Obrazek

Dylemat AA S400 czy Falcon BPF 25 BULLBARREL

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lampart
Posty: 113
Rejestracja: 25 paź 2009, 15:39
Lokalizacja: Szczecin

Dylemat AA S400 czy Falcon BPF 25 BULLBARREL

Post autor: lampart »

I stało się. W ostatnią niedzielę zaliczyłem pierwsze zawody HFT. S trzelałem z Harrego 125TH
W klasie sprężyn zająłem 2 miejsce(musiałem się pochwalić :D )przegrałem tylko z dmuchawką FX za jakieś 4 koła która była u czarodzieja Hogana.Co ciekawe w końcowej klasyfikacji miałem 25 miejsce to znaczy że nie licząc FX Wyprzedziłem 4 PCP-y.
Ale do rzeczy... jak to zwykle bywa pomacałem PCP i klamka zapadła.Czas na moje pierwsze.
Mam dwa do wyboru:AA S400 i Falcona jak w temacie.Z tym że S400 to nówka a Falcon używany. Kupiony był wiosną tego roku i posiada regulator Igora. Strzelałem z obu karabinków.Obydwa mi pasują choć cykl strzału w Falconie jest jak dla mnie wiele krótszy i jakby to ująć "leży" mi bardziej.Prosiłbym kolegów o opinie i pomoc w wyborze.Dodam jeszcze że cena jest taka sama. Pytanie tylko nówka czy używka z wyższej półki.Dzięki z góry z rady. Mam czas do soboty a to tylko dwa dni.Pozdro
Ostatnio zmieniony 14 lis 2009, 7:44 przez lampart, łącznie zmieniany 1 raz.
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Technicznie na korzyść Flakona, cenowo też.
W jakiej osadzie ten PF?

Zaznaczam że mogę być nieobiektywny, ale dziś na AA bym się nie zamienił ;)
Awatar użytkownika
lampart
Posty: 113
Rejestracja: 25 paź 2009, 15:39
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: lampart »

W osadzie Profile.....jak dla mnie bajkowy wygląd :king:
AA S400 by Hogan+LS 4.5-14x44
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Cóż - jak ja kupowałbym znów PCP i miałbym taki wybór jak Ty, też bym się nie zastanawiał. I ........... brałbym Falcona :) - szkoda tylko, że ten regulator ma. Wersja fabryczna ma wręcz ogromną liczbę rekreacyjnych strzałów (będzie ze 160), a takich pod zawody około 90-100. Ten karabinek naprawdę nie potrzebuje regulatora - bo walther'a czy steyr'a i tak się z niego nie zrobi. Jednak jak na low level PCP, moim zdaniem, ten Falcon to wybór idealny.

PS. Liczby strzałów oceniam na podstawie wykresu charakterystyki, dokonanej przez Pana Igora - dla karabinka nieuregulowanego . Doprawdy nie wiem po co było go regulować, skoro dokładnie tę samą (o ile nie większą) liczbę powtarzalnych strzałów ten karabinek posiada w stanie fabrycznym (tyle, że w innych widełkach ciśnień).
PS.2. O regulatorach Pana Igora jest trochę napisane na Iweb. I wychodzi na to, że nie wszystko złoto co się świeci - bo regulatory te bywają troszkę zawodne.

Pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
lampart
Posty: 113
Rejestracja: 25 paź 2009, 15:39
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: lampart »

Czytałem o regulatorach Igora.Maja zarówno zwolenników i przeciwników.Ten karabinek już niestety go ma .To decyzja nie moja tylko właściciela(do soboty ;) )Co do strzałów trafiłeś.Regulator Igora ustawiany jest na 110 bar i z pełnego ładowania dokładnie 100 strzałów powtarzalnych przy prędkości 240m/s czyli idealnie do HFT
ps:
wiadomo + - 1...2...m/s
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Może dlatego cena jest taka a nie inna ;)

