Obrazek

Dociążanie kolby krok po kroku

ODPOWIEDZ
slipek
Posty: 673
Rejestracja: 01 cze 2010, 20:39

Post autor: slipek »

Wojtaz pisze:Po co tyle dajecie, mi 480G pasowało bez problemu.
Żeby mieć bezodrzutowe PCP za 300zł i ochronić lunety i nie musieć uczyć się opanowywać tego strasznego odrzutu... ot co. Drugi powie że po to się robi bebeszki i wystarczy ale z ,,opinią jest jak(...)" i każdy robi dociążenie pod siebie aby mieć środek ciężkości tam gdziem mu pasuje z postawy z jakiej lubi strzelać.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

Już poprawiam

Dla mnie 1000g to minimum.
:)


//EDIT

Poprawione, zdjęcia na poprzedniej stronie ;)
AA ProSport w orzeszku 8)
Żuro
Posty: 51
Rejestracja: 05 lut 2011, 14:32

Post autor: Żuro »

panowie mam mały problem. Chcę odkręcić stopkę, górna śrubka wychodzi bez problemu. ale dolna ma spory opór, a gdy zaczyna już odchodzić, to tak guma schodzi z plastikowej części i opór jest jeszcze większy, a praktycznie nie da się ruszyć śrubką, a boję się uszkodzenia łba. Wiecie co na to poradzić? ;( bo jak czytam o braku odrzutu, albo o zniwelowaniu go, to mam zamiar już dociążyć kolbę. Dociążenie się znajdzie(uroki mieszkania na wsi i posiadania warsztatu 8) ) wata też(spożywczak). Tylko mam palący problem z tą śrubką.
Hatsan 90 STG Quatro Trigger + Kandar 4x32
Awatar użytkownika
Woytek
Posty: 646
Rejestracja: 15 maja 2010, 19:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Woytek »

Zastanawia mnie tylko jedna sprawa... :hm: gdzie w H90 w stopce jest jakaś śruba :zdziwko:
AA Pro Sport BKL DOT
HW 97k
Crosman 3576
Hatsan 90 custom
Mardzi55
Posty: 43
Rejestracja: 07 lut 2011, 20:03
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: Mardzi55 »

Mialem ten sam problem. Srubka ma wieksza troche główke i wpiera w ta gume jak wykrecasz. Albo musisz wieksza dziurke zrobic w tej gumie lub wykrecajac srubke czyms ostrym podłubać dookoła niej to moze pusci jakos. U mnie tak było ale jakos poradziłem :)
H90-->AA Ps-->H55-->...nic
DOC-->...nic
Awatar użytkownika
Marti
Posty: 15
Rejestracja: 14 lut 2011, 9:13
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: Marti »

Dokładnie. Dobrze dopasowany, ciężki wkrętak z grubą rękojeścią (ja używam taki) i nie ma siły żeby czegoś nie odkręcić w wiatrówce (jak bit nie wejdzie w otwór to analogiczny wkrętak na PH2-3 lub PZ2-3. Do odkręcania lufy potrzeba czegoś większego ale to inna bajka.

@Żuro zapodaj sobie na początek 500g. i zobacz w tedy czy będzie za mało. 1kg. to praktycznie skrajne dociążenie.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2011, 11:04 przez Marti, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan 90 QT SAS + Alchemik + PP 3-12x42 AO
Wojtek1967
Posty: 193
Rejestracja: 25 maja 2009, 15:41
Lokalizacja: Okolice- Kalisza

Post autor: Wojtek1967 »

Maćku tak jak piszą koledzy dobrze dopasowany wkrętak, trochę więcej siły i musi iść.
Zrób ze dwa obroty i próbuj odciągać stopkę do tyłu i tak kilka razy i musi się wykręcić.
Staraj się wykręcać obie śruby równocześnie-dwa obroty górna i dwa obroty dolna ;)

Kolego Wojciechu nowe hatsany mają stopkę przykręcaną :PP
Hatsan 90 stg PP 3-12x42AO
Łucznik Kl. 187
Hatsan 95 Sas QT
Łucznik wz,1970
Żuro
Posty: 51
Rejestracja: 05 lut 2011, 14:32

