Obrazek

AirMaster 300 - wymiana sprężyny

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DoktorPio
Posty: 28
Rejestracja: 11 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Bełchatów

AirMaster 300 - wymiana sprężyny

Post autor: DoktorPio »

Witam

Mam takie pytanko czy ktoś z kolegów i koleżanek z forum wymieniał sprężynę i uszczelkę tłoka na jakieś inne.
Głownie mi chodzi o wymianie sprężyny czy po wymianie na inną sprężynę mam na myśli TUNINGOWĄ, zwiększyła się prędkość wylotowa i siła oraz nośność itp ?
Czy robiliście pomiary chronografem ? i jak była różnica przed i po wymianie ?

A jeśli wymienialiście to na jaka to była sprężyna długość średnica zewnętrzna i wewnętrzna oraz grubość drutu i ilość zwoij.
Ja w swoim AirMaster 300 mam sprężynę oryginalną o długości 285mm średnica zewnętrzna 20,7mm drut grubość 3,2mm 31 zwoij. Nie miałem między sprężyna a prowadnicą takiej dodatkowej tulejki jak na prezentowanych na forum zdjęciach
Na razie ją testuje ale zastanawiam się nad wzmocnieniem ;)
Jak na razie strzelałem najdalej do tablicy 1mx2m oddalonej o 120 metrów i dolatywał śrut o jakiejś precyzyjnej celności nie mówię :/

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

sprężyna jest dobra-nie wymieniałbym jej na mocniejszą.
AA TX200 HC
szyks
Posty: 23
Rejestracja: 30 lip 2008, 10:19
Lokalizacja: W-G

Post autor: szyks »

He tutaj nawet ktoś wyjechał z zestawem "tuningowym" do Krala

http://allegro.pl/item437465149_90_nowo ... a_moc.html

Ja osobiście to bym dokupił ALE prowadnice, szerszą, aby brzęczenie spręzyny wynieliwować 9 sory za byk ale jezyk mi sie plącze :D ) chociaż i tak już wytłumiłem ją wieloma zabiegami :)
Awatar użytkownika
kamilenski
Posty: 162
Rejestracja: 29 lip 2008, 9:03
Lokalizacja: Kopenhaga / Malmo

Post autor: kamilenski »

szyks,

Ten zestaw to da gdzies 24J. Fajnie bedzie skakac.

Ale gruba prowadnica to rzeczywiscie warto...
Hatsan 125, 5.5mm, Walther 4x32, prowadnica ertalon...
janusz_2
Posty: 6
Rejestracja: 04 lip 2008, 16:07
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: janusz_2 »

kamilenski pisze:szyks,

Ten zestaw to da gdzieś 24J. Fajnie bedzie skakac....
Tak moze i da te 24J ale na jakieś max 300 strzałów , a później :zdziwko: brak śmocy .
Już raz się dałem nabrać na ich zestaw naprawczy. Moze lepiej kupić sprężynkę choćby tutaj
http://konceptus.iweb.pl/sklep.konceptu ... a36648f848 na pewno dłużej zachowa swoje właściwości niż ta z allegro. Jeśli juz zakupy na allegro to rusznikaż 2005 i alchemik 80 tym kolegom można zaufać
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 409
Rejestracja: 10 mar 2008, 20:47

Post autor: pg.25 »

nie kupuj tego.Straszny kop,zniszczona optyka,energia ponad limit czyli WYMAGANE ZEZWOLENIE.A zestaw ci się i tak rozleci,miałem podobny od tego sprzedawcy w Harym.Prowadnica jest zrobiona z dwóch elementów-pręt po prostu wkręcony w krążek-50 strzałów i do wyrzucenia.Gwint nie wytrzymuje
Hatsan 75S+Alchemik+PP 6x40
sharps innova+chinka3.5-10x40
Awatar użytkownika
DoktorPio
Posty: 28
Rejestracja: 11 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: DoktorPio »

Czyli narzazie rozumiem że po prostu strzelać i trenować celność oraz technikę nic nie kombinować z mocniejszą sprężyną

Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Dokładnie tak :)
W sprężynach "śmoc-tuning" i celność to dwie różne partie - w życiu się nie zgodzą ;)
"MOC"+celność = PCP
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
kamilenski
Posty: 162
Rejestracja: 29 lip 2008, 9:03
Lokalizacja: Kopenhaga / Malmo

Post autor: kamilenski »

moc+brak celności = FAC Hatsan!

