Obrazek

coś mi chrobocze

Awatar użytkownika
kingwins
Posty: 36
Rejestracja: 18 mar 2009, 22:37

coś mi chrobocze

Post autor: kingwins »

Witam,
ostatnio w momencie gdy naciągam hatsana 55stg w końcowej fazie jak coś tam już prawie ma zaskoczyć słyszę lekkie chrobotanie jakby zgrzytanie, po strzale jest ok, ale czasem jak strzelę, i może to przypadek, ale w momencie jak przechylam giwerę do tyłu (kolba do dołu lufa do góry) słychać znowu cichutkie chrupnięcie.

Hatsana był tuningowany we własnym zakresie, wymiana spręzyny i prowadnicy, z własnych podejrzeń:

-sprężyna została nasmarowana dość dobrze smarem grafitowym ale być może jednak za mało, bo stara spręzyna wręcz ociekała smarem

-element (z tworzywa) do którego przylega nowa metalowa prowadnica został ucięty i wyszlifowany ale nie udało mi się uzyskać idealnie równej powierzchni, jest jakby lekki grzbiet na tym, ale zaraz po skręceniu oddałem sporo strzałów z hatsana i żadne chrobotanie nie miało miejsca

Jeszcze jedna rzecz mnie niepokoi, gdy spojrzę na kostkę od góry to widzę jakby te dwa końce pomiędzy którymi jest wmontowana lufa zaczynają się jakby u góry rozchodzić na boki, wygląda to tak jakby dwie linie, rownoległe na pewnym odcinku i zaczynające się robić nierównoległe przy końcach, nie ma luzów jeszcze, trafiam z 70m w puszkę po coli, ale trochę mnie to niepokoi i w sumie nie pamiętam czy od nowości tak było.

btw, polecam leapersa tego za 285 z Kolby, trzyma zero :) wcześniej miałem PP 6x40 - super sprzecik ale nie trzymał zera, teraz siedzi na s400 i daje rade!
Awatar użytkownika
Naro70
Posty: 43
Rejestracja: 01 lut 2009, 22:25
Lokalizacja: OŁAWA

Post autor: Naro70 »

Te "chrupnięcia" to może być ocieranie sprężyny o ścianki tłoka.Zamontuj osłonkę PET.Wyciszy pracę sprężyny.
H135X+PP3x9-40 AO
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Końcówka napinacza drze o wycięcie w cylindrze.
Miejsca styku wygładzić a końcówkę obficie nasmarować.
Awatar użytkownika
Devill
Posty: 42
Rejestracja: 02 lip 2008, 0:46
Lokalizacja: Szamotuly k/Poznania

Post autor: Devill »

Miałem podobnie, choć zrobiłem pełen tuning bebechów :) do tego po kilku set strzałach od tuningu karabinek zaczął wydawać troche dziwny jakby taki pusty odgłos podczas wystrzału.
2 tyg temu rozebrałem całość przesmarowałem od nowa, i pomiędzy kapturek na sprężynie a dno tłoka naładowałem dość sporo smaru (przegubowy :P ), sporo znaczy tyle że kapturek jest tak uszczelniony że ciężko wyjąć sprężynę z tłoka, od tego momentu jako że zaczyna się sezon wystrzelałem ok 1200szt śrutu i wszystko działa cicho i przyjemnie :)
Hatsan 70 Stg
Awatar użytkownika
kingwins
Posty: 36
Rejestracja: 18 mar 2009, 22:37

Post autor: kingwins »

Dzięki za wszystkie podpowiedzi, najbardziej mi pasuję ta końcówka napinacza, tylko co to jest :) ? Chodzi o ten element który napina tłok w momencie łamania lufy?
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

Tak to ta część :lol:
A jak rozbierzesz karabinek to wypoleruj tłok w miejscu styku dźwigni z tłokiem ;)
Walther + MTC
Awatar użytkownika
kingwins
Posty: 36
Rejestracja: 18 mar 2009, 22:37

