Obrazek

Kusza

Kusze, łuki, paralizatory, noże, miecze, repliki, survival... Czyli inne nasze zabawki!
Awatar użytkownika
Kurt
Posty: 35
Rejestracja: 25 lip 2006, 20:00
Lokalizacja: Warszawa

Kusza

Post autor: Kurt »

A ja z innej beczki ! Orócz tego, że jestem szczęśliwym posiadaczem wiatrówki to majstruję także własną kuszę, a co !
Dawniej Szczecin ...H125, GAMO 3-9x40
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

no kiedyś też nad tym myślałem, ale posiadanie w Polsce jest zabronione. Widziałem nawet fajne z lupką w niemczech ale to było dawno temu, koszt ok 250 marek, teraz to nie wiem, można tam kupić legalnie :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Kurt
Posty: 35
Rejestracja: 25 lip 2006, 20:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kurt »

No wiem , wiem ... Ale zawsze jest ten smaczek ryzyka ;)

[ Dodano: 2006-07-27, 21:55 ]
Legalnie to kupisz raczej zluzowane wersje wystawiennicze, pozostaje zapisanie się do bractwa kurkowego i majstrowanie po legalu jak się obawiasz stróżów prawa ;)
Dawniej Szczecin ...H125, GAMO 3-9x40
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

też próbowałem ale jakoś mi sie nie karkulowało i nie zrobiłem:p

@Kurt
Mógłbyś przedstawić mi jakiś podstawowy plan budowy? Tzn jakie rozwiązania itd.
jeśli nie chcesz publicznie to może być na PW :okok:
Awatar użytkownika
Kurt
Posty: 35
Rejestracja: 25 lip 2006, 20:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kurt »

http://www.crossbows.republika.pl/index2.shtml
masz tam forum , na którym jest wiele cennych informacji.
Ogólna zasada jest taka, że pierwszą kuszę robisz aby się wprawić. Druga już może być
do postrzelania ;)
Dawniej Szczecin ...H125, GAMO 3-9x40
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

witam
tez robiłem kusze kiedys z resora od malana - fajna sprawa tylko kupe roboty z cieciwa bo trzebaby kupic specjalna nic "dracon" inaczej wszystko nawet linke stalowa szlak trafia swoja droga kusza jest fajna do demolki co prawda nic z niej nie traficie ( a przynajmniej nie tak precyzyjnie jak z wiatrówki) ale trafieny przedmiot poddaje sie z hukiem :cwaniak:

trzeba tylko zrobic odpowiednie bełty z twardą stalowa koncówka a mozna z kuszy o małym (recznym) naciagu dezelowac w naprawde spektakularny sposób niczym z broni palnej :szok:

blacha 1mm poddaje sie jak papier, mimo ze srednica bełtu wynosiła prawie 12mm :szok:
celnosc tak sobie ale z 15m dało sie uszczelic plastikowa butelke 1,5l
kusza ma ta przewage nad bronia miotajaca pociskami ze bełt dłuzej zachowuje swoja energie wiec strzał na duze odległosci nie powoduje tak gwałtownego zmniejszenia energi jak w wiatrówce choć trzeba tu wziasc pod uwage ze kusza choćby o małym naciagu ma duzo wieksza energie jak srut
Ostatnio zmieniony 19 sie 2006, 12:56 przez drozdzu, łącznie zmieniany 1 raz.
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Kurt
Posty: 35
Rejestracja: 25 lip 2006, 20:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kurt »