Ale jak wesoło!
Hatsan 125, 5.5mm, Walther 4x32, prowadnica ertalon...
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

:hm: no tak nie do końca ;). "Wysokie" Hatsany są stworzone właśnie do FACa i właśnie w limicie zachowują się cokolwiek nieciekawie.
A jak boni dydy, jakiś kolega przy mnie na Siekierkach pudełkowym H125 ze sprężyną ponadlimitową trafiał niemal raz za razem w puszeczkę po "Czerwonym Byku" na bodaj 100 metrach. Jak dla mnie, całkiem sympatyczny wynik :). Wiadomo że Harnaś to nie sprzęt matchowy, ale taka celność do rekreacyjnego strzelanka jest aż nadto zadowalająca.

Przepraszam za OT :bobas:
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
DoktorPio
Posty: 28
Rejestracja: 11 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: DoktorPio »

Witam
Chciał bym nieco dopracować swojego AirMastera 300 i mam pytanko czy ktoś mógł by mi podać wymiary jakie powinien mieć korek z Poliamidu zakładany na koniec sprężyny która wchodzi w cylinder. I czy jest też potrzeba zakładania miedzy korek a sprężyne podkładki z brązu lub mosiądzu i czy jescze wkładamy tam podkładke z teflonu ?
Proszę o podanie wymiarów podkładki z brązu lub mosiądzu oraz teflonu zakładanych na prowadnicę sprężyny.

Dzięki pozdrawiam
HW 100S FSB 5-15X40
HW 97K 3,5-10x40
AirArms ProSport 4-12x40
BSA Lightning XL 3-9x40
i inne.
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

DoktorPio pisze:czy ktoś mógł by mi podać wymiary jakie powinien mieć korek z Poliamidu zakładany na koniec sprężyny która wchodzi w cylinder.
Średnica przedniej części np. 1mm mniejsza od śr. wewn tłoka.
Średnica części wewnątrz sprężyny np. 0.2mm mniejsza niż samej sprężyny.
Długość całości już 10mm w pełni wystarczy.
krzywybajbus
Posty: 25
Rejestracja: 05 wrz 2008, 21:02
Lokalizacja: wawa

Post autor: krzywybajbus »

szyks pisze:He tutaj nawet ktoś wyjechał z zestawem "tuningowym" do Krala

http://allegro.pl/item437465149_90_nowo ... a_moc.html
kupiłem taki zestawik i powiem że nie wiem jak ma się do 24J. sprężynka dobrze wykonana z ciemnego drutu końce szlifowane może troszkę grubsza od fabrycznej ale ma 270mm. w swoim kralu A02 miałem 285 i do tego plastykowy dystans 40mm i kurek na sprężynę 10mm. czyli w sumie 58mm mniej niż fabryka. jeden problem to to że uszczelka nie pasuje (gość zwrócił kaske) zakupić trza od rusznikarz2005. prowadnica zrobiona z jednego kawałka nie skręcana.

[ Dodano: Czw 09 Paź, 2008 17:54 ]
no i mom . nowiutkie serducho w mym Kralu. sprężynka super wykonana z ciemnego drutu, prowadnica duraluminium, uszczeleczka Zepto, smarowanko. efekt :zdziwko:
cichutko bez brzęku po kilku pierwszych strzałach dieselek zniknął. malutkie ale to to że mi kolba brzęczy - plastik no cóż ale można cosik do niej nawpychać i myślę że będzie ok.

[ Dodano: Czw 09 Paź, 2008 17:56 ]
no i mom . nowiutkie serducho w mym Kralu. sprężynka super wykonana z ciemnego drutu napięcie wstępne tak jak koledzy z forum proponowali ok.25mm, prowadnica duraluminium, uszczeleczka Zepto, smarowanko. efekt :zdziwko:
cichutko bez brzęku po kilku pierwszych strzałach dieselek zniknął. malutkie ale to to że mi kolba brzęczy - plastik no cóż ale można cosik do niej nawpychać i myślę że będzie ok.

[ Dodano: Pon 13 Paź, 2008 22:05 ]
no i kibel
nie kupujcie sprezyn od tego czlowieka. super extra po 2 strzalach ok.12,7J po kolejnych 50 6,7J :cisza:
koszmar
Ostatnio zmieniony 06 paź 2008, 6:17 przez krzywybajbus, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