Obrazek

TX 200 tylko który :)

TX 200 mk3, czy hc?

TX200 mk3
39
67%
TX200 hc
19
33%
 
Liczba głosów: 58

Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

gdzieś wyczytałem ze orzech absorbuje też drgania ale do prawdy nie pamiętam gdzie, stąd po mimo ze jest drewnem miękkim często stosuje się go jako materiał na łoża do broni, nie tylko wiatrówek, ile w tym prawdy nie wiem...
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

zack pisze:Limit na Wyspach jest około 16.1 więc jeżeli trafi się 16.2
Limit dla karabinków na wyspach to dla ścisłości 16,3J ( 12ftlbs )
Wierzbin pisze:A rybia łuska? Hmm... dla mnie to po prostu cepelia.
Rzecz gustu Marku .Większość chyba jednak woli ,,rybią łuskę" (nie wiem dlaczego to nazywacie ,,rybia łuska ",przecież tam są motywy roślinne :hihi:)
Mlodyferel pisze:Ja posiadam wersję z klasycznym ryflowaniem.. I przyznam szczerze, że nieraz ludzie mylą tx-a z bronią palnąwłaśnie przez to ryflowanie i osłone lufy która pogrubia ..
A to niby z jakim klasycznym :?: Ty po prostu masz Mirku wersje ze starym ryflowaniem i to w dodatku bardzo.
Pewnie nie jeden myśliwy marzy o takiej kratce na swoim sztucerze. :hihi:
Panowie nie dorabiajmy historyjek pt. moje jest najpiękniejsze bo mam.
Każdy kocha swoje ,ale po co się tak ostentacyjnie z tym obnosić :PP
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

tx hc

Post autor: janekk4501 »

Witam panowie no i zmieniłem klub i od nowa kombinowanie co i jak, ale "niestety" wykonanie tx jest o klasę lepsze niż hw, choć hw97k dalej mi się bardzo podoba, jestem z tych estetów, a to chyba wada, że szukam dziury w całym i w tym narazie nic wizualnie nie znalazłem,wszystko równo co do milimetra, każda szczelinka, a oksyda to przez duże O, jak lakier się błyszczy, kompletuję teraz imbusy żeby się dobrać do środka i szukam montażu pod lunetę w miarę dobrego i taniego, znalazłem jeden tylko mały minusik, przy naciąganiu trzeba do końca naciągnąć żeby zaskoczył bezpiecznik, bo można nie do końca a strzelać strzela, (już myślałem że znów mam "szczęście") A w wogóle to chyba tylko przemyć system i strzelać ?
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
kaczor24
Posty: 73
Rejestracja: 19 gru 2009, 13:38
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kaczor24 »

A w wogóle to chyba tylko przemyć system i strzelać ?
Oczywiście przesmaruj i samych dyszek życzę oraz witaj w klubie AA :)
S400+Hawke Varmint II
Był:
AA TX200 MK3 by Hogan+Laepers 6x24-50 AO
H90QT i Laepers 3x9-32 AO
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

kaczor24 pisze:
A w wogóle to chyba tylko przemyć system i strzelać ?
Oczywiście przesmaruj i samych dyszek oraz witaj w klubie AA :)
a ja myślałem że jesteś na zawodach, widzę że sprzedajesz rzeczy do tx, a te pierścienie to do czego, :?:
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
mrk
Posty: 225
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: lubelskie

Re: tx hc

Post autor: mrk »

janekk4501 pisze:znalazłem jeden tylko mały minusik, przy naciąganiu trzeba do końca naciągnąć żeby zaskoczył bezpiecznik
To minus? To chyba oczywiste, że trzeba do końca naciągnąć.

Gratuluję zakupu :)
AA S400
Awatar użytkownika
slavek_t
Posty: 67
Rejestracja: 22 cze 2009, 20:43

Post autor: slavek_t »

Przy naciąganiu TX po raz pierwszy można się zdziwić.
Każdo kliknięcie zapadki bezpiecznika przypomina zaskoczenie spustu.
Przykładowo nie licząc kliknięć i bojąc się za mocno pociągnąć można nie być pewnie, czy to jeszcze trzecie kliknięcie grzechotki bezpiecznika czy już zaskoczył zaczep tłoka.
Możesz Janku albo liczyć kliknięcia (3 kliki to grzechotka i dopiero 4 kliknięcie to zaczepienie tłoka) lub co robi większość strzelających z TX-a; wciskaj blokadę grzechotki i dopiero trzymając wciśniętą naciągaj aż usłyszysz znajome kliknięcie zaczepu tłoka, dopiero wtedy puszczaj grzechotkę i ładuj śrut. Zaletą tej metody jest, że nie porysujesz tłoka grzechotką :D
Rozbrojony
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

