Obrazek

HW 77 czy 77K

hauptman

HW 77 czy 77K

Post autor: hauptman »

Witam, noszę się z zamiarem zakupu karabinka pneumatycznego do FT. Poczytałem na tym forum jak i w necie i mój wybór padł na nowy HW 77 tylko nie mogę podjąć decyzji czy 77 czy 77K. Uprzejmie proszę o radę który model wybrać. Aby uniknąć porad w stylu kup AA to strzelałem z dwóch wersji i ewidentnie karabinek mi nie odpowiada. HW 77 ( ale nie 77K ) miałem w rękach niestety nie miałem okazji postrzelać. Inne propozycje HW są bardzo ciekawe ale zależy mi na stałej lufie więc przykładowo HW 90 mimo że bardzo zacne odpada. Proszę również o podanie namiaru gdzie kupić z pewnego źródła nowe HW 77 lub 77K wysyłkowo ( w 16-17J ) bo trochę się boję że ktoś mi wciśnie model 7-7,5J ( z F ). Pozdrawiam
A i jeszcze jedno, tak się składa że posiadam nową optykę Weaver T6 6x40. Wiem że najpierw kupuje się karabinek a potem dobiera się do niego celownik optyczny no ale tak się złożyło że taki celownik już mam. Jakie są szanse na zastosowanie tego typu optyki do HW 77( 77K ) pod względem wytrzymałości oraz czy przy doborze montażu koniecznie będzie trzeba zastosować jednoczęściowego Dampa co wiąże się z dodatkowym kosztem około 350zł.
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Chodzi Ci o HFT, bo w FT z tą lunetą nie postrzelasz (w kategori sprężyny nikt już chyba w kraju FT nie strzela)?

Weaver wytrzyma. Jaki tam jest krzyż, bo jeśli to jest ten cienkimi ramionami i kropką na środku to będziesz miał problem z poprawkami i pewnie będzie gubił się na ciemnych celach i w zacienionych miejscach. Dampy bym nie zakładał tylko dobry montaż dwuczęściowy Sportsmatcha, albo BKL.

Karabinek możesz kupić w akhobby. Nie chcesz Hw97 skoro masz optykę?
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

I oczywiście wersja "k" jest lepsza, ponieważ długość lufy w wersji "k" jest bardziej optymalna do energii <17J.
I tak jak napisał Irek, skoro będziesz strzelał z celownika, to lepiej kupić model 97k.
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

hauptman pisze:trochę się boję że ktoś mi wciśnie model 7-7,5J ( z F ).
Dodam tylko że u AK wszystkie są F. Sprężyna 17J dodatkowo w zestawie.

Nawet jakbyś kupił gdzie indziej F, nie jest to jakimś problemem. Kupujesz sprężynę i jest ok, wszystko inne zostaje.
hauptman

Post autor: hauptman »

Tak siatka jest Target Dot, też się zastanawiam na HW 97K ale niezbyt odpowiada mi wysokość baki ( trochę za wysoka jak na mój gust ) no i psełdo tłumik ( stabilizator ). Dzięki kolegom za radę teraz będę szukał albo 77K albo 97K. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

hauptman pisze:no i psełdo tłumik ( stabilizator )
A w czym Ci stabilizator przeszkadza? :hm:
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
hauptman

Post autor: hauptman »

Na arobron z Elbląga z zamontowaną 16-tką ( tak twierdzi sprzedawca na allegro ) jest HW 97K za 1590zł przesyłka gratis. Tylko że ja nie lubię kupować karabinków pneumatycznych wysyłkowo. Jeśli już muszę to z pewnej firmy a o w/w sprzedajacym nie mam zdania. Ktoś u nich coś kupował? Pozdrawiam
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Tak. Falcona i kilka mniejszych zakupów.
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

W Hw97k z tego separatora łatwo robi się tłumik, a bakę masz wyższą bo do optyki.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

a ja na przekór, brałbym model z dłuższą lufą, przełoży się na stabilniejsze strzały a i energetycznie może wypaść lepiej ;)
AA TX200 HC
hauptman

Post autor: hauptman »

Ja wiem co to jest baka i wiem że lepsza jest wyższa w przypadku zastosowania optyki. Cenie kolego Twoje rady ( ksywa Irak sugeruje że nawet robiliśmy w jednej firmie ) ale bardziej odpowiada mi budowa kolby w HW 77K. Z tym że to akurat jest szczegół i nie jest głównym kryterium wyboru. Ogólnie ważne że Monte Carlo z chwytem pistoletowym i ambi (ambidexterous). Wiem że taki układ jest na pewno w HW 77K, co do samego ambi nie jestem pewien w HW 97K. Nie planuję w żadnej obecnie posiadanej lub w przyszłości nabytej wiatrówce montować tłumika. HW to nie PSG-1. Z tym że sama obecność separatora ważna rzecz bo odzielenie powietrza podążającego za wystrzelonym śrutem poprawia stabilność jego lotu przez co ma wpływ na celność karabinka. Pytanie tylko czy w przypadku HW 97 to jest separator czy coś co go udaje. Ceny tak HW 77 jak i 97 obecnie są porównywalne z tym że HW 77 mogę nabyć z marszu u siebie w sklepie natomiast 97 tylko poprzez wysyłkę. Ogólnie dziękuje za pomoc i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

HW77 i HW97 to praktycznie identyczne systemy z tym, że 77 ma otwarte. Różnią się oczywiście osadą, a w szczególności baką. 77 ma bakę do otwartych, a przez to, że 97 nie ma muszki i szczerbinki i trzeba montować lunetę, baka u niej jest wyższa jak w 77.
Jak chcesz założyć lupę, to proponowałbym 97 ze względu na wygodniejszą wspomnianą bakę. Jak chcesz się bawić otwartymi, to tylko 77.

HW97 jest tylko prawe i tylko lewe. Nie ma osady ambi.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Chyba, że pomyślisz jeszcze o Hw77 Match, tutaj baka wyższa http://akhobby.pl/index.php?a=opis&k=35&kt=&id=521
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
hauptman

Post autor: hauptman »

Witam, decyzja jeśli będzie to HW to 97K lub opcja zaproponowana przez Irka. Cały czas jednak zastanawiam się czy nie poczekać do stycznia ( planowany przypływ gotówki ) nie kupić Theobena Evo. Co prawda odbiega to od założenia stałej lufy ale to już temat na inny post. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Jak chcesz gas ram, to tylko HW90. Mimo, że Theoś to bardzo zacny sprzęcik, to ma fatalny, twardy spust, porównywalny nawet do starych Hatsanów.
HW90 ma ten sam patent napędowy co Theoben, a spust to przepaść w porównaniu do protoplasty. Jest znacznie lepszy.
Osada co prawda taka sama niewygodna jak we wszystkich Weihrauch, ale można wystrugać pod siebie za względnie niewielkie pieniądze. Theoben pod tym względem wygrywa podwójnie (osada jest w orzechu i dość ergonomiczna).
Tak czy inaczej HW90 jest chyba lepszym wyborem.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
ODPOWIEDZ