Obrazek

Śrut turecki

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

krystian85 pisze:h85 bez tuningu ale za to na pękniętej w 3 miejscach spręzynie
&
krystian85 pisze:wiatrówke mam 7miesięcy
Pogratulować :?
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

krystian85 pisze:ale za to na pękniętej w 3 miejscach spręzynie
A nie szkoda Ci strzelbawki ? Przecież to zniszczy, jak jeszcze nie zniszczyło, jej "wnętrzności" :placze: :!: :!: :!: :placze:
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

krystian85 pisze:h85 bez tuningu ale za to na pękniętej w 3 miejscach spręzynie)
tak na poważnie :?: możliwe jest że właśnie dlatego pękła sprężyna, ten śrut jest zbyt lekki do mocnych karabinków powodując zjawisko braku poduszki powietrznej co w efekcie może skończyć się pęknięciem sprężyny (tzw. strzał na sucho).
AA TX200 HC
Klakier

Post autor: Klakier »

Witam
h85 bez tuningu ale za to na pękniętej w 3 miejscach spręzynie)
Zastanawiam się jak to jest możliwe że ty strzelasz ta wiatrówką jak pęknięta sprężyna zwija się jedna w drugą.
A i zobacz sobie tłok od przodu bo zdaje mi się że troche ci się wyklepał storzek na którym umocowana jest uszczelka.
Awatar użytkownika
tempers
Posty: 35
Rejestracja: 19 lut 2007, 16:01
Lokalizacja: Legnica

Post autor: tempers »

stworek5 pisze:
krystian85 pisze:śrut jest zbyt lekki do mocnych karabinków powodując zjawisko braku poduszki powietrznej co w efekcie może skończyć się pęknięciem sprężyny (tzw. strzał na sucho).
Apropo's tego co piszesz.
Ostatnio strzelałem z Tomitex'a półogrągły molet i kilka razy miałem taki strzał jakby wogóle nie było śrutu w środku (a był). Rozumiecie, zero efektu poduchy, tylko praktycznie sam dźwięk sprężyny. Przecież Tomitek to niby dobry śrut, lecz jest chyba kilka w paczce niedoróbek. Czy takie strzały istotnie mogą tak samo zaszkodzić jak na sucho ?

pozdrawiam
adam
HATSAN 90 S made by Alchemik
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

tempers pisze:Czy takie strzały istotnie mogą tak samo zaszkodzić jak na sucho ?
mogą, strzelałeś zapewne Tomitexem kula-molet, zdarzają się takie niedoróbki-są dość częste w tym śrucie, ja od razu takie wyrzucam, zjawisko jakie towarzyszy strzelaniu z takich srutów już znasz :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
tempers
Posty: 35
Rejestracja: 19 lut 2007, 16:01
Lokalizacja: Legnica

Post autor: tempers »

stworek5 pisze:
tempers pisze:Czy takie strzały istotnie mogą tak samo zaszkodzić jak na sucho ?
mogą, strzelałeś zapewne Tomitexem kula-molet, zdarzają się takie niedoróbki-są dość częste w tym śrucie, ja od razu takie wyrzucam, zjawisko jakie towarzyszy strzelaniu z takich srutów już znasz :)
Dzięki. Tak, towłaśnie ten śrut. A jak rozpoznajesz takie sztuki, bo te z których strzelałem wydawały się być całkiem normalne ?
HATSAN 90 S made by Alchemik
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

w niedoróbkach jest mniejsza główka zazwyczaj.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

krystian85 pisze:h85 bez tuningu ale za to na pękniętej w 3 miejscach spręzynie) skupienie to około 6cm.
To lepiej coś zrób z tą sprężyną i nie strzelaj z pękniętej. Porysujesz tłok wewnątrz.
Z resztą skąd wiesz, ze sprężyna jest pęknięta aż w 3 miejscach? Patrzyłeś do flaczków i rozbierałeś karabin?
Ostatnio zmieniony 01 mar 2007, 18:51 przez Wierzbin, łącznie zmieniany 1 raz.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

oczywiscie rozebrałem... wszystkim 3 sprężyna splanowałem końce i włożyłem pomiędzy nie podkładki stalowe (poto aby sie nie schodziły )w chwili testu wiatrówka niała ok.5J (nie wiem dokładnie... ale wiekszość śrytów nie chciała wylecieć z lufy... tzn muziałem je popchnąc zapałką

[ Dodano: Czw 01 Mar, 2007 18:49 ]
dodam ze sprężyna jest orginalna od zakupu hatsana wystrzeliłem ok 4.500 peletek w tym 1 paczke tomiteksu szpic gładki
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Czy nie lepiej poprostu byłoby wymienić tę felerną sprężynę? Nawet na taką, którą ktoś z nas z forum wyrzucił i zmienił na inną lepszą?
Szkoda sprzętu. No fakt, przy splanowanych o obrobionych pęknięciach nic się nie powinno dziać, pod warunkiem, że pęknięcie jest w "świetle" prowadnicy (dodam, że spasowanej). Jeśli nie jest, to katujesz tłok.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

musze uśmięchnąc się do chemika:) niedługo mama dostanie wypłatę : :D

[ Dodano: Czw 01 Mar, 2007 19:36 ]
z pozostałych markowych :) śrutów zrobię coś do pzebijania wiadra :evil: a dokładniej wkleję w kielich stalową kuleczkę o śr.2-3mm . Chyba jednak zacznę inwestowac w tomitex. ,czy z lok'a mozna stżelac na dalszych dystansach??
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Na "jednej" sprężynie to i można :)

... :evil:
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

krystian85 pisze:musze uśmięchnąc się do chemika:) niedługo mama dostanie wypłatę : :D

[ Dodano: Czw 01 Mar, 2007 19:36 ]
z pozostałych markowych :) śrutów zrobię coś do pzebijania wiadra :evil: a dokładniej wkleję w kielich stalową kuleczkę o śr.2-3mm . Chyba jednak zacznę inwestowac w tomitex. ,czy z lok'a mozna stżelac na dalszych dystansach??
nie w kielich bo sie jeszcze zablokuje w lufie rozpęczony srut a pozatym srodek ciezkosci w d...pie nie wrózy dobrego lotu a kup sobie Hollow Pointa i wklej te kuleczke w to wyzlobienie ;) lok'iem mozesz strzelac gdzes na 25-35m (opinie innych maja taki rozrzut wlasnie) potem bedzie wytracal na predkosci z racji niezbyt aerodynamicznego ksztaltu i przez to rozrzut sie zwiekszy ( w teorii przynajmniej)
pozdro
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 170
Rejestracja: 08 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: Parczew

Post autor: patrykt7 »

Wierzbin pisze:Czy nie lepiej poprostu byłoby wymienić tę felerną sprężynę? Nawet na taką, którą ktoś z nas z forum wyrzucił i zmienił na inną lepszą?
Krystianie, Akurat tak się składa, że ja mam taką sprężynę bo wymieniłem niedawno. Wystrzeliła około 600 sztuk śrutu. Jak byś chciał to pisz na PW a na pewno się dogadamy.
Pozdrawiam!
Hatsan 55 STG SH COMBO - Tuning
ODPOWIEDZ