Trafianie z kuszy to nie to samo co z wiatrówki oczywiście. Ale rozmiary zniszczeń są nieporównywalne, jak ktoś lubi demolki ;) Stalowa linka o grubości jakieś 4 mm pękła mi po pierwszych kilku strzałach ale to wina jej nierozciągalności. Dacron jest materiałem specjalnie przeznaczonym ana cięciwy wyczynowych łuków. Jes rozciągliwy ale nie na tyle żeby tracić zbyt wiele mocy.
Dawniej Szczecin ...H125, GAMO 3-9x40
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

kurt Ty nie siedziałes czasem na crosbow.republika.pl ?? bo jakos cie z tamtad kojarze :mysli: tylko nie wiem czy słusznie :/
kusza to fajna sprawa ale jest przy niej troche roboty no i fakt ze działamy poza prawem sprawia ze zabawa staje sie niezbyt przyjemna , ale sa ludzie którzy załatwiaja sobie pozwolenia na kusze ale to kusztuje ( koszt ok 3000zł) i nie w kazdym przypadku jest mozliwe poniewaz zalezy od dobrej woli policji :nerwus:
pozdro
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Kurt
Posty: 35
Rejestracja: 25 lip 2006, 20:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kurt »

Jasne, że tam siedziałem :) . Teraz też czasem tam bywam ale rzadziej, bo wciągnęła mnie wiatrówka, a pozatym piszę pracę inżynierską i mam ostatnio bardzo mało czasu :(
Dawniej Szczecin ...H125, GAMO 3-9x40
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

haha wiedziałem no to znowu sie spotykamy tyle ze na troszke innym forum :radocha:
a tak apropo widze ze masz harego 125 jak jest z jego moca?? masz na oryginalnej sprezynie czy osłabiłes go do limitu?
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Kurt
Posty: 35
Rejestracja: 25 lip 2006, 20:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kurt »

No to witaj :)
Zkupiłem go z zamontowaną osłabioną sprężyną ale w zestawie była również oryginalna - jakieś 6 cm dłuższa, o 0.9 cm większej średnicy i grubszym drucie. Jeszcze nie założyłem tej mocniejszej bo walczę z wymianą prowadnicy, bo ta oryginalna jest żałośnie krótka i po kilkuset (ok 150 ?) strzałach ta osłabiona sprężyna już była wyboczona w lekkie fale.
Dawniej Szczecin ...H125, GAMO 3-9x40
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

no to nie popędzam szkoda zeby strzelac bez porzadnej prowadnicy :okok:
strasznie podoba mi sie charakterystyczna dla modelu 125 i 85 gumowa, ażurowa stopka i wydłuzone łoze.
Nie stac mnie co prawda na h125 ale do h85 to musze nazbierac :radocha:
w przyszłosci planuje zakup bielomo 6x42 i jakis porzadny montarz + jakis lekki tuning hatsana we własnym warsztacie ( lubie majsterkowac ) i mysle ze nie bede miał powodów zeby zazdroscic innnym sprzetu :okok:
pozdro i czekam na efekty prac ze zdwojana ciekawoscia

ps. ale ten internet mały :wysmiewacz: :luzik:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
vandajk
Posty: 8
Rejestracja: 20 lip 2008, 19:05

Re: Kusza

Post autor: vandajk »

Kurt pisze:A ja z innej beczki ! Orócz tego, że jestem szczęśliwym posiadaczem wiatrówki to majstruję także własną kuszę, a co !
Witam, jestem tu nowy ale widzę, że tu jak się napisze że majstruję nad czymś 'własnym' to nie jest taaaaaakie przeeeeeegięcie jak na iweb.bron... wykopali mnie niedawno stamtąd za to że się właśnie pochwaliłem wlasnymi innowacjami dotyczącymi sprzetu strzelającego :)
FX Monsoon .177 + Viper 6-24x56
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

vandajk pisze:wykopali mnie niedawno stamtąd za to że się właśnie pochwaliłem wlasnymi innowacjami dotyczącymi sprzetu strzelającego
:lol:

"Tutaj" bardziej chodzi o to żeby się z innymi podzielić swoimi "doświadczeniami" (coby inni nie musieli powielać tych samych błędów) ;)
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

A jakie to innowacje ? Jak coś ciekawego i z sensem (no i działa) to zapodawaj jak najprędzej, a nie napięcie podnosisz ;) Co ty, Hitchcock jesteś ?? ;)
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
ODPOWIEDZ