Obrazek

IISAKKI - PUUKKO czyli moja finka

Kusze, łuki, paralizatory, noże, miecze, repliki, survival... Czyli inne nasze zabawki!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Romku, na pasek to mam moją "maczete" z pierwszej strony tematu :D Całe 32 cm :D
A to to za małe do paska :lol:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Tomku ten swój projekt z pilnika wyżarzyłeś czy jedziesz w hartowanym?

Z racji ukończenia pierwszego nożyka mam zamiar zrobić coś nowego.
W głowie układają się powoli plany. Wrzucę projekt jak już będę wiedział jak ma wyglądać.
Na pewno będzie to coś z rodziny "siekierkowatych". Będzie służył do cięższych prac domowych w stylu przecięcia kości, bo dostaje skrętu kiszek gdy widzę jak mama przecina kości używając zestawu nóż+ tłuczek do mięsa :?.
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Iwanjura pisze:Tomku ten swój projekt z pilnika wyżarzyłeś czy jedziesz w hartowanym?
Stal ta jest w stanie "prosto z huty", nigdy nie hartowana ;)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Pj26
Posty: 152
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:33
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: Pj26 »

No proszę taki temat ciekawy a ja dopiero teraz zauważyłem. Zaległości mam. Tomaschek30 chylę czoła no kupiłeś super nożyk a ten do którego robiłeś rękojeść...wyszło super. Ja bym dał przekładkę z czegoś pomiędzy 2 gatunki drewna (róg, aluminium, mosiądz) ale jest super.
Wszystkich których zainteresował temat a chcieli by taniej polecam firmę Mora. Ceny śmieszne a jakość węglówki podobna. Wykończenie gotowych noży to jednak inna bajka.
:)
Slavia 630, łucznik pistol, H80s 5,5mm, Iż 22,
colt special combat,Sharp Innowa.
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Pj26 pisze:Ja bym dał przekładkę z czegoś pomiędzy 2 gatunki drewna (róg, aluminium, mosiądz)
Paweł, właśnie kompletuję narzędzia i następne będą bardziej profesjonalnie zrobione ;) W sumie to ten nożyk zrobiony był na kolanie, siedziałem w domu na chorobowy :lol:
Nawet taśmówki się dorobię w niedługim czasie. Będzie w sumie to tylko taka namiastka szlifierki taśmowej ale swoją rolę spełni :D Jak będą ją już miał w domu to zaprezentuję ;)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

tomaschek30 pisze:
Pj26 pisze:Ja bym dał przekładkę z czegoś pomiędzy 2 gatunki drewna (róg, aluminium, mosiądz)
Paweł, właśnie kompletuję narzędzia i następne będą bardziej profesjonalnie zrobione ;) W sumie to ten nożyk zrobiony był na kolanie, siedziałem w domu na chorobowy :lol:
Nawet taśmówki się dorobię w niedługim czasie. Będzie w sumie to tylko taka namiastka szlifierki taśmowej ale swoją rolę spełni :D Jak będą ją już miał w domu to zaprezentuję ;)
Widzę Tomku, że zaczynasz poważniej myśleć nad produkcją noży. :)
Też bym tak chciał ale niestety nie mam miejsca na większe narzędzia :maruda: ehh te blokowiska
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

No ja też w blokowisku mieszkam :/ Na szczęście mam działkę :D
Co do taśmówki to pomysł podsunął mi Michał jak u niego byłem 8)
Miał na warsztacie coś takiego :D
http://allegro.pl/item542605853_szlifie ... gw_pl.html
Po obróceniu tego ustrojstwa o 90 - 100 stopni (tzn postawieniu jej na sztorc :D ) mamy małą taśmówkę z regulacją obrotów. Fajnie się szlifuje, sprawdzałem u Michała, tylko trochę hałasuje :lol: Jest jeszcze kwestia dorobienia jakiegoś uchwytu coby mi to nie tańczyło na stole :)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6435
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

tomaschek30 pisze:Po obróceniu tego ustrojstwa o 90 - 100 stopni (tzn postawieniu jej na sztorc :D ) mamy małą taśmówkę z regulacją obrotów. Fajnie się szlifuje, sprawdzałem u Michała, tylko trochę hałasuje :lol: Jest jeszcze kwestia dorobienia jakiegoś uchwytu coby mi to nie tańczyło na stole :)
:) Mam podobną, tylko "Celma", przykręcam do stołu ściskami stolarskimi (w stole dziura wentylacyjna), do tego przedłużacz z wyłącznikiem nożnym (taki przycisk do dzwonka), włączam stopą i jazda !!! Pomocna rzecz :lol:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Ja dorobiłem dwa uchwyty w kształcie litery U, na końcu gwintowane z drutu 6 mm, cztery otwory w stole i przykręcam za uchwyt taśmówki. Duty owinięte izolacją.
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

:bobas:


<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/v11bLXvxqQ0&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/v11bLXvxqQ0&hl ... 2=0xcd311b" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Wykałaczki robisz :?: :hihi:
(też się tak ostatni bawiłem tyle że kamery nie mam)
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Film Propagandowy :) "Wyrzuć Siekierę kup Puukko"

Teraz dopiero zobaczyłem wielkość tego nożyka.
Ładnie :)

P.S. Mam na wsi troszkę grubsze klocuszki do porąbania, więc jak chcesz to możesz mi pomóc ;)
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6435
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Ale się "narąbał" :hihi:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 238
Rejestracja: 23 cze 2006, 21:55
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wojtan »

Zrobiłbys to 5 razy szybciej zwykłą siekierą.....
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

Idzie nożyk jak przez masło :D
P.S. Spróbuj Tomku z dębem :lol:
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
ODPOWIEDZ