slavek_t pisze:Przy naciąganiu TX po raz pierwszy można się zdziwić.
Każdo kliknięcie zapadki bezpiecznika przypomina zaskoczenie spustu.
Przykładowo nie licząc kliknięć i bojąc się za mocno pociągnąć można nie być pewnie, czy to jeszcze trzecie kliknięcie grzechotki bezpiecznika czy już zaskoczył zaczep tłoka.
Możesz Janku albo liczyć kliknięcia (3 kliki to grzechotka i dopiero 4 kliknięcie to zaczepienie tłoka) lub co robi większość strzelających z TX-a; wciskaj blokadę grzechotki i dopiero trzymając wciśniętą naciągaj aż usłyszysz znajome kliknięcie zaczepu tłoka, dopiero wtedy puszczaj grzechotkę i ładuj śrut. Zaletą tej metody jest, że nie porysujesz tłoka grzechotką :D
trzeba chyba stosować tę drugą metodę, według mnie lepsza. Dzięki :)
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
mrk
Posty: 225
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: mrk »

Chłopaki za dużo myślicie :D
Toż to prosta czynność. Pociągnąć za wajchę, śrut w lufę i strzelać. Jak ja bym miał liczyć kliki za każdym razem to bym wykręcił grzechotkę albo sprzedał TXa :)
AA S400
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

mrk pisze:Chłopaki za dużo myślicie :D
Toż to prosta czynność. Pociągnąć za wajchę, śrut w lufę i strzelać. Jak ja bym miał liczyć kliki za każdym razem to bym wykręcił grzechotkę albo sprzedał TXa :)
A i tu masz rację też, no ale jak się siedzi w domu to się dużo myśli, zwłaszcza jak nie ma co robić ;)
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
slavek_t
Posty: 67
Rejestracja: 22 cze 2009, 20:43

Post autor: slavek_t »

Mirek, ty napewno masz swojego TX-a już długo więc robisz to odruchowo. W takim przypadku nie ma mowy o żadnym liczeniu. Janek dopiero kupił swojego. Ja jak pierwszy raz dostałem do ręki TX-a 200 (też HC, chociaż to bez znaczenia) to również nie wiedziałem czy już zaskoczył zaczep tłoka, czy to jeszcze blokada. I okazało się, że to jeszcze blokada trzymała. Na szczęście koledzy obok na czas mi zwrócili na to uwagę.

Janku jak najbardziej tylko druga metoda :)
Rozbrojony
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

No nareszcie jeden się nawrócił na słuszna drogę . :lol:
Janek witam w zacnym klubie AA i gratuluje zakupu.
A co do naciągania,to nie wymyślajcie Panowie jakiś sztucznych problemów .
Ja za diabła nie wiem o co wam chodzi .Tak działa najlepsze zabezpieczenie przed amputacją palców wiec nic nie kombinujcie .
W tylnej części jest wskaźnik bezpiecznika ,jak jest schowany to bezpiecznik spustu zadziałał .
Tak więc z chlebkiem panowie do samego końca i będzie dobrze, to nówka więc musi się dotrzeć i tyle.
Co do rysowania tłoka ,przez cylinder to ja nic takiego nie zauważyłem ,a swoją drogą Janek czy ten Twój estetyzm nie jest przesadzony? Co to będzie jak pójdziesz postrzelać i Ci się jakieś otarcia czy mikrowgnioty porobią ?a będzie to nieuniknione !!!
Chyba że go na ścianie zamierzasz trzymać. :lol:
janekk4501 pisze:widzę że sprzedajesz rzeczy do tx, a te pierścienie to do czego,
Jak to do czego-wiodące na tłok(przedni i tylny) Tylko po co Ci taki zestaw ,Ty to masz już wszystko nowiutkie w środku.Jak masz ochotę na tuning to zbieraj kasę i do Hogana będziesz miał do standardu Pro Sporta
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

Ja mówiłem że ten mój estetyzm to wada, na ścianie napewno nie będzie wisiał, łoj nie, :nie:
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
kaczor24
Posty: 73
Rejestracja: 19 gru 2009, 13:38
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kaczor24 »

jak masz ochotę na tuning to zbieraj kasę i do Hogana będziesz miał do standardu Pro Sporta
I tu się zgodzę.
S400+Hawke Varmint II
Był:
AA TX200 MK3 by Hogan+Laepers 6x24-50 AO
H90QT i Laepers 3x9-32 AO
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

cris pisze::
janekk4501 pisze:widzę że sprzedajesz rzeczy do tx, a te pierścienie to do czego,
Jak to do czego-wiodące na tłok(przedni i tylny) Tylko po co Ci taki zestaw ,Ty to masz już wszystko nowiutkie w środku.Jak masz ochotę na tuning to zbieraj kasę i do Hogana będziesz miał do standardu Pro Sporta
ja po prostu nie wiedziałem że tx ma tłok z pierścieniami, myślałem że tylko prosport to ma
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
ODPOWIEDZ