Obrazek

Problem z TX200 Mk3, a może błahostka?

Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

lisek1-72 pisze: Mam nadzieję , że wyniki w " Tarczy HFT" też się poprawią :D
Ja tam jestem strzelcem do d... , ale jak pamiętam, to po Hoganie zrobił się celniejszy(jsb 4.52), ale na przykład jak się zmieniło śrut na inną markę to trzeba było całkowicie inaczej zerować lunetkę, ale jak się doczytałem opinii lepszych strzelców odemnie to trzeba przestawiać lunetę na inny śrut, a czytam wszystko co się pisze tu :)
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Masz rację, zawsze po zmianie rodzaju/masy śrutu, demontażu optyki, zmianie parametrów systemu, czy nawet po oddzieleniu opału od złomu....trzeba od nowa wyzerować/przystrzelić karabinek. :!:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

Cortez pisze:Masz rację, zawsze po zmianie rodzaju/masy śrutu, demontażu optyki, zmianie parametrów systemu, czy nawet po oddzieleniu opału od złomu....trzeba od nowa wyzerować/przystrzelić karabinek. :!:
właśnie jak pamiętam to kolega gdzieś o tym pisał tu albo na beżowym :)
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

:) I tu i tam... Wielu, zwłaszcza początkujących strzelców, nie zdaje sobie z tego sprawy. ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Greyo
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2010, 22:39
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Greyo »

janekk4501 pisze:to tego http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=35&id=601 , ten mi się podoba :) , a przy okazji zapytam ile masz stabilnych strzałów z kartusza ?
O widzę że już przegądasz sklepy, w poszukiwaniu nowego sprzętu :)

A co do ilości strzałów z kartusza, to prawdę mówiąc nigdy nie liczyłem. Tak staram się strzelać lub nabijać kartusz, żeby po skończonym strzelaniu zostawało mi delikatnie ponad 90 bar.
Ale nie ma problemu - jak się trochę ociepli i wiatr uspokoi, to policze ile mam tych strzałów, bo w sumie, to sam jestem teraz ciekawy jak to u mnie wygląda.
HW 97K + Leupold VX2 4-12x40
Awatar użytkownika
sniper_pl
Posty: 69
Rejestracja: 24 sty 2012, 22:31

Post autor: sniper_pl »

Nie wiem, czy te dzisiejsze TX'y spadły na jakości? że po zakupie trzeba je tuningować?
Sam mam kilkuletniego TX'a i tam oprucz umycia/przesmarowania nie trzeba niczego robić. Slizgi na tłoku już są, prowadnica sprężyny też dopasowana w fabryce.

IMO ślizgi na cylindrze są zbędne, nowa ryflowana rączka naciągu też - przecież TX mk3 bardzo lekko się naciąga - dłoń się nie wyślizgnie.
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

sniper_pl, bo jak się jest cholerykiem to się szuka dziury w całym.. ja mam HC i wcale nie narzekam na siłę naciągu. w końcu chłop ze wsi jestem więc nie straszna mi Angielska myśl techniczna :D:d
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
ODPOWIEDZ