Obrazek

QB - przegląd modeli.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

QB - przegląd modeli.

Post autor: stworek5 »

edycja
AA TX200 HC
kuzik71
Posty: 70
Rejestracja: 28 sty 2016, 1:02

Który model wybrać

Post autor: kuzik71 »

Wpadł mi ostatnio do głowy pomysł ,aby zakupic Chineczkęale sa trzy modele na które zwracam uwage...
QB-79 typowy wygląd wiatrówki i łatwość adaptacji do PCP (docelowo taki mam zamiar)
AR 2078 czy to to samo co QB-78 wiecej problemów z adaptacją do PCP?
AR 2079 tylko inna osada (kolba) reszta to QB-79?
I jeszcze natknołem sie w sieci na takie oznaczenia
AR 2079A podobno ma jakiś zawór of/on jakie zalety,zadanie spełnia?
AR 2079B z suwadłem jakie zadanie spełnia owe suwadło...

Czytałem dużo opini na temat tych karabinków nawet jak na Chinki zbierają pochlebne opinie.
Ja liczę że ktoś kto ma już przerobiony w/w model na PCP opisze swoje wrazenia wady i zalety, podobno cieżko jest z szczelnością takich układów z asilanie powietrza ile w tym prawdy ?
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Jak już upierasz się na taki karabinek to proponuję AR2079B według mnie jest najlepszy.
http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=3410
Mam go w dalszym ciągu, dawno go nie używałem, ale do końca byłem z niego zadowolony, jednak trzeba się pogodzić z tym , że ten karabinek jest zawodny, bardzo często puszczają uszczelnienia. Jest wrażliwy na zmiany temperatury, blok z mocowaniem lufy plus ósemka silnie wpływają na położenie lufy. Najmocniej to widać gdy temperatura otoczenia jest niska , a słońce dość mocno ogrzewa, jeśli wyzerujesz karabin i pozostawisz go na słońcu zmieni się zero. Najwięcej możesz się dowiedzieć o tych karabinkach od chrominka (chrominek -Andrzej Chromiński) , ale to co on zrobił ze swoimi QB-AR to już nie modyfikacja tylko wymiana połowy podzespołów. Nie wiem czy w ogóle się to opłaca, jeśli będziesz mocno inwestował w ten karabinek to co prawda osiągniesz cel , ale utopisz sporo pieniędzy , których nigdy nawet w połowie ni odzyskasz.
Dlatego jeśli chcesz mieć sprzęt , który będzie dobrze strzelał i nie straci mocno na wartości to rozglądaj się za czymś innym np. AT44.

Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
kuzik71
Posty: 70
Rejestracja: 28 sty 2016, 1:02

Post autor: kuzik71 »

Tak ,ok tylko zakup AT44 to wydatek prawie 2 tysięcy i jak znam życie też trzeba cos powimieniać żeby było z nim OK.
Druga sprawa patrzyłem po sklepach i lipa nigdzie tego nie ma (AR2079) i sprzedawcy nie wiedzą czy będzie ,, mają tylko QB 78 ,masz może jakiś sprawdzony sklep z chńszczyzną?
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Qb78 będzie zza niedługo dostępny na Tawernie..
Starczy w nim wymienić lufę, system, kartusz i spust, oraz dorobić fajną osadę żeby było z tego niezłe PCP na początek.. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Mamutowicz pisze:Starczy w nim wymienić lufę, system, kartusz i spust, oraz dorobić fajną osadę żeby było z tego niezłe PCP na początek.. ;)
:hm: W taki sposób, to i z mojego Webleya wyszło by niezłe PCP :hihi:
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Nie powiem nie.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
kuzik71
Posty: 70
Rejestracja: 28 sty 2016, 1:02

Post autor: kuzik71 »

Panowie ,a co powiecie na to ARTEMIS PR900W.
Mała pojemność kartusza,ale najwiekszy minus to brak regulatora ..... :/
ODPOWIEDZ