Za profile BB trzeba jednak wyłożyć 3k + chyba 550 za regulator.
W tym miejscu zgadzam się że nie jest on do niczego potrzebny.
Strzałów od 180 do 100bar miałem równe 100. Po uszczelnieniu mam +2J więc powinno być więcej.
Wersja bb wg arobron ma inny (podobno lepszy) zawór. O kupno nowego obecnie ciężko.
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Mam BSA Horneta z regulatorem i powiem tak: wszystko jest dobrze dopóki regulator działa. W momencie, kiedy zaczyna się zapowietrzać zaczynają się schody. Bardzo ważne jest, by oringi do regulatora były dostępne. Wiem, że jest dużo róznych rozmiarów, ale zmierzenie oringa, który już pracował nie jest proste (odgadnięcie, ile czego miał przy zakładaniu). Pomiar średnicy rowków i średnicy cylinderka, także nie daje jednoznacznej odpowiedzi jaki rozmiar oringu jest optymalny dla pracy tego układu. Piszę to na podstawie swoich doświadczeń. Poprzedni właściciel Horneta, oddał go Igorowi do porawy. Została zmieniona średnica cylinderka (przetoczenie i polerka). Mierzyłem to ja, mierzyli spece od uszczelnień i dopiero psim swędem, kupując ok. 10 rozmiarów, po wymianie raz, za razem i prawie butli powietrza (by sprawdzić, czy się nie zapowietrza, więc strzelając na sucho po kilkaset razy na komplet/rozmiar oringów) udało mi się dobrać rozmiar, tak, że mimo kolejnych ładowań nie rośnie Vo.
Piszę to ponieważ w sytuacji, kiedy pójdą oringi regulatora w HW100, czy Waltherze ich rozmiar jest znany, wymiana i po kłopocie. Tu tak nie jest. Warto ustalić jakie wymiary, parametry ma ten igorowy regulator. Nic nie jest wieczne, a coraz więcej glosów o zapowietrzaniu się igorowych regulatorów jedynie to potwierdza.
Wiem, że Falcon jest kuszący, ale ostatnio na iwebie wisiał Falcon z regulatorem igorowym i chętnych nie było. Właśnie przez ten regulator. Dlatego ja raczej optowałbym za nówką S400. W razie czego niech się serwis martwi. W razie czego S400 sprzedasz, a z Falconem może być różnie. Chyba, że w Falconie bez problemowo można wrócić do stanu fabrycznego i w razie problemów wywalić to ustrojstwo. Wtedy wybór jest prosty. Falcon górą. Weż także pod uwagę, że grzebanie w PCP by dobrze dostroić regulator wymaga trochę sprzętu, którego raczej nie posiadasz (np. manometry, mikrokartusze, itp). By ustawić dławik i napięcie sprężyny w S400 trzeba jedynie chorno i trochę czasu.

PS. Moją intencją nie jest odwodzenie Cię od zakupu Falcona. Kto nie ryzykuje, ten ma nudne życie. Chodziło mi o to, by padł też głos osoby, której PCP z regulatorem padło. Teraz już jestem mądry, ale kosztowało mnie to sporo nerwów i czasu.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
lampart
Posty: 113
Rejestracja: 25 paź 2009, 15:39
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: lampart »

Po przeczytaniu twojego opisu o BSA miałem chwilę załamki.W duchu przeklinałem regulatory ale....nie mogąc wytrzymać zadzwoniłem do Igora Jeleńskiego i pogawędziłem dobre 20 minna temat zapowietrzania sie tychże wynalazków.
W odpowiedzi usłyszałem że starego typu regulatory owszem mogły z czasem się zapowietrzać lecz "nowy typ Igorowy " ma sam w sobie odpowietrznik i zapowietrzenie jest niemożliwe.UFFFFF kamień z serca mi spadł.Jutro ostateczny test Falcona..i się zdecyduje
AA S400 by Hogan+LS 4.5-14x44
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

lampart pisze:W odpowiedzi usłyszałem że starego typu regulatory owszem mogły z czasem się zapowietrzać lecz "nowy typ Igorowy " ma sam w sobie odpowietrznik i zapowietrzenie jest niemożliwe.
Owszem, bo pewnie ma dziurę w kartuszu. W takim wypadku powrócenie do oryginału (w razie potrzeby) będzie prawie niemożliwe lub b. kosztowne ;)

W kwestii S400 poruszano na iweb obecność tej dziury.

Pzdr M.
ODPOWIEDZ