Obrazek

Śrut turecki

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
Awatar użytkownika
tempers
Posty: 35
Rejestracja: 19 lut 2007, 16:01
Lokalizacja: Legnica

Tani, turecki śrut z Allegro ...

Post autor: tempers »

Czy używał ktoś takiego śrutu ? Czy warto się w to bawić ? Za 1500 szt coś około 10 zł. Nie rozlatuje się to już w lufie i czy trafia w cel ?

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
HATSAN 90 S made by Alchemik
Klakier

Post autor: Klakier »

Witam
Ten śrut jest okropnie niecelny i okropnie wykonany, znajomy go kupuje do strzelania z chinki więc pare razy z harego nim strzelałem ale jednym słowem jest g......no warty.
Kup tomitexa lokowskiego płaskiego lub szpica, crosmana pointed sa to dobre śruty za niewygórowaną cene i dużo celniejsze od Ostaya.
Awatar użytkownika
Currahee!
Posty: 208
Rejestracja: 27 gru 2006, 12:47

Post autor: Currahee! »

Michał ja mialem juz 2 paczki tego srutu i na 10 metrow mozna z niego spokojnie strzelac ale na wieksze odleglosci to chyba trzeba cos lepszego kupic :P
Awatar użytkownika
ligi
Posty: 141
Rejestracja: 16 sty 2007, 1:28
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Tani, turecki śrut z Allegro ...

Post autor: ligi »

tempers pisze:Czy używał ktoś takiego śrutu ? Czy warto się w to bawić ? Za 1500 szt coś około 10 zł. Nie rozlatuje się to już w lufie i czy trafia w cel ?

Pozdrawiam
Omijaj z daleka, nie bierz nawet za darmo :D
AA S410 + SCP3-6245AOMDL + Big Wheel :)
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

miałem go kiedyś, z 35m dało się nawet trafiać w tarczę 14/14.
AA TX200 HC
Marshall
Posty: 26
Rejestracja: 19 lut 2007, 16:19
Lokalizacja: Tuchów - Małopolska

Post autor: Marshall »

Dostałem paczkę takiego srutu jako gratis przy zakupie Hatsana. W pierwszy dzień cała poszła w tarcze. Jak myślicie czy dłuższe jego używanie może spowodować jakieś uszkodzenia karabinka :?: Tylko jedną paczke zużyłem i chyba wszystko jest OK, teraz używam Tomitexu.
HATSAN 80 STG 4,5mm + zestaw Alchemika + LEAPERS 3-9x32 AO TS
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Marshall pisze:czy dłuższe jego używanie może spowodować jakieś uszkodzenia karabinka :?:
to jest możliwe, Hatsan nie jest słabym karabinkiem a ten śrut jest lekki-za lekki.
AA TX200 HC
Klakier

Post autor: Klakier »

Michał ja mialem juz 2 paczki tego srutu i na 10 metrow mozna z niego spokojnie strzelac ale na wieksze odleglosci to chyba trzeba cos lepszego kupic
Lufa mojego harego nie przysfaja tego śrutu ale wiesz jak to jest ze śrutem jeden dobry dla tej lufy ale nie dla tamtej. A z 10m siało mi nim po całej tarczy.
Awatar użytkownika
borodin
Posty: 33
Rejestracja: 14 paź 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: borodin »

zdarzyło mi się kiedyś kupić gigantyczną ilość tego wynalazku
(zachęcony korzystną ceną wziąłem 30 paczek!!!!!:(((() ale było to wtedy gdy nie miałem jeszcze większego pojęcia o strzelectwie.. cena jest zachęcająca ale nic poza tym. Tak jak koledzy napisali wyzej to coś sieje ale... ALE wg mnie jesli chce się łupać do większych celów nie z hatsana ale np. z pistoletu typu Blow do puszek na 10m czy coś w tym stylu to można to zużyc zamiast przetapiać na ciężarki :P
Hatsan 55 stg gl , Slavia 631 + nikko 2-7x32 ao + pare pistoletow => ponad 10 szt.:P
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Post autor: radecek »

borodin pisze:zdarzyło mi się kiedyś kupić gigantyczną ilość tego wynalazku
Heh, też mam tego śrutu trochę:) Taki śrut warto mieć dla gości na imprezach do strzelania rozrywkowego np. w wiadro z 10m.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Jakość śrutu Oztay jest tragiczna ,miałem kilka paczek kupowanych nie jednocześnie wszystkie śruty były mocno nadkalibrowe. Natomiast jest w podobnych pudełkach śrut Ornek i już nie nazwałbym go badziewiem ,bardzo lekki więc do Hatsana się nie nadaje ,ale do słabych karabinków lub do pistoletów można dość skutecznie z niego strzelać. Oczywiście nie może konkurować z np. tomitexem lok ,ale w moim iżyku nawet nieźle się spisywał.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
janko
Posty: 11
Rejestracja: 22 lut 2007, 18:40
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: janko »

Przecież ten śrut jest doskonały... do dociążenia polimerowej kolby ;)

A tak na poważnie- dostałem go dziś wraz z karabinkiem, a jako że nie mam innego, to strzelam z tego śrutu. Z odległości 5m (tylko tyle dziś miałem miejsca) na 5 strzałów zdarzają się zamknięte grupy. Śrut brudzi palce, każda sztuka jest inna, jest dużo pogiętych, więc przypuszczam, że na 10m to by już siał jak ta lala.
Awatar użytkownika
tempers
Posty: 35
Rejestracja: 19 lut 2007, 16:01
Lokalizacja: Legnica

Post autor: tempers »

Dzięki. Nie kupię więc nawet na próbę.

No, patrzcie i Hatsan - Turek i śrut Turek i się nie lubią :hm:

Pozdrawiam Wszystkich
HATSAN 90 S made by Alchemik
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

generalna zasada, im większa odległość strzelania tym bardziej widać klasę srutu, jak wspomniał Robert na 10m do pistoletu jak znalazł, jeśli ktoś by się skusił na test 10 metrowy tego śrutu z harego czy innego karabinka to pewnie zbyt wielkiej róznicy by nie było i w porównaniu z LOK-iem, podobna sytuacja np. z czeskim diabolo standard, inna sprawa na dystansie 20m i więcej-różnica jest już kolosalna.
AA TX200 HC
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

strzelam z tego śrutu... kupuje za 2.5zł paczke 250szt.z 10 m skupienie na tarczy (h85 bez tuningu ale za to na pękniętej w 3 miejscach spręzynie) skupienie to około 6cm.
do puszek nadaje się idealnie . nie strzelam za dobrze wiatrówke mam 7miesięcy
tak więc na początek mozna się pobawić :)
Ostatnio zmieniony 28 lut 2007, 22:03 przez krystian85, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