Obrazek

Slavia 634 vs. Hatsan 70

Awatar użytkownika
Tomek242
Posty: 169
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:30
Lokalizacja: Wrocław

Slavia 634 vs. Hatsan 70

Post autor: Tomek242 »

No właśnie, skoro już się włoży trochę pracy w swojego Hatsana (czyt. dołoży się również trochę pieniędzy) warto wymienić go na Slavie? tzn. sprzedać i dopłacić.
Pytam się kolegów, którzy trochę więcej zrobili ze swoimi Hatsanami, mam na mysli że oprócz bebechów, czyli sprężyn, prowadnic, smarów obcięli lufę, koronowali, założyli tłumik, zmienili spust.
Czy nie lepiej kupić Slavie 634 np. od Tonia, po wstępnym tuningu za 599 zł? Moc podobna, a podobno celniejsza i bardzo trwała?

Wsadzam kij w mrowisko :dokuczacz:
Hatsan 70S+Szkiełkobazarek 3-9x40
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Re: Slavia 634 vs. Hatsan 70

Post autor: tomaschek »

tomek242 pisze:No właśnie, skoro już się włoży trochę pracy w swojego Hatsana (czyt. dołoży się również trochę pieniędzy) warto wymienić go na Slavie? tzn. sprzedać i dopłacić.
Pytam się kolegów, którzy trochę więcej zrobili ze swoimi Hatsanami, mam na mysli że oprócz bebechów, czyli sprężyn, prowadnic, smarów obcięli lufę, koronowali, założyli tłumik, zmienili spust.
Czy nie lepiej kupić Slavie 634 np. od Tonia, po wstępnym tuningu za 599 zł? Moc podobna, a podobno celniejsza i bardzo trwała?

Wsadzam kij w mrowisko :dokuczacz:
Oj wsadziłeś :-) Mam tego swojego Hatsanka, lubię go rozkręcać, skręcać, dłubać w nim. Myślę nad kupnem drugiego karabinka i padnie chyba na HW. Jednak oświadczam wszystkim, że swojego H70 nigdy nie oddam nikomu i będę tak długo nim strzelał i go przerabiał aż się rozleci :lol: Jak w końcu kupię coś z górnej półki to będzie to tylko do strzelania a Hatsan służy mi do strzelania i majsterkowania.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
pafocie
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2006, 14:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: pafocie »

... i kupic Slavie?? ;) Zamienil stryjek... ;)
Tuning Hatsana ma za zadanie "ujarzmic" go. Tuning Slavii, wzmocnic. W efekcie z zupelnie roznych sprzetow (jeden dosc mocny, ale nieobliczalny, drugi dosc celny, ale rachityczny) robia sie dosc podobne karabinki.
Zamiana w ktorakolwiek strone jest bez sensu.
Jest HW30S
Sprzedam BSA Ultra .177 oraz butle.
Awatar użytkownika
Tomek242
Posty: 169
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tomek242 »

Pafocie, 634 ma 14J fabrycznie, rachityczny?
http://www.republika.pl/slavia631/slavia634.html
Hatsan 70S+Szkiełkobazarek 3-9x40
pafocie
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2006, 14:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: pafocie »

pisalem o 630/631
Jest HW30S
Sprzedam BSA Ultra .177 oraz butle.
Awatar użytkownika
Tomek242
Posty: 169
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tomek242 »

Patrz na tytuł tematu :-)
Hatsan 70S+Szkiełkobazarek 3-9x40
pafocie
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2006, 14:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: pafocie »

:oops:
Jest HW30S
Sprzedam BSA Ultra .177 oraz butle.
Akas
Posty: 183
Rejestracja: 08 maja 2006, 12:58
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Akas »

Na 14J to slavia 634 bedzie podobnie wysilona jak 631 na 11J.
Napewno stanie się trudniejsza do opanowania. Jest to poprostu wyżyłowana stara slavia.
Ja osobiście wybrałbym 631 , jest to sprawdzona trwała konstrukcja zoptymalizowana pod energię 7-9J.
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Myślę, że na dniach przyjedzie do mnie Slavia 634 od Tonia. Jak już ją będę miał to postaram się napisać czy warto było się na nią przerzucać z Hatsana czy też nie.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2006, 18:23 przez Dude, łącznie zmieniany 1 raz.
Akas
Posty: 183
Rejestracja: 08 maja 2006, 12:58
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Akas »

Dude mógłbyś odrazu zapytać Tonia ile ta twoja slavia ma mocy?
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

