Obrazek

Ustawienie energii - Kral

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
ODPOWIEDZ
krzywybajbus
Posty: 25
Rejestracja: 05 wrz 2008, 21:02
Lokalizacja: wawa

Ustawienie energii - Kral

Post autor: krzywybajbus »

witam
potrzebuję pomocy :nie:
szukając podniesienia mocy w Krall A002 do limitowych 17J pokusiłem się o wymianę uszczelki i sprężyny. po wymianie wyszło ok.13J wcześniej nie wiem nie miałem chrono. ażeby dobić do przepisowych 17J korzystając z porady kolegi z forum dociążyłem tłok. sam tłok 150g-12J dociążnik fabryczny z tłokiem 200g-13J po moim dociążeniu 280g-34J :!: czy ciąć dociążnik co 5mm i sprawdzać ? czy jest jakaś prostsza metoda? jakiś wzór?
pomocy :hm:
Ostatnio zmieniony 01 lis 2008, 22:49 przez krzywybajbus, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Proponuję wywalić dociążnik i zwiększać stopniowo napięcie wstępne sprężyny (co 2-3mm) podkładkami. Tłok niech waży w przedziale 230-250g.

Tytułuj proszę odpowiednio tematy, tytuł "mały problemik" przy wyszukiwaniu wiadomości o kralu znaczy tyle co nic.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
krzywybajbus
Posty: 25
Rejestracja: 05 wrz 2008, 21:02
Lokalizacja: wawa

Post autor: krzywybajbus »

dostałem podpowiedź że to może diesel. ale jak to poznać z lufy nie wydobywa się kopeć. po jakim czasie może to ustąpić. jak strzelać bo huk okropny??? :/
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

Jeżeli nie jesteś pewien czy to disel, to rozbierz na części pierwsze karabinek, umyj go pożądnie a potem leciuteńko pędzelkiem nanieś cienką warstwę smaru na sprężynę. Powinno pomóc :)
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Huk może być nie tylko do diesla, ale także od cięzkiego tłoka. Jeśli masz taki hut rozbierz i umyj. Tak jak pisze Wierzbin wywal dociążnik i stopniowo zwiększaj napięcie sprężyny. Zbyt cięzki tłok może walić o dno cylindra, a to rozwali uszczelkę, zwiększa kopa niemiłosiernie, słowem pogarsza zamiast poprawiać.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
krzywybajbus
Posty: 25
Rejestracja: 05 wrz 2008, 21:02
Lokalizacja: wawa

Post autor: krzywybajbus »

i tak bez wymiany niczego po prostu się w......em i strzelałem . po kilkunastu strzałach ucichło. pomiary i zdziwko 16,3J - 16,7J ale czasami odskok 20,4J - 21,7J. ale zauważyłem że zależy to od śrutu. im ciaśniej wchodzi tym więcej J. czy słusznie? jak przetestować śrut nie kupując całej paczki? te ponadwymiarowe są raczej drogie. chciałbym sprawdzić na jakim kalibrze najlepiej.
Awatar użytkownika
DoktorPio
Posty: 28
Rejestracja: 11 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: DoktorPio »

Co do opinii ze te karabinki potrafiły same strzelać to prawda ! ale to dotyczy starszych modeli które były produkowane przez innego producenta niż obecnie produkuje dla Koltera, takie informacje przekazał mi przedstawiciel koltera.

Osobiście posiadam Air Mastra 300 i powiem tak miałem pewne zastrzeżenia i chciałem bardziej powtarzalnego i precyzyjnego strzelania i właśnie dziś skończyłem Tuning poprawiający fabrykę :) zmiany dotyczyły następujących rzeczy :

-polerowanie cylindra na lusterko
-polerowanie tłoka
-dołożenie korka z poliamidu PA6 na koniec sprężyny
-dołożenie podkładki z brązu fosforyzowego na korek
-złożenie koszulki termokurczliwej na prowadnicę sprężyny
-dołożenie podkładki z brązu fosforyzowego od strony prowadnicy sprężyny
-dołożenie podkładki z teflonu od strony prowadnicy sprężyny
-polerowanie końcówek sprężyn na lusterko
-polerowanie spustu
-wymiana uszczelki tłoka na uszczelkę Zepto
-dociążenie kolby ciężarkiem 750gram
-wyciszenie kolby pianką i gąbką
-smarowanie elementów smarami molibdenowym, silikonowym i miedzianym

Do tego tuningu przygotowywałem się z miesiąc czasu dorabiałem wszystkie potrzebne elemęty kupiłem uszczelkę i sprężynę tuningowa .
Zbudowałem chronometr żeby sprawdzić wyniki przed i po tuningu !
Efekt tuningu przerósł moje oczekiwania !
Najpierw złożyłem całość z oryginalna sprężyna i wykonałem strzelania żeby układ się oczyścił przed pomiarami.

