Obrazek

Ile dociążyć lufę?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Ile dociążyć lufę?

Post autor: Dude »

Obecnie moja Slavia bardzo delikatnie, ale jednak, ciąży na kolbę. Chcę zmienić jej wyważenie tak aby ciążyła na lufę. Mam zamiar zamontować taką oto metalową nakładkę:

http://republika.pl/hatsan/Nakladka/Nak ... rojekt.jpg

I tu pojawia się pytanie... Ile powinna ona ważyć? Obecnie cały sprzęt mam w częściach i nie chce mi się go specjalnie składać, tym bardziej, że jutro przyjedzie do mnie (podobno) zestaw od Tonia i tak czy tak musiałbym go demontować.

Wymiary a,b,d i D dobiorę sobie pod masę ze wzoru:
m=gęstość*pi/4*(D^2-d^2)*(a+b/2)

Proszę o sugestie... 100 gram? 200? 400? ....
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2006, 23:31 przez Dude, łącznie zmieniany 3 razy.
skid
Posty: 19
Rejestracja: 30 cze 2006, 21:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: skid »

a to nie lepiej po prostu zamontowac sobie tlumik?
H70 + Belomo 6x42 MD
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Tłumik kosztuje a tą nakładkę będę miał za darmo ;)
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Chyba będzie musiało Ci sie chcieć bo wage jest trudno określić :|

Musisz podeprzec wiatrówke w miejscu gdzie zazwyczaj podpierasz ją lewą ręką i wtedy dokładać sobie ciężaru na lufe (w dowolnej postaci). Inaczej chyba nieda rady tego zrobić.
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Grrrrrrrr, zaraz ją złożę ale bez bebechów i sobie sprawdzę :wnerw: :P
Ostatnio zmieniony 03 sie 2006, 21:04 przez Dude, łącznie zmieniany 1 raz.
m@rio
Posty: 101
Rejestracja: 14 cze 2006, 11:22
Lokalizacja: Wronki

Post autor: m@rio »

Chyba pozostaje ci tylko dobor doswiadczalny.
Ewentualnie trzymajac karabinek za jego docelowy srodek ciezkosci poloz kolbe na wage i sprawdz ile gramow ci bedzie potrzeba. Zapewne to nie bedzie az tak proste bo trzebaby jeszcze uwzglednic dlugosc dzwigni i dobrac odpowiednie przelozenie mas.
H35 + Delta Optical 3-9x40
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

No i w końcu przez Was musiałem złożyć swój sprzęcior ;P

Wyszło mi że 220 gram będzie optimum. Tyle właśnie waży tłok Slavii (co ciekawe, nowe tłoki Hatsana ważą tyle samo!). Zawiesiłem go na lufie i efekt był zadowalający :)

Mam nadzieję, że starszy znajdzie jutro w pracy trochę czasu by mi wytoczyć tą nakłądkę.
Logan

Post autor: Logan »

Nie włożyłes bebechów?? weź pod uwagę że w zalezności od masy całości i jej rozmieszczenia zmienia się środek ciężkości... więc brak elementów w środku ma na to wpływ... może się okazać że twoje założenia będą błędne...
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Mało tego.
Założenie, że 220g wystarczy też może być błędne. Okaże się wtedy, że owszem karabinek może jest statyczny, ale nie ciąży tak jak byś tego chciał.

Proponuję złożyć cały karabinek (tak by był gotowy do strzelania) i zrobić mały koszyczek, albo poprostu zawiązać foliową torebkę na końcu lufy, dokładać ciężarków i kolejno przymierzać i strzelać. Znajdziesz wtedy optymalny ciężar dla siebie.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Złożyłem cały karabinek tylko tłoka nie włożyłem. Tłok i tak znajduje się blisko środka ciężkości więc mam nadzieję, że dużej różnicy nie będzie.
Zawiesiłem go sobie na lufie, złożyłem się do strzału i tak uzyskane wyważenie mi odpowiadało. Będzie dobrze :okok:
Wiem, że trochę niedbale to wszystko zrobiłem ale już na dzisiaj rano potrzebowałem te dane :cwaniak:
ODPOWIEDZ