Obrazek

Diana48 udoskonalona.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Diana48 udoskonalona.

Post autor: stworek5 »

Tak wiec od tygodnia jestem posiadaczem wspaniałej Diany 48 a więc czas na pierwsze wrażenia. Karabinek duży, niezbyt długi ale dość ciężki, świetnie dopasowany do dłoni choć sam chwyt mógłby być dłuzszy. Full tuning Hogana więc wizualnie i mechanicznie bez skazy. Pracuje cicho zarówno podczas naciągania jak i strzału. Lufa 28cm (jest jak jest ;) ) rysowana, założony ładny grawerowany tłumik, łoże olejowane chyba olejem lnianym który po wyschnięciu daje bardzo specyficzny i pożądany efekt jak i zapach ;), wygląda jak warstwa lakieru ale to na pierwszy rzut oka, nie jest śliskie, uczucie zupełnie inne niż biorąc do reki lakierowane łoże czy nawet olejowane innymi specyfikami. Samo strzelanie jest przyjemne jeśli ktoś tak jak ja wychował się na Hatsanie ;) więc doży kopniak nie jest zaskoczeniem choć "test śruta" karabinek przechodzi pozytywnie. Rozmawiałem z kilkoma posiadaczami tego karabinka i prawdą jest że cykl strzału jest dość specyficzny, wydaje się jakby był zbyt wolny ale to raczej jest złudzenie. W każdym razie jest to kawał porządnej wiatrówki która jeśli czas pozwoli umili mi pobyt na nie jednym strzelaniu. Pierwsze koty za płoty a więc pierwsze strzelanie na setkę, dystans który w głównej mierze zdecydował o wyborze tej marki i modelu, wstępne 100m, 35 strzałów z Exact 4,53 pokazało skupienie 30 strzałów w kwadracie standardowej tarczy 14/14cm przy czym w między czasie przesunąłem punkt skupienia nieco w lewo (3 kliki) co da się zauważyć na tarczy, ogólnie w celu naliczyłem 33 a więc nie jest najgorzej. Kilka fotek karabinka:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Piękny sprzęt :king: Oby służył jak najdłużej :)

Kiedy zmieniasz na coś innego ?? :lol:

Widzę ze u Ciebie wiosna już zawitała, a u mnie śnieg leży i go przybywa ;(
Ostatnio zmieniony 11 mar 2010, 17:10 przez Iwan, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

dzięki! nie wiem ale się nie zarzekam, różnie bywa ;)
P.S.
z tą wiosną to różnie bywa, w tej chwili mam -4 więc to chyba podkład pod jutrzejsze opady.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Mariusz - docelowa pani jest - ehh jak Ty o niej "marzyłeś". Gratuluję oficjalnie raz jeszcze i zastanawiam się kiedy to znów udowodnisz nam wszystkim jacy malutccy jesteśmy :) w strzelaniu oczywiście.

Może i zbyt wcześnie po tarczy wnoszę, ale ............... coś mi sie wydaje, że w twoich rękach ta dianka na setkę może zamknąć się w kwadracie 7 x 7 cm - czego Ci oczywiście życzę.

PS Grzesiu - nie sądzę, aby Mariusz szybko teraz pozbywał się karabinka - wszystko zależy, czy mu leży (bez podtekstów proszę :D).

Pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Piknie :D .
Mariusz opisz kiedyś jak faktycznie przedstawia się opad przy rysowance , czy faktycznie jest mniejszy niż z lufy gwintowanej.
Wiem , że do takiego porównania powinny być dwie takie same wiatrówki z różnymi lufami jednak masz już bardzo duże doświadczenie w strzelaniu długodystansowym z wielu wiatrówek i wyczujesz różnicę.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

ok, da się zrobić jak tylko pogoda się poprawi, chociażby porównując opad wyzerowanej optyki na 70m i obranie poprawki między 70 a 100m, sam jestem ciekawy co z tego wyjdzie.
AA TX200 HC
ODPOWIEDZ