Obrazek

Przedziwne strzelanie Crosman 1760

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Przedziwne strzelanie Crosman 1760

Post autor: Cortez »

Witam,
Sprzęt to Crosman 1760 CO2.Ponieważ miałem wysłac(i wysłałem)do Kolegi Wojtana na zrobienie tłumika z obcinką 1-2cm oraz koroną,postanowiłem najpierw trochę postrzelac :) Po raz pierwszy robiłem test na podpórkę z pozycji siedziacej!Dystans :20 m.Tarcza 14x14.
Nie mam foto-strzelanie u kolegi i zero aparatu...I tu zdziwko :zdziwko:
Zawsze wyniki były O.K.-Czarne pole tarczy z tego dystansu przy strzelaniu z poz. klęczącej,lub stojącej.I nagle po podparciu karabinka(tylko dla bajeru)okazało się,że wszystkie przestrzeliny(10 strzałów) są poza tarczą (prawy górny rog tarczy)idealnie ułożone w 50 Groszy.Po zmianie pozycji na klęczącą-trafienia w czarne pole.
O co chodzi? :?: Zmieniłem ostatnio okulary-czy to możliwe aby tak mnie oszukały?
Prosze o radę :?
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2008, 20:43 przez Cortez, łącznie zmieniany 1 raz.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

Skoro masz dobre skupienie, a tylko zmienia sie miejsce gdzie ono jest to najprawdopodobniej jest kwestia niepowtarzalnego chwytu i błędu paralaksy lunety, a okulary mogą się do niego przyczynić.
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

jest to normalne zjawisko ale bardziej widoczne w sprężynówkach niż w PCP czy karabinkach CO2. Inny punkt skupienia będzie strzelając siedząc z kolana a inny z podpórki.
AA TX200 HC
Lokis
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2008, 13:39

Post autor: Lokis »

Przesunięcie na tarczy obszaru skupienia, w Twoim przypadku wynika głównie z twardości podparcia prawdopodobnie w miejscu chwytu ręką. Wynik dający obraz celności karabinka i ustawienia przyżądów uzyskasz podpierając sztywno wylot lufy i miękko kolbę. Reszta to technika strzelania, różna jak zauważył kolega dla sprężynówek jak i karabinków CO oraz PCP. Najważniesze byś nauczył się powtarzalności. Ustawienie przyżądów celowniczych to cecha INDYWIDUALNA tak chwytu jak i niestety oka!
Od Łucznika począwszy
Awatar użytkownika
mp1
Posty: 9
Rejestracja: 22 lip 2008, 22:46

Post autor: mp1 »

Jeśli pierwszy raz tak strzelałeś, to możliwe jest, że inaczej już trzymasz wiatrówkę, albo pozycja jest nie stabilna.
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

No i tak:sprzęt do mnie powrócił po tłumiku Wojtana(osobny temat),więc natychmiast sprawdziłem skupienie na starych okularach.Szok :!: Wszystko jest cacy!Po prostu nowe patrzałki zostały zle wyprofilowane i mam zagięcie pod pewnym kątem :hm: Reklamacja!
Ale teraz jest super!!!!
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
ODPOWIEDZ