Obrazek

mam krala

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
Awatar użytkownika
robroj0
Posty: 408
Rejestracja: 22 sty 2008, 23:28
Lokalizacja: Wadowice G k.Mielca

Post autor: robroj0 »

U mnie w lufie brakowało na końcu gwintu.Nie był do końca nacięty.Musiałem splanować na tokarce do momentu jak się gwint pojawił i potem zrobiłem koronkę za pomocą kulki i papieru ściernego. :)
BMK-40(lufka LW)tuning by Alchemik+DOC na BKL-u
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 409
Rejestracja: 10 mar 2008, 20:47

Post autor: pg.25 »

kenio2 pisze:A jak lunetka nie trzyma ustawień to jest do wyrzucenia czy można ją naprawic( jeśli tak to jak)
Można,temat o podklejaniu Tasco jest zdaje sie przyklejony,tam masz krok po kroku opisane :) Po takich zabiegach trzyma zero jak zabetonowana :D
O kopie w wiatrówce też jest sporo napisane,fakt że o Hatsanie,ale myśle że Kral wiele sie nie różni
Hatsan 75S+Alchemik+PP 6x40
sharps innova+chinka3.5-10x40
Awatar użytkownika
kenio2
Posty: 22
Rejestracja: 19 maja 2008, 11:53
Lokalizacja: Szyszków

Post autor: kenio2 »

więc nie ściskac jej ile pary tylko lekko dostawic do ramienia? :? a ja myślałem , że jak ją dociągnę żeby nie odskakiwała to będzie lepiej .Jednak to prawda kto nie pyta ten błądzi i strzela kulą w płot :D dzięki za wiadomośc , ale co teraz z tą lupką padła czy można ją uleczy i co jest dobre na mój karabinek(ze sporym kopniakiem) wiadomo w rozsądnej cenie bo mam dziurę w kieszeni :/ i nie moge nic kupic za 300 zeta lub więcej :maruda:
KRAL MAGNUM+TASCO 3-9x40
Awatar użytkownika
NEWBY0
Posty: 172
Rejestracja: 03 wrz 2007, 13:39
Lokalizacja: Nysa

Post autor: NEWBY0 »

Point precision ;) to chyba najtańsza optyka która się jakoś trzyma,jeśli trafisz na dobry egzemplarz to będzie się trzymał a jak na ten gorszy to gwarancja ;) .Mam PP 6x40 i jest ok,teraz poszło na gwarancje ale około 5 tys. śrucin wytrzymało.Cena nie jest wygórowana,np. PP 6x40 można kupić za 99 zł bez montarzu(montarz i tak do niczego).Ale pamietaj to produkt chiński i nie będzie się trzymał w nieskończoność ;) .

A tu masz link: http://www.zielonysklep.pl/
H70
Gamo Gamatic
Awatar użytkownika
kenio2
Posty: 22
Rejestracja: 19 maja 2008, 11:53
Lokalizacja: Szyszków

Post autor: kenio2 »

wiec trzeba cuś poszukac nie MADE IN CHINA ? dla większej trwałości bo co do samodzielnego podklejanie to ja mam ręce jak z drewna i mogę najwyżej auto naprawiac :lol: tam niema mikrośrubek tylko śruby ;) a może jest ktoś w okolicy kto to mógłby zrobi :hm:
KRAL MAGNUM+TASCO 3-9x40
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

kenio2 pisze:ale co teraz z tą lupką padła czy można ją uleczy
Nie jest wcale powiedziane, że padła.
Ustaw karabin na stabilnym stole, pod niego zwinięty w rulon koc i delikatnie trzymając za chwyt strzelaj na papier seriami po 5-10 strzałów.
I nie ściskaj wiatrówki, bo będą odskoki.
Co istotne staraj się patrzeć centralnie przez optykę, bo tasco może mieć solidny błąd paralaksy.
Tarcza na 25-30m.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Wierzbin pisze:bo tasco może mieć solidny błąd paralaksy.
Ma ;(
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
kenio2
Posty: 22
Rejestracja: 19 maja 2008, 11:53
Lokalizacja: Szyszków

