Obrazek

Proszę ocenić - propozycja osady

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
Awatar użytkownika
*Góral*
Posty: 101
Rejestracja: 15 lut 2008, 21:04
Lokalizacja: Beskidy

Proszę ocenić - propozycja osady

Post autor: *Góral* »

Własnie zrobiłem szkic mojej nowej osady. Proszę o ocenienie i ewentualne zmiany jakie byście wprowadzili.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2008, 14:33 przez *Góral*, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan 55 STG+ Leapers 3-9x32 AO +Accushot średni+ Tłumik from Wojtan+Zestaw from Alchemik
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Hmmm interesujące rozwiązanie... ciekawe tylko jak coś takiego będzie się trzymać w dłoni ?
Zanim zrobisz ją z drewna, spróbuj może dopaść kawałka twardego styropianu, a jeszcze lepiej styroduru (to taki materiał ociepleniowy) i wykonać model, żeby się nie okazało że napracujesz się, a coś Ci nie będzie "leżało" :)
IMO: fajny, agresywny design, pasujący do narowistego charakteru Hatsana :)

Jaki kolor zamierzasz nadać ?
Bo po mojemu pasowałoby albo coś bardzo jasnego, w stronę olchy z czarnymi matowymi wykończeniami, albo coś bardzo ciemnego, venge, albo wręcz heban :)
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
NEWBY0
Posty: 172
Rejestracja: 03 wrz 2007, 13:39
Lokalizacja: Nysa

Post autor: NEWBY0 »

:hm: ...ja bym robił większe nacięcie na dłoń i na nadgarstek(takie wgłębienie po prawej stronie co by lepiej leżał),ogólnie fajny pomysł ;) ,wklej kilka fotek w trakcie prac i po ich zakończeniu jeśli będziesz mógł ;) .

Pozdro,miłej pracy
H70
Gamo Gamatic
Awatar użytkownika
*Góral*
Posty: 101
Rejestracja: 15 lut 2008, 21:04
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: *Góral* »

No jak tylko wezmę się za robote to będe na bierząco wrzucał fotki jednak niewiem kiedy zaczne. Myślę nad hebanem albo dębem ale bejcowanym na bardzo ciemny kolor. Chcę jeszcze zrobić jakiś grawer na osadzie ale nad nim jeszcze nie myślałem i niemam pomysłu. Dzięki za oceny. Jeśli ktos ma jakiś pomysł na fajny grawer na osadę to prosze wrzucać co sie da.
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2008, 6:26 przez *Góral*, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan 55 STG+ Leapers 3-9x32 AO +Accushot średni+ Tłumik from Wojtan+Zestaw from Alchemik
rifleman

Post autor: rifleman »

Pomysł niezły. ;)
Nie wiem tylko czemu na służyć ta dziura za spustem :hm: Możę troche przeszkadzać w wygodnym chwycie :/
Fajnie wyglądało by to też z normalnym tumbhole'm. :)

Pomyśl nad padoukiem, ma fajny układ słojów.
Heban chyba za twardy :hm:
IMO taka osadka lepiej prezentowała by się w jasnym drewnie.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2008, 21:19 przez rifleman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
*Góral*
Posty: 101
Rejestracja: 15 lut 2008, 21:04
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: *Góral* »

A jeszcze co do koloru to widziałem na alledrogo osadę w kolorze bardzo ciemnej czerwieni z czarnymi wzorami-spodobało mi sie to ale jeszcze zobaczę może na coś wpadnę

[ Dodano: Czw 03 Kwi, 2008 22:26 ]
Ta dziura za spustem jest na mały palec, palec serdeczny i środkowy, a kciuk i wskazujący chyba wiadomo gdzie.

