Obrazek

AirArms TX200HC by Hogan :]

Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

cris pisze:Trzyma się tą rękę na pulsie
KGB ??? ;P
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
materatz
Posty: 650
Rejestracja: 24 kwie 2008, 19:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: materatz »

Zciśnij sprężynę to Ci prowadnica sama wypadnie.
TXHC, QB78, Slavia631
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły!
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

No panowie.. karabinek zrobiony.. wszystko pula.. jest tylko jeden myk ;/ co zrobić żeby przy naciąganiu nie było słychać jak spręzyna poyka o prowadnice.. może jest za ciasna ??
czekam tylko jeszcze na zaślepke ;/... kochana poczta polska...
teraz tylko znaleźć czas i uspokoić ręce bo delira straszna.. ale na 20m .. z exacta 4.51tośrut wśrut.. chociaz zdarzają się odskoki... trzeba będziue otworzyć tester zexactem i dobrać...
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
materatz
Posty: 650
Rejestracja: 24 kwie 2008, 19:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: materatz »

Mlodyferel pisze:co zrobić żeby przy naciąganiu nie było słychać jak spręzyna poyka o prowadnice
pisz wyraźniej - "poyka" co to za onomatopeja ?

Jeśli jest to jeden "poyk" to wiem co to jest ale nie da się tego usunąć i można się zacząć nartwić
Jeśli jest to "poykanie" w trakcie całego cyklu napinania to możesz spokojnie to olać.
TXHC, QB78, Slavia631
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły!
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

materatz pisze:Jeśli jest to jeden "poyk" to wiem co to jest ale nie da się tego usunąć i można się zacząć nartwić
NARTWIĆ???-też ciekawe słowo.
materatz, nie bądź taki tajemniczy! Zdradź , dlaczego w takim przypadku należy się ,,nartwić''
No zdradź ,zdradź ,nie buduj napięcia :bobas:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

Sorka za słownictwo ale pisałem posta na telefonie .. nie mam tam słownika, i nie popatrzyłem przed wysłaniem na byki..
chodzi oczywiście o "potyka się" nie dopisało części wyrazu.... ale grunt że wiecie o co chodzi... po prostu jak naciągam sprężynę to zawadza o "czubek" prowadnicy i robi takie pyk... trochę to wkurzające, bo zanim założyłem nową sprężynę to było wszystko ok.. ;(
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
materatz
Posty: 650
Rejestracja: 24 kwie 2008, 19:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: materatz »

Też myślałem że u mnie sprężyna potyka się o prowadnicę bo było słychać i czuć na systemie delikatny szybki przeskok. Przyczyny trzeba poszukać pomiędzy systemem a łącznikiem ramienia napinającego. Niestety Waldek na razie nie jest w stanie tej usterki naprawić i nie zapowiada się żeby to kiedykolwiek nastąpiło. Jak przestanie pykać przestanie strzelać :) Reszte trzeba dopatrzeć się samemu bo nie dysponuje micro macro kamerą żeby dokładnie pokazać gdzie i co.

W nowych TX-ach sugeruję wypolerować powierzchnie trące kostki symbolu tx285. Jest zrobiona z twardego kruchego stopu który z czasem wyżera materiał na zewnętrznym cylindrze.
TXHC, QB78, Slavia631
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły!
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

Panowie. mam pytanko... przeglądam "berzowe" ii poza Konceptusem nie znalazłem miejsca gdzie mógłbym "naprawić" oksydę w moim tx-ie... wiadomo, cacuszko technicznie jest sprawne, ale jednak wcześniejszy właściciel trochę zaniedbał go z zewnątrz, i porobiły się wżery.... w sumie karabinek ma już 7 lat, bo z kostki dowiedziałem się że jest to rocznik 03.. dużp, niedużo, ale poprawić trzeba bo szkoda by było.. w sumie do poprawy jest osłona lufy i przednia część korpusu... gdzie tanio mógłbym zrobić oksydowanie ?? mniej więcej jaki to byłby koszt?? oczywiście karabinek bym rozebrał i tylko dał do oksydowania elementy potrzebne do takiego zabiegu???
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
tyshek
Posty: 54
Rejestracja: 07 sie 2009, 6:28
Lokalizacja: TYCHY

