Obrazek

HW 77 czy 77K

Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

W Theobenie są też przeboje z takim grzybkiemo który opiera się dźwignia napinacza, spust faktycznie ciężki.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
hauptman

Post autor: hauptman »

Będzie ( o ile będzie ) to co proponował Irek czyli HW 77K Match, jestem już po rozmowach wstępnych ze sklepem. W cenie przesyłka i sprężyna już wymieniona na 16J a 7J jako zapasowa. Pozdrawiam

[ Dodano: Nie 20 Gru, 2009 18:06 ]
Witam, miałem już napisać że temat do zamknięcia i archiwum. Więcej, polecanego przez Irka HW 77K miałem już kupić ale miałem okazje postrzelać z HW 97K no i się zawiodłem. Ponieważ Wierzbin uświadomił mnie że HW77 i HW97 to ta sama mechanika zrezygnowałem z zakupu. Czemu, no bo okazało się że z posiadanej Slavii 634 mam lepsze wyniki niż z HW. Wiem karabinek karabinkowi nie równy i nie mam tu na myśli ceny ale takie kryteria jak: broń ( w tym optyka i stosowana amunicja ), strzelec, inne czynniki ( dystans, warunki pogodowe itp.) No tak, ale warunki pogodowe te same ( zimno, wiatru brak ), dystans 50m, cel królik FT pole 40mm. Strzelcy trudno powiedzieć, ja doświadczenia mam przede wszystkim z bronią palną pochodzenia wojskowego, z wiatrówki strzelam od lipca tego roku. Posiadacz HW to wytrawny strzelec sportowy przede wszystkim z broni sportowej bocznego zapłonu więc lepszy niż ja. Obaj traktujemy strzelanie pneumatyczne rekreacyjnie. Moja Slavia praktycznie fabryczna z optyką tylko Walther 4x32. Kolegi HW 97K Golden Image 3-9x32 ( czyli Leapers ) z mocą w przedziale 15J. Najlepsza seria strzałów z HW wyszła mi 6/10, właściciela najlepsza seria to 8/10 przy optyce ustawionej na 6x. Z własnej Slavii było 9/10. Amunicja 4.5mm JSB Exact do 634, kolega do HW 4,51mm JSB Exact. Tak więc po prostu przestraszyłem się inwestycji 1333zł za sam karabinek typu HW 77K tym bardziej że posiadacz HW z mojej giwery zrobił z pierwszego podejścia 10/10. Wnioski: jeśli właściciel HW przy założeniu że jest lepszym strzelcem i posiada lepszy karabinek osiąga gorsze wyniki niż ja to znaczy że jego HW ma większy rozrzut? Tylko czym jest spowodowany? No i co ja mam zrobić a chciałem sprzęt z wyższej półki adekwatny do możliwości finansowych. Pozdrawiam
RAF77
Posty: 140
Rejestracja: 05 sie 2010, 10:12
Lokalizacja: TBG, WPR, Cardiff

Post autor: RAF77 »

eee tam, bzdury.
HW80 4.5mm + NS4-12x50AO
Chrono Radeckowe i obudowa FNmilo
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

eee tam, bzdury.
Odgrzałeś rocznego kotleta ;)
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
RAF77
Posty: 140
Rejestracja: 05 sie 2010, 10:12
Lokalizacja: TBG, WPR, Cardiff

Post autor: RAF77 »

Wiem wiem ;-)
Moje zdanie jest takie, że różnicy nie ma, między krótszą a dłuższą lufą.
Co do tego posta o wyższości Slavi nad HW, to nie ujmując niczego Slavi, to nie jest ona lepsza od HW.
HW80 4.5mm + NS4-12x50AO
Chrono Radeckowe i obudowa FNmilo
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

RAF77 pisze:Co do tego posta o wyższości Slavi nad HW, to nie ujmując niczego Slavi, to nie jest ona lepsza od HW.
Bo nie jest droższa? :hm:
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Wierzbin pisze:
RAF77 pisze:Co do tego posta o wyższości Slavi nad HW, to nie ujmując niczego Slavi, to nie jest ona lepsza od HW.
Bo nie jest droższa? :hm:
;D A ja i tak powiem że liczy się strzelec.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
RAF77
Posty: 140
Rejestracja: 05 sie 2010, 10:12
Lokalizacja: TBG, WPR, Cardiff

Post autor: RAF77 »

Podzielam zdanie Zaka. Na temat tego który lepszy nie mogę za bardzo dyskutować, bo brak mi do tego kompetencji.
HW80 4.5mm + NS4-12x50AO
Chrono Radeckowe i obudowa FNmilo
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Slavia ustępuje Weihrauch jedynie w mechanizmie spustowym, a kosztuje najmniej połowę tego co HW. Z faktami się nie dyskutuje, spust ma... taki sobie, Rekord HW jest zdecydowanie lepszy.
Slavki mają jednak doskonałe lufy i nie gorsze mechanizmy, dlaczego od razu zakładać, że jest gorsza? Tańsza to nie znaczy od razu gorsza. Znam ludzi, którzy ze Slavii strzelali lepsze wyniki od tych z HW czy TX, także reguły nie ma.
Gorszy to był Hatsan, z siermiężnym spustem, lufy z zanikającym gwintem i zadziorami, uszczelką z plastiku i za ciężkim tłokiem. Całe szczęście zmienia się to na lepsze.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Green_thunder
Posty: 104
Rejestracja: 22 lis 2006, 1:15
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: Green_thunder »

Koledzy, co z 634 <Hiszpan63> wyczynia...spokojnie wystawiam go do konkursu z każdym karabinkiem...Zajcew istny...albo Robin Hood... :brawo:
BSA R-10
ODPOWIEDZ