Strzela się o wiele lepiej karabinek nie ma takiego kopa strzał jest szybki i krótki, do tego jest o wiele cichszy. Ma lepsza nośność śrutu poprawiła się celność i skupienie teraz strzelam bez problemów na 60 metrów z podpórki jak i z kolanka do puszki od piwa. Strzelam też ze śrutu z którym wcześniej miałem problem trafić w tą puszkę z 60m.
Co do pomiarów na ochrono to wzrost mocy na fabrycznej sprężynie tylko ze wcześniej opisanymi zmianami wynosi średnio o 4J chodzi o wielkość rzędu bo jeszcze nie wiem czy moje chrono robi prawidłowe wyniki czy nie zaniża, w tej sprawie czekam jeszcze na odpowiedz od kolegi "Radecek" nie mniej wyniki są takie np.
-szpic turecki z 11J na 15J
-gamo ciężki z 8,5j na 12,3J
-słowacki czarny z 8,8J na 11,8J
-umarex płaski z 7J na 12,3J

Następnie rozebrałem karabinek i założyłem sprężynę tuningową !!!
To już było przerażenie :shock: Fakt strzelałem z bliskiej odległości 15-20metrów ale siła była duża nie widziałem większych problemów ze skupieniem celnością czy kopem.
Na 60 metrów nie strzelałem poszedłem robić pomiary :>
Wykonałem pomiary:
-szpic turecki z 11J na 21,5J !!!
-gamo ciężki z 8,5J na 14,2 J
-umarex płaski z 7J na 20,6J !!!
No i łup pękną korek z poliamidu będę musiał przerobić korek na podkładkę z poliamidu i na to podkładkę z brązu.
Zastanawia mnie jeszcze jedno że sprężyna tuningowa kupiona na allegro u rusznikarza 2005 niby czeska z certyfikatem :-? po oddaniu jakiś 25-30 strzałów z 285mm skróciła się na 270mm !!!
Na razie wróciłem do firmowej sprężyny i po tych przeróbkach karabinek strzela naprawdę super :)

Jeszcze myślę o dociążeniu tłoka bo wydaje mi się za lekki waży 150gr ?

Wszystko mam sfotografowane i przygotuję fotki to założę nowy temat o moim tuningu :)

Polecam AirMastera ale po małych przeróbkach :lol:
garfik
Posty: 3
Rejestracja: 04 lip 2008, 10:53
Lokalizacja: Warszawa - grochow

Post autor: garfik »

DoktorPio pisze:Co do opinii ze te karabinki potrafiły same strzelać to prawda ! ale to dotyczy starszych modeli które były produkowane przez innego producenta niż obecnie produkuje dla Koltera, takie informacje przekazał mi przedstawiciel koltera.
Niech zyja przedstawiciele...
Producentem wszystkich AirMasterow, czyli Krali, jest turecki KralAv. I nikt wiecej.
Pierwsze serie Krali mialy po prostu wade fabryczna, i tyle. Natomiast producent byl i jest tylko jeden, czyli "uznany europejski producent broni palnej i sportowej" jak to rzecze Kolter.
Walther CP99 Compact, Kral 001 "kroliczek", QB78 "kubus", kawalki Lidera 44.
krzywybajbus
Posty: 25
Rejestracja: 05 wrz 2008, 21:02
Lokalizacja: wawa

Post autor: krzywybajbus »

no i po kulkuset strzałach jest :king:
energia na KTK 16,3J-16,7J bez odskoków. czyli się ułożyło.celność- moim zdaniem super. kop- troszkę odczuwalny (synowi guza na czole nabił) ale znośny muszę tylko kolbę dociążyć. na razie koniec przeróbek postrzelam i dam skany tarczek.
ODPOWIEDZ