Obrazek

LOK- Grupa Strzelecka Wrocław

KAT
Posty: 1147
Rejestracja: 03 maja 2008, 17:23

Post autor: KAT »

Zgłosił się na PW Kolega chętny do podjęcia tematu i dzisiaj o tym pogadamy.
Ma kto z Wrocławia doświadczenia w kontaktach z okolic "RATUSZA"?

Robercie my tu mamy zarząd wojewódzki.
Ostatecznie na wsparcie - zaocznie nawet można liczyć w jakichś mediacjach. Mam takie deklaracje.
LOK nie ma jednak dla nas miejsca do strzelania i jak sobie go nie znajdziemy, to założenie grupy pod tym szyldem niewiele wniesie.
Cały czas apeluję na forum o znalezienie(szukanie) takiego miejsca ale ja na to nie mam w tej chwili pomysłu ani możliwości. Mam też mało czasu prywatnego z racji zawodu, który sobie kiedyś z konieczności wybrałem i który eksploatuje mnie czasowo i fizycznie mocno.

Zebrało się ok. 25 chętnych do grupy. Fajna ekipa na początek.
Emil zbiera już graty. Z tym też jest tak, że zakupem sprzętu można by zrobić koszta w razie potrzeby więc szkoda teraz wydawać a z drugiej strony do ustawienia toru trzeba trochę maneli.

Dużo młodych, wykształconych,energicznych strzelających ludzi już pracuje, ma swoje grono znajomych i ich znajomych więc może kto się odezwie w w/w sprawie.
POTRZEBNA STRZELNICA-MIEJSCE na hobby. Ma kto pomysła? :)
Awatar użytkownika
RETROPER
Posty: 825
Rejestracja: 22 mar 2009, 11:28
Lokalizacja: Nowa Ruda/Wrocław

Post autor: RETROPER »

Może by umówić spotkanie z osobą która przewodzi na strzelnicy stadionu olimpijskiego?

Obecnie płaci się tam 10zł za wejście bez określonego limitu czasowego (poza godzinami otwarcia)
Gdyby udało się dogadać na takie wejścia osób z naszej grupy za 3zł było bo to naprawdę opłacalne,
bezpieczeństwo 100%, dojazd bezproblemowy, a za te 3zł to zwraca się paliwo które wyjeżdżamy jadąc np na pustynię.

Co wy na to ?
Steyr 110FT + Light Stream 4,5-14x44
KAT
Posty: 1147
Rejestracja: 03 maja 2008, 17:23

Post autor: KAT »

Temat tej strzelnicy na ten czas bierze (jak uzgodniliśmy)na siebie Rysiu.
Spotkamy się, to będzie miał już wiedzę w temacie.
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

KAT pisze:Temat tej strzelnicy na ten czas bierze (jak uzgodniliśmy)na siebie Rysiu.
Potwierdzam.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
realone
Posty: 9
Rejestracja: 22 kwie 2009, 15:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: realone »

Witajcie , ja znalazłem coś takiego ale niestety to kawałek od Wrocka :/

http://bractwo1986.republika.pl/strzelnica/index.htm
AA ProSport + Dot
tom-tom
Posty: 25
Rejestracja: 14 mar 2010, 12:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tom-tom »

realone pisze:Witajcie , ja znalazłem coś takiego ale niestety to kawałek od Wrocka :/

http://bractwo1986.republika.pl/strzelnica/index.htm
Jeśli chodzi o "Kurkowców" to są również dużo bliżej:

"Husarz"

strzelnica sportowa - Strzelnica położone obok boiska Liceum Chemicznego przy ul. Skwierzyńskiej 1-7 w formie płytkiego podziemnego bunkra. Zawiera, o ile sobie dobrze przypominam, tory strzeleckie długości 50 metrów, przy czym istnieje też możliwość strzelania na dystansie 25 m.
Od roku 2002 użytkowana przez Bractwo Kurkowe "Husarz".
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Ten bunkier przy Skwierzyńskiej nie nadaje się do strzelania wiatrówkowego ,
to kilka równoległych tuneli z możliwością ustawienia celi tylko na 25m i 50m a pozycje strzeleckie to leżąca i klęcząca.
Jako łepek bawiłem się tam w "wojsko" :lol:
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
KAT
Posty: 1147
Rejestracja: 03 maja 2008, 17:23

Post autor: KAT »

Tomku(Realone)-ten mały gość na małej fotce wygląda kapitalnie-wypasiony pirat... :hihi:

