Obrazek

Optyka na Hatsana

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
Akas
Posty: 183
Rejestracja: 08 maja 2006, 12:58
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Akas »

Z Vomzami I Belomo niestety juz tak jest , ze aby krzyż miec po środku na dzien dobry trzeba mieć szczeście. Nie pomoze nawet markowy montaż , bo nieosiowe magą być frezy pod szynę na cylindrze, nieosiowo też moze sie domykać zamek z kostką lufy.
Jedynym ratunkiem są podkladki z klisz lub innego cienkiego tworzywa.
Jak dotej pory nie bylem zmuszony na moich dwóch hatsanach i 3 vomzach wykonywać jakiś krakołomnych kombinacji w postaci 5 warstw kliszy. Wystraczalo maxymalnie 2 warstwy odpowiednio docietych i ułożonych kawałków kliszy.
Awatar użytkownika
Yavol
Posty: 55
Rejestracja: 30 kwie 2006, 19:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Yavol »

A ci mi powiecie o: Nikko Stirling Mountmaster 6x40??
H70 + Hoganowy zestawik
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Kiedyś pytałem o te celowniki Miłka (wtajemniczeni wiedzą o kogo chodzi), na Hatsana mi go odradził :cry:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
yamaha_jogr
Posty: 53
Rejestracja: 05 cze 2006, 22:24
Lokalizacja: Spod Żywca :]

Post autor: yamaha_jogr »

A co sądzicie o kolimatorach np. otwartych. Chyba dłużej wytrzymią. Wiem że to nie to co luneta ale napewno celuje się wygodniej niż z muchy i szczerbinki.
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Trudno powiedzieć... Nie dowiemy się dopóki ktoś nie spróbuje i nie zrobi testu na Forum :mrgreen:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

yamaha_jogr pisze:A co sądzicie o kolimatorach np. otwartych. Chyba dłużej wytrzymią. Wiem że to nie to co luneta ale napewno celuje się wygodniej niż z muchy i szczerbinki.
może i wygodniej ale napewno nie celniej. Wygoda strzelania z kolimatora polega na strzelaniu dynamicznym do ruchomych celów nie przymierzając się do strzału z otwartymi obiema oczyma (czy okami :-D ) łatwiej m/w namierzysz ruchomy cel a do takich w zasadzie nikt nie strzela oprucz wojska i myśliwych-nie trafisz raz to robisz poprawkę zanim stracisz cel z oczu. Naturalnie wskazany karabinek wielostrzałowy ;-)
AA TX200 HC
TMS_Krzysztof
Posty: 33
Rejestracja: 31 maja 2006, 18:22
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: TMS_Krzysztof »

witam po dość długiej nieobecnosci przetestowalem nareszcie swojego h90 i teraz potrzebuje lupke duzo czytalem o roznych celownikach i zastanawiam sie nad belomo albo Vomz co lepsze?? i za ile bo belomo mozna kupic za 230 a za ile jest vomz
Hatsan 90STG + Tasco 3-9x40
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

TMS_Krzysztof pisze:witam po dość długiej nieobecnosci przetestowalem nareszcie swojego h90 i teraz potrzebuje lupke duzo czytalem o roznych celownikach i zastanawiam sie nad belomo albo Vomz co lepsze?? i za ile bo belomo mozna kupic za 230 a za ile jest vomz
Vomz bez podświetlanej siatki z obiektywem (bodaj) 42 to koszt również ok 230zł.
Jeśli bym miał do wyboru to chyba wybrałbym Bielomo. Wiadomości mam tylko z różnych forum... Poza tym ma Mildot.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Do Belomo możesz też kupić (pryzmat) bardzo solidny montaż jednoczęściowy. Vomza trzeba mocować na podwójnym, albo kombinować.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
pleha
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2006, 21:23
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: pleha »

Mały update ceny: Bełomo kosztuje juz 250zł, a montaż taki jak Twój 45zł.
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Witam!
TMS Krzysztof kilka postów wcześniej pytał o optykę za 30zł walthera. Zobaczcie na komentarze sprzedawcy i jakie miał szczęście Krzysiek że nie utopił 30 złociszy :) http://www.allegro.pl/item107930571_lun ... _color.htm
Pozdro
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Ten odnośnik miał chyba tak wyglądać: http://www.allegro.pl/item107930571_lun ... color.html ;)

Od razu było wiadomo, że to wałek :wysmiewacz:
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Dude
Masz rację cosik mi się pomyliło w adresie. Współczuć tylko tym co wpłacili kaskę
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

też się kiedyś złapałem na Hatsana 20 za 60 zeta, kulisy gdzieś opisałem, w każdym razie gości złapano-już siedzą od dwóch miesięcy. Przyczepiono im kilka tysięcy takich aukcji jak ta.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Kamuk
Posty: 5
Rejestracja: 03 sie 2006, 13:17

Post autor: Kamuk »

Zauważyłem Stworek, że licytowałeś na allegro Belarus 8x56 :> Ja też ale nie kupiłem bo ktoś dał 100 zeta a ja mialem 80 zl :nerwus:
Hatsan 90S
ODPOWIEDZ