Post autor: tyshek »

zapytaj Hogana,robi oksydę :) i to niezłą.
GKS Tychy brązowym medalistą PLH!
Awatar użytkownika
sKw
Posty: 335
Rejestracja: 28 lip 2009, 22:08
Lokalizacja: Goleniów
Kontakt:

Post autor: sKw »

Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

sKw myślałem o tym, ale nie za bardzo widzi mi się połączenie tej brunino-oksydy z angielsą iksydą... Pozatym, jak miałbym j ą zaaplikować?? Nacierać, czyzanurzać? Jeśli to drógie to jską ilość bym musisł mieć.... Troche bez sensu
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Jak chcesz mieć jednolitą oksydę, to należy starą zdjąć i wyoksydować cały element na nowo (na gorąco).
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
materatz
Posty: 650
Rejestracja: 24 kwie 2008, 19:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: materatz »

Dokłądnie jak wierzbin prawi. Całą oksydę zdjąć elementy z wrzerami wydrzeć do gładkiego , WYPOLEROWAĆ NA LUSTRO czytaj papier wodny po gradacji do 2500 + pasta polerska ( szlifowanie paskami po okręgu a nie jak chmmm nakładanie pokrowca na parasol :D) lub alternatywnie, kompiel w kwasie + lakiernia proszkowa. Zrobiłem takiego jednego i wygląda taktycznie a i dbać nie trzeba bo rdza nie wyjdzie :)
TXHC, QB78, Slavia631
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły!
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

Prawdopodobnie będzie cały oksydowany na nowo... Zgłosił się do mnie kolega z forum... Ale jak narazie kasa idzie na tłumik dy Wojtan bo sąsiad wkurzony kica wokoło domu;p

[ Dodano: Pon 04 Paź, 2010 10:21 ]
No panowie.. wreszcie dorobiłem się porządne go tłumika :]
Wielkie dzięki i ukłony dla Hogana za profeske...
Tłumik prezentuje się tak :]
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak na razie pierwsze testy głośnościowe wykazały, że z owym tłumikiem Tx wydaje z siebie tylko delikatny dźwięk spręzyny.. ale wiadomo... TO NIE PCP :]
Niedługo wrzucę tarczki z i bez tłumika :]

[ Dodano: Wto 12 Paź, 2010 20:57 ]
No i panowie ;/ bida... okazało się, że wcześniejszy właściciel chyba nie był ze mną do końca szczery ;/ zaślepka przednia straciła gwint trzymający uchwyt ramienia naciągu ;/ teraz to tylko na kuracje do Hogana... i albo wymiana płaszcza lufy albo obcinka starego i skracanie ramienia ;/
Życie bywa brutalne ;/

[ Dodano: Pon 25 Paź, 2010 20:41 ]
Karabinek wrócił od Hogana... wszystko było cacy..a le okazało się że znowu coś trze o cylinder ;/... po prostu zatrzask - zabezpieczenie przed ucięciem palców- nie łapało.. zdemontowałem to w holere... niby jest ok....

pytanko.. czy wie ktoś dlaczego po tym jak Hogan ustawił mi spust to po wsadzeniu w opał tx nie chciał załapać spustu ?? język po prostu nie mieścił się w kabłąku ;/ ??
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
Grzechoo
Posty: 43
Rejestracja: 08 maja 2010, 5:50
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Grzechoo »

Witam

Ja również kupiłem TX200 HC z drugiej ręki. Był u Hogana i wyszło parę drobnych spraw. Jakieś sprężynki i itp. Drobnostki.

W Twoim wypadku - nie wieżę, że sprzedający nie wiedział o stanie TX-a.

Przy tej klasie sprzętu, albo wszystko ma chodzić dobrze - albo ....

Moim zdaniem, powinieneś mimo wszystko powiadomić sprzedającego o rażących wadach zakupionego towaru, o których nie byłeś powiadomiony.

Teraz to już nic nie odzyskasz, ale przy najmniej zrób mu odpowiednią reklamę ....

Kity to niech wciska na Allegro ... - jak już musi ...
Między innymi:
TX200 HC + DOT 4-16X42
ODPOWIEDZ