10 "reklamowany" na pudełku jako long range jest baardzo długaśny (ledwo mieścił mi się w magazynku) i ciężki coś koło 10,5gr

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Dołączę się i ja do postu - chętnym oddam lekko naruszone pudełko śrutu GAMO 5,5.
Skupienie 5x5cm ciężko na nim osiągnąć :maruda:

Może w innej lufie będzie to lepiej latać ?
Awatar użytkownika
pershi
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2009, 11:19
Lokalizacja: a stąd

Post autor: pershi »

Dzięki serdeczne za informacje.

Przynajmniej nie podkusi mnie teraz wypróbować ten śrut, tak jak zaryzykowałem kiedyś z BSA Elite.
DE + UK + PL(JP)
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

pershi pisze:Dzięki serdeczne za informacje.

Przynajmniej nie podkusi mnie teraz wypróbować ten śrut, tak jak zaryzykowałem kiedyś z BSA Elite.
No i błędne podejście. To, że u kogoś akurat nie lata wcale nie oznacza, że w innej wiatrówce będzie się źle spisywał. Przykładowo Crosman Pointed w HW-100 lata jak chce. No może skupienie jest mniejsze niż 5 cm ale i tak żenada. Ten sam śrut w Logunie Solo ma już skupienie 1,5 cm na 25 m- do rekreacji wystarczy. Dokładnie odwrotnie mam ze słowackim - w HW-100 jako-tako, w Logunie tragedia. Znowu Gamo Rocket w HW-100 taragedia, w Logunie -nawet, nawet jak na śrut do wiadomych celów.

Proponuję obejrzeć film z płyty dołączanej do karabinkó BSA - informacja jest jasna - KAŻDA lufa (a nie tylko karabinek) ma swoje "widzimisię".
lesny_dziadek
Posty: 27
Rejestracja: 06 lip 2009, 13:37
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: lesny_dziadek »

witboj pisze:
pershi pisze:Dzięki serdeczne za informacje.

Przynajmniej nie podkusi mnie teraz wypróbować ten śrut, tak jak zaryzykowałem kiedyś z BSA Elite.
No i błędne podejście. To, że u kogoś akurat nie lata wcale nie oznacza, że w innej wiatrówce będzie się źle spisywał. Przykładowo Crosman Pointed w HW-100 lata jak chce. No może skupienie jest mniejsze niż 5 cm ale i tak żenada. Ten sam śrut w Logunie Solo ma już skupienie 1,5 cm na 25 m- do rekreacji wystarczy. Dokładnie odwrotnie mam ze słowackim - w HW-100 jako-tako, w Logunie tragedia. Znowu Gamo Rocket w HW-100 taragedia, w Logunie -nawet, nawet jak na śrut do wiadomych celów.

Proponuję obejrzeć film z płyty dołączanej do karabinkó BSA - informacja jest jasna - KAŻDA lufa (a nie tylko karabinek) ma swoje "widzimisię".
Dokładnie tak, nie chcial bym komus sugerowac ze srut ten jest zupelnie do niczego. Moze komus bedzie latal dobrze. Mozna sprawdzic na malych paczuszkach po 200-250szt Jakoscia wykonania przypomina crosmana pointeda, czyli nie najwyzszych lotów. Ale cena tez podobna bo paczka 500szt kosztuje chyba koło 15-16zl.

Szkoda tylko ze nie maja czegos na wyzszym poziomie w rozsadnej cenie. Bo Gamo Platinium kosztujacy 25zł za 125sztuk to gruba przesada.

Ps. a co do Crosmana Pointeda w HW100 to tez roznie bywa ostatnio kolega odkryl ze w jego HW100 nadaje sie do rekreacyjnego strzelania i ma przyzwoite skupienie nawet na 50m.
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

No dlatego napisałem na końcu LUFA a nie karabinek.
Awatar użytkownika
Womart
Posty: 110
Rejestracja: 16 sty 2008, 20:38
Lokalizacja: Małopol&Podkarpa

Post autor: Womart »

"Ps. a co do Crosmana Pointeda w HW100 to tez roznie bywa ostatnio kolega odkryl ze w jego HW100 nadaje sie do rekreacyjnego strzelania i ma przyzwoite skupienie nawet na 50m."

Fotki testu Pointeda:

Obrazek

Chętnie postrzelam z Gamo :hm:
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Post autor: grossus »

To ja zakupiłem coś takoego o nazwie Gamo Pro Match Competition. To dopiero jest tragedia. Jeden śrut ciężko wchodzi do lufy, drugi z niej wylatuje, a prawie wszystkie jakieś krzywe. Ciężko mówić o skupieniu, raczej rozrzut. Może gdyby tak upakować 20 śrucin to by się shotgana zrobiło :hm: Keinen Gamo więcej. :nie:
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
Awatar użytkownika
jacek9702
Posty: 42
Rejestracja: 17 lip 2013, 10:03
Lokalizacja: Sieraków Wlkp

Post autor: jacek9702 »

Kupiłem Gamo Pro Magnum, po otwarciu pudełka mało co zawału nie dostałem. Połowa srucin miała takie nadlewki ze nie mieściły się do lufy. Bałem się tym strzelać z mojego BT-ka, odważyłem się tylko stara chinka. A skupienie no cóż nie skomentuje.
Hatsan striker EDGE + ZOS 3-9x50e
Ranger BT65 RB + Walther 3-9x44
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1677
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

Jacek, ja kiedyś kupiłem kilka paczek TS-10 i dziwiłem się, że w tarczę trudno trafić. Ale taki śrut w sklepie polecali :maruda: A później trafiłem do Tawerny i zacząłem przeglądać, czytać i uczyć się na cudzych błędach :hihi: A właściwie korzystać z wiedzy i doświadczenia ludzi tutaj piszących :) Polecam :)
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Awatar użytkownika
sindbad
Posty: 737
Rejestracja: 24 sty 2008, 13:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: sindbad »

Wisior pisze:Polecam
:spoko: mam to samo
"kto nie szanuje własnej armii,będzie musiał szanowac obcą"
HFT Beaver
ODPOWIEDZ