Obrazek

Materiał na osłonę "PET" Co lepsze ?

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
Awatar użytkownika
wiktoras5
Posty: 65
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:47
Lokalizacja: Łochowo/Bydgoszcz

Materiał na osłonę "PET" Co lepsze ?

Post autor: wiktoras5 »

Czy można zastosować kliszę ze zdjęcia rentgenowskiego? Czy ktoś już używał tego materiału na osłonę sprężyny, szukałem i szukałem i wszyscy piszą o PET z butelki albo puszce. Zamierzam wyeliminować brzęczenie sprężyny. Czy taka klisza się nada???? Nie to, że nie mam PET, chodzi mi tylko o to, że może taka klisza jest po prostu lepsza, twardsza, wytrzymalsza itp.
K-PGS
HW 97K + DOT 4-16x42AO MD
HW 40
ИЖ 38 Made In USSR pięknystan :)
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Zrób, a pewnikiem się dowiemy :lol: PET jest chyba ciut grubszy i przez to nie ma takiego luzu między sprężyną a tłokiem. Z drugiej strony alu z puszki jest cienkie, a blacha niezbyt wytrzymała, ale dajeradę. Pewnie więc i klisz się nada, choć faktycznie o osłonie z kliszy nie słyszałem.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Użyłem kiedyś kliszy do iża i dość szybko nastąpiło rozerwanie nie pamiętam już dokładnie jak to było , ale postanowiłem nie kombinować i zmieniłem na wycinek z butelki PET. Nie strzelałem z niego dużo od tamtego czasu może z 200-250 strzałów to nie mam dobrego porównania , ale z tego co pamiętam klisza nawet tyle nie wytrzymała.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

Witaj :)
W swoim H55S mam właśnie osłonę PET z kliszy rentgenowskiej, a to z tego względu, że ścianki wszelkich butelek były za grube. Ponieważ to pełny tłok więc nie stanowi ona osłony przeciw smarowej tylko jest elementem wygłuszającym. Dokładnie nie pamiętam ile wystrzeliłem po założeniu jej ale na pewno "kilka" paczuszek ;) i swoje zadanie nadal spełnia. Warunkiem jest idealne docięcie. Spróbuj, oprócz własnej pracy nic Cię to nie kosztuje, a zdobędziesz trochę wiedzy o swoim egzemplarzu Hatsana. :D
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
Awatar użytkownika
Don Augusto
Posty: 38
Rejestracja: 06 mar 2009, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Don Augusto »

Dzisiaj do swojego wrzuciłem osłonę PET(butelka). I teraz pytanie czy kapelusik ma wchodzić ciężko ze sporym oporem :hm: ? Wcisnąłem go na siłę i nie wiem czy dobrze. Po skręceniu całego harnasia okazuje się, że jest głośny tak samo jak był :maruda: .
Czarny Diabeł 5,5 90stg + jęzor Alchemika + szklane oko PePe 3-12x42
Awatar użytkownika
assassin
Posty: 310
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:58
Lokalizacja:

Post autor: assassin »

kapelusz powinien wchodzić ciasno, ale nie tak by wciskać go na siłę, inaczej nie wyjmiesz kapelusza i PETa, albo będzie to bardzo trudne.
H33 + Alchemik Inside + PP3-9x40
Awatar użytkownika
Don Augusto
Posty: 38
Rejestracja: 06 mar 2009, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Don Augusto »

No właśnie jak wsadziłem do połowy to dopiero zdałem sobie z tego sprawę ;( . Może da się wyjąć jak PET się wyrobi?
Czarny Diabeł 5,5 90stg + jęzor Alchemika + szklane oko PePe 3-12x42
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Don Augusto pisze:Po skręceniu całego harnasia okazuje się, że jest głośny tak samo jak był
Bo osłona nie powoduje ogólnego wyciszenia tylko eliminuje brzdęk sprężyny.
Przy tuningu elementy jak prowadnice kapelusze i co tam jeszcze ;) robi się dopasowane czyli mają nie latać na boki ,ale też nie mają chodzić z większym oporem.
Pozdrawiam.
Robert
P.S. PET się nie wyrobi prędzej zostanie rozerwany.
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
assassin
Posty: 310
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:58
Lokalizacja:

Post autor: assassin »

No właśnie może być tak, że PET się urwie na ząbkach przez tak ciasne spasowanie. A wtedy i kapelusza nie wyjmiesz ani ząbków. Pół biedy jeśli pet urwie się równo, ale jeśli będzie poszarpany może się jakoś głupio zawinąć pod sprężynę.
U mnie też bardzo ciężko PET wchodził, zatem zrezygnowałem z niego, leży sobie i czeka na lepsze czasy. ;)
H33 + Alchemik Inside + PP3-9x40
Awatar użytkownika
Don Augusto
Posty: 38
Rejestracja: 06 mar 2009, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Don Augusto »

No właśnie, też miałem zrezygnować ale jakoś tak się napaliłem na to :lol: . Trudno na razie postrzelam takim.
Co do głośności to pewnie dlatego, że ma dłuższą sprężynę i bardziej ciasną uszczelkę tłoka (zestaw Dominikowy) :D . Ale za to jak pięknie sieje śrucik :D .
Czarny Diabeł 5,5 90stg + jęzor Alchemika + szklane oko PePe 3-12x42
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Jeżeli prowadnica i kapelusz są zrobione starannie i mają prawidłowe luzy, to PET jest niepotrzebny, a nawet szkodliwy. Potrafi się porwać i zablokować tłok.
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Pasując osłone PET /dobierajac grubość folii/ nie wolno zapominać, że sprawdzamy spasowanie przy nienapietej sprężynie. Po naciągnięciu wzrasta średnica sprężyny i może się okazać zbyt ciasno, wtedy osłona jest najbardziej narażona na zmiąchanie.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
Don Augusto
Posty: 38
Rejestracja: 06 mar 2009, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Don Augusto »

A co jeszcze poza blokadą tłoka może wystąpić negatywnego?
Czarny Diabeł 5,5 90stg + jęzor Alchemika + szklane oko PePe 3-12x42
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Farfocle mogą dojść aż do spustu.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
Don Augusto
Posty: 38
Rejestracja: 06 mar 2009, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Don Augusto »

Tak czy siak nie za bardzo jest czym wyjąć kapelusik :hm: . Przydałyby się jakieś długie szczypce ale to i tak dopiero po rozpruciu PET-a, teraz nie widzę takiej możliwości.
Czarny Diabeł 5,5 90stg + jęzor Alchemika + szklane oko PePe 3-12x42
ODPOWIEDZ