Post autor: Żuro »

dosłownie przed chwilą wziąłem lepszy i odeszła :D teraz trzeba poszukać dociążenia, ale chyba odłożę to na poniedziałek. :hm:
Hatsan 90 STG Quatro Trigger + Kandar 4x32
Awatar użytkownika
Woytek
Posty: 646
Rejestracja: 15 maja 2010, 19:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Woytek »

Wojtek1967 pisze:Kolego Wojciechu nowe hatsany mają stopkę przykręcaną
Nowe Hatsany nowe problemy :)
AA Pro Sport BKL DOT
HW 97k
Crosman 3576
Hatsan 90 custom
Awatar użytkownika
piotrfil
Posty: 9
Rejestracja: 08 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: Myszków

Dociążanie kolby krok po kroku

Post autor: piotrfil »

Najlepszym wypełniaczem jest plastelina tania i zdecydowanie lepsza od pianek i sylikonów ma większy ciężar właściwy i można ją dobrze upakować.
Pozdrowienia Piotr
(Hatsan 95 ,Hatsan 90) +Alchemik+leapers 3-9 40 AO
QB 78
Awatar użytkownika
Marti
Posty: 15
Rejestracja: 14 lut 2011, 9:13
Lokalizacja: Brzeg

Re: Dociążanie kolby krok po kroku

Post autor: Marti »

piotrfil pisze:Najlepszym wypełniaczem jest plastelina tania i zdecydowanie lepsza od pianek i sylikonów ma większy ciężar właściwy i można ją dobrze upakować.
Tylko nie można w lecie karabinka zostawiać w bagażniku :lol:
Hatsan 90 QT SAS + Alchemik + PP 3-12x42 AO
Żuro
Posty: 51
Rejestracja: 05 lut 2011, 14:32

Post autor: Żuro »

a myśleliście o piasku w torebkach foliowych na ten zamek, co się dociska coby zamknąć? no wiecie o które mi chodzi. Można by dodatkowo zakleić miejsce zamknięcia i by było ok, sam chyba tak zrobię :PP
Hatsan 90 STG Quatro Trigger + Kandar 4x32
Awatar użytkownika
Żurek
Posty: 792
Rejestracja: 17 maja 2010, 18:58
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Post autor: Żurek »

Po co kombinować. Albo wata i ciężarki, albo sylikon ;) Hitem było zalanie tego betonem i do tego zbrojenie :D
Żuro
Posty: 51
Rejestracja: 05 lut 2011, 14:32

Post autor: Żuro »

jak się ma zacięcie do kombinowania, to trzeba spróbować 8)

[ Dodano: Sob 02 Kwi, 2011 21:23 ]
hah: Ten, co dociążył Harryego piachem... to ja :aloha:

I wykombinowałem :PP zrobiłem tak, wziąłem trzy reklamówki, jedną włożyłem w drugą, potem obydwie w jedną, wepchnąłem kijkiem do kolby, ale takim, co by ich nie porozdzierał, a potem garść piasku i delikatnie ubijamy i tak aż zostanie kawałeczek miejsca :D potem zawiązałem po kolei każdą torebeczkę, przy końcu wyłożyłem materiałem, co by się torebki nie przesuwały i voila: 60%, a może i więcej odrzutu znikło 8) miodnie się teraz strzela, lekko tylko podbija, baardzo lekko, porównania nie ma, co do pustej kolby :)
Hatsan 90 STG Quatro Trigger + Kandar 4x32
Awatar użytkownika
kotar
Posty: 30
Rejestracja: 26 mar 2011, 17:41
Lokalizacja: Płock

Post autor: kotar »

cezbar pisze:oraz akryl budowlany w tubie jako wypełnienie.
Ja też zastosowałe akryl, ale zamiast śrubek użyłe 4 szt. blaszek 4x4 cm i grubości ok 2mm skręcone razem. Dobry i tani sposób z tym akrylem. Dzięki za pomoc cezbar
ODPOWIEDZ