OK zapytam, ale ewentualną odpowiedź podam dopiero w piątek (teraz mam słabiutki dostęp do neta)
maszew
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2006, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: maszew »

Witam po reaktywacji :-)
Muszę powiedzieć, że tuning Hatsana może kosztować więcej niż Slavia 634. Czy się opłaca - moim zdaniem do pewnego momentu tak. Ten moment to koszt powiedzmy HW-50s. Sam mam H55 totalnie przegrzebanego (zrobione dokładnie to, co w pierwszym poście tematu + rysowanie lufy) i chyba na Slavię bym go nie zamienił. Przede wszystkim dlatego, że bardzo łatwo jest w nim osiągnąć 16J, co wpływa na celność, a dla czeszki jest to raczej nie do przeskoczenia. Ponieważ mechanizm spustowy wymieniłem niedawno, to za mniej więcej 2 tygodnie zamieszczę jakieś wyniki na 50m.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Slavia 634 vs. Hatsan 70

Post autor: Wierzbin »

tomek242 pisze: Czy nie lepiej kupić Slavie 634 np. od Tonia, po wstępnym tuningu za 599 zł? Moc podobna, a podobno celniejsza i bardzo trwała?

Wsadzam kij w mrowisko :dokuczacz:
To już lepiej HW30S u Andrzeja. Raptem 130 zł więcej... :roll:
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Tomek242
Posty: 169
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:30
Lokalizacja: Wrocław

Re: Slavia 634 vs. Hatsan 70

Post autor: Tomek242 »

[quote="Wierzbin]To już lepiej HW30S u Andrzeja.[/quote]

E, nie:
prędkość wylotowa śrutu (dane producenta):
- w wersji 4,5 mm - 190 m/s (sprężyna eksportowa)
- w wersji 5,5 mm - 130 m/s
I jak tu eksterminować puszki? :wysmiewacz:

Chyba, że HW50M/II z eksportową sprężyną miałeś na myśli, bo cena 709 zł.
Hatsan 70S+Szkiełkobazarek 3-9x40
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

witam
jeżeli mowa o opłacalności tuningu, zależy to od podejścia do sprawy.
ja np. traktuję strzelanie, przeróbki i wogóle zabawę z wiatrówką jak hoby, nie licząc za bardzo opłacalności kolejnych modyfikacji (oczywiście w ramach zdrowego rozsądku).
mam dwa hatsany 100, obydwa będą hatsanami tylko z nazwy.
osady (fotki przeróbek, nie ukończonych jeszcze-zamieściłem w temacie osada)dopasuję na miarę do siebie, poprawię wygląd (według gustu)-miał bym np. hw 98 też bym je przerobił (tyle, że materiał wyjściowy jest czterokrotnie droższy).
jeden będzie niklowany, drugi czarny, tłumiki (hogan), spusty (Alchemik), chromowane stopki, baka (moja praca)- które będą pełnić rolę także dociążenia, bebechy chyba z 10 razy modyfikowane (sochim,hogan, ja). policzyć te wszystki poprawki wyjdzie po 500-600 zł na sztukę, plus po 600 zł za karabinek, i można kupić sprzęt za ponad dwa kawałki- i co z tego, plus po dwa tygodnie (licząc razem godziny) poświęconego czasu-ale jeden lubi coś takiego, a drugi wyda każdy grosz na np. gołębie.
jeżeli natomiast karabinek traktuje się jak narzędzie, a hoby to rywalizacja w zawodach, wtedy tuning, czy moding nabiera zupełnie innego charakteru i wtedy patrzy się (chyba) od strony kompromisu opłacalność/wyniki.
ja zauważyłem, że dopiero jest frajda, jak gdzieś wynajdę jakąś nowinkę tuningową w hatsanie(jak np. teraz oferowany stalowy spust przez Chemika) i zaraz mój na warsztat do poprawki-niekiedy więcej mam zabawy właśnie z dłubania niż samego strzelania.
jak pokończę obydwa hatsany-zrobię dokładny opis z fotami i orientacyjne koszta, ale to bedzie dopiero gdzieś w czerwcu.
dodam jeszcze, że jak zrobie juz wszystko co się da zrobić z wiatrówką-zrobię dla nich ładny wieszak na ścianę, i zabiorę się za następną, kierując się tymi samymi zasadami.
gdzieś kiedyś wyczytałem, że ludzie w życiu wydają najwięcej pieniędzy na dwie rzeczy:
nałogi i hobby.

pozdrawiam
Szymon.Karpacz
ODPOWIEDZ