Panowie-dla porządku...strzelnica dla HFT (ogólnie), to nie musi być regularny budynek z torami, kulochwytami i co tam jeszcze. Strzelnica, to bezpieczny kawałek terenu z dobrym dojazdem. Bezpieczny, to taki który możemy kontrolować w czasie strzelania by komu czego nie utrącić. Minimalistycznie 50 mb długości i jakie 10 szerokości-użytkowo. I więcej tym lepiej.
tom-tom
Posty: 25
Rejestracja: 14 mar 2010, 12:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tom-tom »

foxrysza pisze:Ten bunkier przy Skwierzyńskiej nie nadaje się do strzelania wiatrówkowego ,
to kilka równoległych tuneli z możliwością ustawienia celi tylko na 25m i 50m a pozycje strzeleckie to leżąca i klęcząca.
Jako łepek bawiłem się tam w "wojsko" :lol:
Nigdy nie byłem w środku, czasami jadę tamtędy.

Do takiej nory nie dam się zapędzić. :PP


A braliście pod uwagę teren wokół schronów magazynowych w Ramiszowie?

LINK

Dojazd samochodem i komunikacją miejską.

Tor dłuuuugi.

Ludzie się nie kręcą - chyba że Wrocławski Gajowy :king:

Chwilowo małe utrudnienia z dojazdem - bo budują obwodnicę - ale pewnie przejściowe - nie wiem jak teraz - nie byłem tam od jesieni.

Teren jest własnością Skarbu Państwa w czyimś zarządzie (wojska? OC?)
Awatar użytkownika
materatz
Posty: 650
Rejestracja: 24 kwie 2008, 19:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: materatz »

Ale że ten las ?
TXHC, QB78, Slavia631
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły!
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

KAT pisze:Robercie my tu mamy zarząd wojewódzki.
I to jest właśnie złe podejście do tematu , dlatego macie status "jak sobie coś znajdziecie to my was poprzemy" , nawet Zarząd Główny w takich sprawach też nie pomoże. Takie rzeczy załatwia się na poziomie Zarządów Rejonowych , Gminnych , Miejskich komórek które bezpośrednio użytkują tereny i obiekty. Jak się nie dogadasz z opiekunem takiego obiektu to nic nie pomogą władze.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
KAT
Posty: 1147
Rejestracja: 03 maja 2008, 17:23

Post autor: KAT »

Dla mnie LOK, to jedna firma ale jak mówisz to tak w tej sytuacji nie jest. :hm:
Przedstawiciel LOK szuka (tak twierdzi) dla nas miejsca i może źle się wyraziłem, bo to są już moje wnioski. Spowodowane są tym, że dalej nie znalazł tego miejsca.
Tak czy siak na terenie miasta nie mają żadnej sensownej strzelnicy a szukanie poza Wrocławiem zmienia założenia. Pojawia się problem z dostępem-dojazdem i odpada.
Popracuję i nad tym. Dzięki Ci za pomoc. Pozdrawiam Robercie.
yardis
Posty: 1
Rejestracja: 21 cze 2010, 20:28

Post autor: yardis »

Od jakiegoś czasu się przyglądam jak temat się rozwija i w końcu postanowiłam dołączyć do dyskusji :)

We Wrocławiu pewnie problem w tym, że LOK ma tylko strzelnicę pneumatyczną 10m i nie są w stanie nic więcej sami zaoferować. A na stadionie da się dogadać niestety nie mało to kosztuje - być może w grupie uda się lepsze warunki wynegocjować :)
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Byłem na stadionie i dowiedziałem się że gościowi nie chce się pilnować "Chińskich wiatrówek" a tak w ogóle to
"do puszek to na działce możemy sobie postrzelać"

Szkoda gadać.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
KAT
Posty: 1147
Rejestracja: 03 maja 2008, 17:23

Post autor: KAT »

Podjęliśmy na tę chwilę 3 pomysły na znalezienia miejsca. Chwilę trzeba poczekać na sprawdzenie tych możliwości.
Mamy pełne poparcie LOK.
Jeżeli kto ma możliwości - pomysły, to bardzo proszę o kontakt.
Niestety pomysły typu Wyspa Opatowicka odpadają.
Potrzeba stałego w miarę możliwości miejsca dla większej grupy ludzi.
Powtarzam się ale , to już jest przywilej wieku.... :hm:
ODPOWIEDZ