Obrazek

HW 50

Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

HW 50

Post autor: Mikrus »

Witam.
Chciałbym wstępnie zaprezentować swój nowy nabytek. Po strzelaniu z chinki, turku oraz czeszce przyszedł czas na niemkę ;) Na początku miałabyć kruszynka, wszystkie szczegóły były już uzgodnione aż tu nagle pojawiła się oferta 50tki by Hogan z rysowaną lufą, tłumikiem no ogólnie full tiuning. Odwołałem więc ofertę hw 30 i zacząłem zadawać setki pytań odnośnie 50tki do momentu magicznego "biorę". Dziś pojechałem oblukać swój nowy nabytek i wymienić dobra papierkowe na niego.
Wrażenia organoleptyczne jak najbardziej pozytywne. Oddałem tylko kilka strzałow w drzewo (brak, lupki i otwartych). Kultura pracy w porównaniu do poprzednika (H70) to bajka. Zero zgrzytów przy naciąganiu, krótki cykl strzału, leciuteńki kopniaczek (nie to co w harrym jak z armaty). Odnośnie spustu, mimo iż brak recorda to i tak jest niebo, a ziemia w porównaniu do Harrego.
Pytanie jedno. Jaka osadę z regulowaną baką najłatwiej da się dopasować do systemu 50tki ?
Fotka HW 50 (autor to Mick z IWebu)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Bezbronny
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Cudo :D Tylko fakt, baka niziutko
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Nisko nisko, narazie zastosuje patent z Harrego, ale na dłuższą metę będzie trzeba zmienić osadę, albo samemu zrobić regulowaną bakę :)
Bezbronny
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Mniam... i ta hoganowa rysowanka, niezły hicior! Jeśli kupiłes za cenę, nawet nowej, 30-tki to było warto! A na bakę, aby nie psuć karabinka, możesz dać jakąś bakę przyłapywaną na rzepy czy cuś. Krążą takie nakładki w handlu.
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Cena znacznie niższa niż 30stki :) Właśnie chodzi mi po głowie taka nakładka z serii "zrób to sam" ale jeśli ktoś ma namiar na jakąś bardziej estetyczną niż samoróbka niech się nim podzieli :)
Bezbronny
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Pogratulować "Fajnego strzeladła !

Mikrus pisze:Pytanie jedno. Jaka osadę z regulowaną baką najłatwiej da się dopasować do systemu 50tki ?
Tutaj już zaglądałeś, od "Hani" jest na prawdę bardzo wygodna i dopasować bardzo łatwo.
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

najpierw załóż optykę i zobacz jak się strzela, jeśli niewygodnie wtedy pokombinuj ;)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Bez zakładania optyki widzę, że będzie niewygodnie. Hatsan miał wyższą bakę, a i tak trzeba było założyć coś na nią.
Qbuś w to, że wygodna nie wątpie, ale chyba też dużo cięższa ?
Bezbronny
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Mikrus pisze: Qbuś w to, że wygodna nie wątpie, ale chyba też dużo cięższa ?
Akurat masa to czynnik dzałający na plus (większa statyka przy celowaniu, mniej odczuwalny odrzut). Moja hawajka z aktualną osadą (w stopce) i z optyką PP3-12x42AO (jak narazie) waży 4,8kg - co w połączeniu z nowymi sprężynkami dało naprawdę "miłą" i celną sprężynkę.
Pozdrawiam.
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Kilan o tym wiem, ale z tej wiatrówki ma strzelać też moja narzeczona, a tutaj masa nie działa in +. No nic, rozejrze się za jakąs poduszką na bake, jak ktoś ma jakiś namiar niech zapoda.
Bezbronny
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

No to faktycznie 5kg to "lekka" przegina :).
Pozdro
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

Tak sobie myślę, że problem niskiej baki może rozwiązać świńskie ucho :)
Wtedy zamiast przykładać policzek do baki, przyłożymy oko do "gumki" i błąd paralaksy się zmniejszy ;)
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

eclip2. pisze:Tak sobie myślę, że problem niskiej baki może rozwiązać świńskie ucho :)
Wtedy zamiast przykładać policzek do baki, przyłożymy oko do "gumki" i błąd paralaksy się zmniejszy ;)
Nieskuteczne !!! Zapytaj "Foxyrysza" , wie co-nieco nt. "świńskiego ucha" ;(
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2009, 18:14 przez Qbuś, łącznie zmieniany 1 raz.
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Za to będzie strasznie niewygodne :nie: :maruda: Baka być musi :king:
Bezbronny
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Jeśli Ci nie szkoda osady albo wiesz że i tak ją zmienisz to możesz jeszcze wyciąć kawałek baki i zrobić regulację ;)
ODPOWIEDZ