Post autor: kingwins »

ee nie rozbierałem aż tak, starałem się wykonać operację bez ruszania spustu, podobno tylko mistrz jogi ma cierpliwość żeby to potem poskładać a ja jestem nerwowy :)
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

kingwins pisze:podobno tylko mistrz jogi ma cierpliwość żeby to potem poskładać
Liczyłeś że zrobisz to siłą woli czy jak?.
Po co wogóle pytasz co zrobić, skoro sam nie chcesz...
Awatar użytkownika
kingwins
Posty: 36
Rejestracja: 18 mar 2009, 22:37

Post autor: kingwins »

hehe, no bez przesady, jestem w stanie rozłożyć wszystko i złożyć pod warunkiem że bez ruszania spustu, no i chciałem wiedzieć czy się martwić że to coś drogiego będzie czy nie, wychodzi z tego co napisałeś że chyba w normie :) dzięki za odpowiedź jeszcze raz
Awatar użytkownika
assassin
Posty: 310
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:58
Lokalizacja:

Post autor: assassin »

http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=3553
polecam

btw, kiedyś te tematy były przyklejone, ale obecnie ich nie ma. :maruda:
H33 + Alchemik Inside + PP3-9x40
Awatar użytkownika
Devill
Posty: 42
Rejestracja: 02 lip 2008, 0:46
Lokalizacja: Szamotuly k/Poznania

Post autor: Devill »

kingwins pisze:pod warunkiem że bez ruszania spustu
Jeśli nie masz w domu wierteł idz na targ do ruskich, kup komplet najtańszych wierteł, nie pamiętam rozmiaru ale chyba z 5tki utknij ze 5mm moze 6 :) końcówki tego kawałka spiłuj na szlifierce albo papierem ściernym na takie lekko ścięte. I tym małym dzyndzolkiem wybij bolec trzymający spust w kupie, nic się nie rozleci, spust wyczepisz w całości, a spowrotem owy dorobiony bolec wybijesz oryginalnym i złożysz całość do kupy bez ruszania spustu.
Hatsan 70 Stg
Awatar użytkownika
assassin
Posty: 310
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:58
Lokalizacja:

Post autor: assassin »

Zamiast wiertła można użyć kawałka gwoździa, jak tak zrobiłem i było cacy. ;)
H33 + Alchemik Inside + PP3-9x40
Awatar użytkownika
MarYOUsz
Posty: 21
Rejestracja: 07 sty 2009, 21:31
Lokalizacja: Targoszyn/Wrocław

Post autor: MarYOUsz »

Ja też użyłem gwoździa - niestety słabo dopasowanego (był za cienki) i spust się rozleciał. W taki sposób dokładnie poznałem jego budowę :D
Hatsan 80 STG mod. + PP 3-12x42 AO
Sharp Innova 1210 w drewienku
www.sekur.pl bhp, ppoż, szkolenia
Awatar użytkownika
Devill
Posty: 42
Rejestracja: 02 lip 2008, 0:46
Lokalizacja: Szamotuly k/Poznania

Post autor: Devill »

A można i gwoździa, :) w moim przypadku znalazłem wiertło, które jest identycznej średnicy co oryginalny bolec, no normalnie co do mikrona :P
Całość się pieknie rozbiera bez demontażu spustu. Chociaż w sumie przydało mi się to tylko za dwoma pierwszymi rozbiórkami. Potem zacząłem sam całość rozsypywać :) bo przesmarowany spust lepiej działa, i to filozofia nie jest wielka tylko troche cierpliwości :)
Hatsan 70 Stg
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Cóż komu po super bebechach, jak spust ma nacisk 5kg...
Polerka, sprężynki, usprawnienie regulacji i smar a nie żadne zabawy z gwoździami i obawy nie wiadomo o co.
ODPOWIEDZ