[ Dodano: Czw 03 Kwi, 2008 22:31 ]
Nad thumb-holem własnie myślałem ale w żadną stronę niechciał mi spasować. A w tym sie mi spodobało to ostre zakończenie w tym powiedzmy pół thumb-holu

[ Dodano: Czw 03 Kwi, 2008 22:41 ]
o coś takiego mi chodziło z tą czerwienią
http://www.allegro.pl/item334648897_wia ... _6x42.html

[ Dodano: Czw 03 Kwi, 2008 22:44 ]
Osada to na 80 % będzie z dębu bo tego drewna mam tyle że głowa mała i w miarę suchego bo już z 13 lat leży w oborze pod sianem :D

[ Dodano: Czw 03 Kwi, 2008 22:46 ]
A powiedzcie mi jeszcze- osadę muszę zrobić z 2 kawałków drewna sklejonych ze sobą no nie?
Hatsan 55 STG+ Leapers 3-9x32 AO +Accushot średni+ Tłumik from Wojtan+Zestaw from Alchemik
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Hmmm... wydaje mi się że raczej z jednego kawałka ludzie z reguły robili ?
A co do tego dębu którego masz takie przemysłowe ilości - cholibka, może się do Ciebie uśmiechnę czy byś nie podesłał deseczki :) Też chodzi za mną chęć na małą rzeźbę, a Twoje drewienko wygląda na ładnie wysezonowane :)
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
*Góral*
Posty: 101
Rejestracja: 15 lut 2008, 21:04
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: *Góral* »

Podaj wymiar jaki byś chciał??? Myślę że się dogadamy
Hatsan 55 STG+ Leapers 3-9x32 AO +Accushot średni+ Tłumik from Wojtan+Zestaw from Alchemik
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Jak łatwo się domyślić - na osadę do Harrego :D
Ale to jeszcze musi mi pomysł dojrzeć w głowie, jak tylko się namyślę puszczę Ci PW.
Dzięki! :)
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
*Góral*
Posty: 101
Rejestracja: 15 lut 2008, 21:04
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: *Góral* »

Oki. A wymiar to potem podaj jak wpadniesz na pomysł jaki chcesz wzór bo to zależy od ciebie jak dużą kolbę sobie wymyślisz.
Hatsan 55 STG+ Leapers 3-9x32 AO +Accushot średni+ Tłumik from Wojtan+Zestaw from Alchemik
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Myślę że nieco krótszą od standardowej w H90 (72x16 ma obrys osady do tego Harrego), Odjął bym jej ze 2-3 cm tak aby dopasować ją do mojego ramienia, bo na razie muszę się leciutko za bardzo "nachylać" do lunetki.
Oczywiście jak się za to zabiorę, zrobię pełny serwis fotograficzny :)
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
*Góral*
Posty: 101
Rejestracja: 15 lut 2008, 21:04
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: *Góral* »

Nio to oki. Zobaczę co da się zrobić alę myślę że nie będzie z tym problemu. Teraz mnie nie będzie w weekend myślę że jest to kwestia 2-3 tygodni bo pracuję 220 km od domu i tu mieszkam więc jak tylko będę kiedyś w domu to coś utnę i ci podeślę. tylko że najgrubszy forszt ma 5 cm grubości więc obawiam się że bez klejenia ani rusz
Hatsan 55 STG+ Leapers 3-9x32 AO +Accushot średni+ Tłumik from Wojtan+Zestaw from Alchemik
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Projekt ciekawy, jednak już na oko widać, że osada w chwycie nie będzie wygodna. Spust jest za daleko od chwytu.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Zachęcony tematem machnąłem 2 robocze projekciki osad które może wykonam :)
Jedna oparta na osadzie H135 ale skróconej nieco, druga - moja twórczość dowolna - mix osad z różnych karabinków :D

Zasymulowałem tu już od razu wygląd końcowy - w pierwszym udało się dorobić teksturę, w drugim, tylko kontur z wypełnieniem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

@Łukasz
Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że druga osada pęknie w chwycie, lub tuż za chwytem.
Jest tam za cienko, a przełożenie siły przy naciąganiu bardzo duże.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
ODPOWIEDZ