Obrazek

Leapres 3-12x44SF

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Leapres 3-12x44SF

Post autor: Darek »

Tak ona wygląda na karabinku .
Obrazek
Obrazek
Tu jest widać dlaczego nie da rady założyć średniego montażu :/
Obrazek
Może być taki zestaw do zabawy w 3\4 ?, a w większości do rekreacji .

Tak na szybkiego porównałem go z Leapersem 3x9-40 i 4x12 -50
Leapers 3x12-44
Ostrość obrazu , dużo lepsza od poprzedników ;)
żeby uzyskać tą ostrość na rożnych odległościach trzeba odpowiednio nastawić ;)
poprzednie celowniki nie były tak wymagające ;) ale obraz w nich jest bardzo zadymiony ;)
Krzyż MD rozjechany ,czyli co drugi dot :/ tak jak 3x9-40 ale to nie problem zawsze z takiego celowałem ;)
Zerowanie na wysokim montażu na 10m nie nie da rady ustawić na krzyż :/ tylko taki montaż można założyć na Walthera, ponieważ będzie problem z otwieraniem portu ładowania .
Na innym karabinku wejdzie średni ;) i pewnie da radę wyzerować ponieważ ,średni jest niższy około 5mm , przy wysokim mam około 8mm luzu od lufy .Pokrętła regulacji świetnie chodzą delikatny klik i z małym oporem . Koniec regulacji zakończony długim luzem ,czyli kręcimy a krzyż stoi :zdziw: a przy tym jest też wyczuwalny mniejszy opór pokrętła ,tak jest w pionie i poziomie ,nie pamiętam dokładnie ale chyba jest tak podczas opuszczania max w duł a w poziomie max w lewo .
Zejście z osi linii celowania powoduje utratę ostrości . W poprzednich celownikach ukazują się ciemne pół księżyce, a tu nie po prostu jest kiepsko widać .
Ogólne wrażenie ,celownik jest ładnie wykonany lekki, da się nawet strzelać z stojącej ;) A co jest też ważne dla mnie, celownik jest nie za długi na Walthera ;) ,
da się z nim celnie strzelać ;) na razie strzelałem na 10m i byłem bardzo zadowolony ;) .
trafiałem :) i to sporo razy w jedno mniejsze ;) Tak jak Radek powiedział taki mały bajerek ;) Zapłaciłem za niego 650zł z montażem ,mam na niego gwarancję ;)
A czy przepłaciłem? będę wiedzieć jak spojrzę w inne celowniki za takie pieniądze ;)
Ostatnio zmieniony 26 lut 2009, 13:20 przez Darek, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
ODPOWIEDZ