Obrazek

KTK- słowacki diabolo

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Luciush pisze:Aha i jeszcze jedno, czy ktoś może ważył te pelletki ? Z pomiarów na chrono Ryśka wyszło że jest cięższy od Exacta, tylko o ile?
Z moich obserwacji wynika, że jest lżejszy i to sporo. Niestety nie ważyłem go.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

chyba będę chciał kopić i zobaczyć tego ktk, ale to dopiero, gdy skończy mi się h&n, bo aż taki rozrzutny nie jestem ;] Ukradłem na zlocie trochę tego towaru Lucjanowi, no ale że marny ze mnie strzelec, to nie potrafiłem go w warunkach polowych, strzelając, porównać z LOKiem i wyciągnąć wniosków :/
Marcin chcesz bana za you?
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
We wcześniejszym poście podawałem wagę ,ale dla pewności zrobiłem jeszcze raz pomiar.
KTK i nie chce wyjść inaczej jak 0,535 g.
Exakt 4,51 - 0,544 g.
Mam jeszcze KTK w żółtym pudełku którego można było kupić spory czas temu ma mniejszą główkę (bardziej spłaszczoną) był w żółtym pudełku i waży 0,492g.
Obrazek
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
en_driu
Posty: 29
Rejestracja: 09 paź 2007, 5:48
Lokalizacja: kujawsko pomorskie

Post autor: en_driu »

Witam
Ja kupiłem śrut http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=387374027 . Wykonanie dość dobre, ważąc na bardzo dokładnej wadze laboratoryjnej wychodziło że ma masę 0,532g a ważąc kilkanaście śrucin po kolei i z różnych pudełek, ich masa wahała się w przedziale 0,531 - 0,533g.
Z mojego nowego nabytku FWB, trafiam z niego prawie raz za razem z odległości 50m w cel wielkości 5 groszy, oczywiście z podpórki na kocyku.
H55s+PP3-12x42AO
FWB P70+Hawke 6,5-20x50AO
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Wiecie co, ja już dwa razy kupowałem tego KTK i dwa razy go oddałem (kumple mieli gratisa) bo ni cholerki nie mogłem z tego czegoś trafić w nic co było mniejsze od denka puszki browara.
Testowałem go w Harym, Dianie, QB79 i co, i nie kupie go już więcej.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
maximus
Posty: 114
Rejestracja: 29 wrz 2007, 15:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Ja z ktk strzelam cały czas. Najpier z hatsana a teraz z hw 97 i moje spostrzeżenia są następujące

* w tej cenie nie znam lepszego śrutu
* mega celny tak do 30 m
*na 50m zdażało się że koziołkował w powieterzu a przynajmniej takie odniosłem wrażenie
* co ok 20 śrut zdaża się podkalibrowy

tak że na mniejsze dystanse strzelam tylko z ktk a na większe tylko z exacta
BSA Lonestar + BSA Platinum 8-32x44
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Koval pisze:KTK i nie chce wyjść inaczej jak 0,535 g.
en_driu pisze:Wykonanie dość dobre, ważąc na bardzo dokładnej wadze laboratoryjnej wychodziło że ma masę 0,532g a ważąc kilkanaście śrucin po kolei i z różnych pudełek, ich masa wahała się w przedziale 0,531 - 0,533g.
:?: Mierząc na chrono Rysia (jesteś na zlotach nieoceniony chłopie z tym aparacikiem :) ) latał wyraźnie wolniej od Exacta :hm: (pomiar w odstępie może 5 minut) Może kształt kielicha i wielkość powierzchni wewnątrz mają na to wpływ, ale to by znaczyło tylko że... pomiary "śmocy" można sobie pod tramwaj podłożyć...
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Luciush pisze:ale to by znaczyło tylko że... pomiary "śmocy" można sobie pod tramwaj podłożyć...
No nie zupełnie to tak jest ,tu właśnie pojawia się problem lufki. Sam napisałeś i słusznie o innych warunkach , głębokość bruzd czy inaczej wysokość pól mogą zmienić prędkość wylotową w zależności od kalibru śrutu ,jego stopu (twardy - miękki) czy nawet od jakości powierzchni przewodu lufy.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

strzelam obecnie tylko z KTK, moja lufa bardzo upodobała sobie ten śrut przez duże AAA, skupienia nawet lepsze od Exacta 4,53 z którego strzela mój kolega po flincie i na 50m i na 70m.
AA TX200 HC
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Miałem pomysła na zrobienie wykresu, jak zależy prędkość wylotowa śrutu od masy śrutu, jego rodzaju i "lufy", ale nie znalazłem poparcia. :maruda:
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

tak więc mogę dostarczyć "garść" informacji i to dość ciekawych, otóż pomiar prędkości wylotowych z mojego Gamo czy to na KTK, czy Exact 4,53 czy Exact Straton 4,5mm wahał się w przedziale 237-243m/s i nie wykazał zauważalnych różnic, o ile dziwne nie jest to w przypadku Exacta i KTK bo masa jest zbliżona o tyle dziwne już jest w przypadku Stratona który jest śrutem lżejszym od poprzedników i jego prędkość powinna być zauważalnie wyższa a tak nie było.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Czy twój gamoń lubi mocno nadkalibrowy śrut?? Piszesz o exact 4.53.
A straton jaki był - też nadkalibrowy?? Jeśli tak to nie mam wyjaśnienia, natomiast jeśli wyraźnie luźniejszy był w ładowaniu - nie jestem ekspertem - ale mógł nie wykorzystać całego dostępnego powietrza. Po prostu część poszła bokami koło śrutu (niedostateczne uszczelnienie). Może to i brednie ale tak mi się wydaje.
Pozdro
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

szczerze to nie zagłębiałem się w teorię aby to zjawisko wyjaśnić, mogło tak być faktycznie bo Straton jest 4,5mm jednak wpada w port ładowania tak samo jak cięższy od niego KTK, z kolei Exact jest 4,53 - wyczuwalnie główka wchodzi ciaśniej od KTK a masa zbliżona ;)
AA TX200 HC
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Dużo zależy od materiału z którego śrut zrobiono. Tarcie.
Awatar użytkownika
mp1
Posty: 9
Rejestracja: 22 lip 2008, 22:46

Post autor: mp1 »

Ten śrut ogólnie jest całkiem dobry, ale w opakowaniu znalazłem kilka sztuk BEZ GŁÓWKI.
ODPOWIEDZ