Post autor: kenio2 »

postaram sie jutro zrobic teścik i dam znac co mi wyszło :) może lunetka dobra tylko strzelec słaby :zdziwko: ;)
ps.moze ktos wie jak tu zrobic tą korone(zdjąc tan tłumik) bo nie wiem jak go zdjąc nie niszcząc go. A koronę tą kulką i papierem tylko ręką czy jakąś maszynką bo widziałem u znajomego w liderku i jest dośc dużo do wytarcia :/ (ok.0,5 cm w głąb lufki)
KRAL MAGNUM+TASCO 3-9x40
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

odkręcasz małą śrubkę na imbus po środku tłumika i zsuwasz go w stronę kostki lufy czyli nakładając na lufę, to co zostanie podgrzać dobrze np. suszarką do włosów i przez jakąś szmatkę używając siły lekko skręcać i zdjąć. Przewód tego separatora także raczej będziesz miał do poprawki bo w środku mogą być nadlewki plastiku, najlepiej wyrównać większym wiertłem, w swoim karabinku tak miałem. Test zrób z tłumikiem i bez niego ;)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
kenio2
Posty: 22
Rejestracja: 19 maja 2008, 11:53
Lokalizacja: Szyszków

Post autor: kenio2 »

dzieki za pomoc dziś fajna pogoda rozbiorę i sprawdzę ;)
Ostatnio zmieniony 26 maja 2008, 21:05 przez kenio2, łącznie zmieniany 1 raz.
KRAL MAGNUM+TASCO 3-9x40
Awatar użytkownika
volty
Posty: 153
Rejestracja: 14 kwie 2008, 11:21
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: volty »

Co do strzelania przy dużym kopie... spróbuj strzelić kilka razy na "wyciągniętej szyi", przy celowaniu zbliżasz oko jak najbliżej karabinka, siłą rzeczy ciało "opatula" kolbę i zlewa się z ramieniem, oczywiście strzał oddajesz tak żeby oka nie podbiło ;) Głupio i nieprofesjonalnie to wygląda, ale jest skuteczne- swojego czasu przy H70 z pustą kolbą tak strzelałem i mimo że nie miałem nic tuningu- biło celnie w słupek średnicy 5cm z 36 metrów- przy "wzorowej postawie" biłem po drzewkach obok słupka...
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 409
Rejestracja: 10 mar 2008, 20:47

Post autor: pg.25 »

He,he :) Każdy sposób dobry :) Moja rada to powtarzalny chwyt,spokojny oddech i rozluznione mięśnie.I nie celujemy za długo,bo się ręka męczy i pudło murowane ;)
Hatsan 75S+Alchemik+PP 6x40
sharps innova+chinka3.5-10x40
Awatar użytkownika
kenio2
Posty: 22
Rejestracja: 19 maja 2008, 11:53
Lokalizacja: Szyszków

Post autor: kenio2 »

już po teście
odległośc +/- 28 m plujka położona na zwiniętym kocyku na stole (trzymałem leciutko żeby tylko trzymac na celu i starałem sie patrzec na wprost lunetki ,śrut boxer(Częstochowa)
wynik
serie po 5 strzałów ( 2-3 koło siebie w odległości 0,5 cm następne dwie rozbite około 5 cm na boki i tak przez prawie 5 serii )
zmiana śrutu na tomitex diablo plaski
ułożenie podobne ale wszystko przesunięte okłlo 5 cm w prawo
przy odległosci 15 m
boxer i diablo mieszczą się w średnicy około 2 cm ale dalej jest rozbicie około 3 cm pomiędzy rodzajami
może to wina braku korony ,bo zauważyłem że nie mam zawsze tego samego ustawienia względem lunetki (nauka ,nauka i jeszcze raz nauka powtarzalności chwytu) :/
Ale dlaczego te rozbieżności przy zmianie śruciny? :hm:
Jak utrzyma najlepszą powtarzalnośc chwytu i strzału?

[ Dodano: Pon 26 Maj, 2008 22:04 ]
właśnie zrobiłem koronę kuleczka 6 lub 7 mm (około pół kulki) widac ładny zarys gwintu ładnie wygładzone (lustereczko) tyle chyba styknie? :)
jutro próba z koroną bez 'tłumika' i z nim(najpierw go poprawie jak doradził STWOREK5)
KRAL MAGNUM+TASCO 3-9x40
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

kenio2 pisze:Ale dlaczego te rozbieżności przy zmianie śruciny?
Zawsze tak jest i w każdym karabinie. Jak zmieniasz śrut, to zero jest gdzie indziej.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Jeszcze do tego skupienie potrafi na pysk polecieć, zanim się lufa do nowego śrutu przyzwyczaji. To najlepiej widać na 40, 50m.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
ODPOWIEDZ