Obrazek

Hatsan 100 po mojemu

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Hatsan 100 po mojemu

Post autor: Szymon »

Witam
Skończyłem już swojego hatsana 100-jednego z dwóch.
Jest pochromowany, jedynym plastikiem jaki w nim został to osłonka spustu.
Tłumik pochodzi od hogana. Montowałem sam. Bebechy już znacie-nieraz pisałem o prowadnicy-ertalonowo mosiężnej, tłoku itp.
Tak wygląda:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nawet port ładowania jest dorobiony z mosiądzu lol , nie wspominając o całej prowadnicy.
Strzela się naprawdę fajnie. Jest to wersja ze starym tłokiem i sprężyną oteva z Diany AirKing, moc jest napewno +- 17 J, ale wogóle nie czuje się jej podczas strzału (kop).
Za to butelka kańciata po wodzie luksusowej (ó) :radocha: zostaje dosłownie przestrzelona (dwa otworki) -z 30 m!!!. Początkowo myślałem, że kicha-nie mogę trafić. Podchodzę, a tu równiutko przestrzelone.
Lufa jest obcięta dość extremalnie-25 cm i zrobione stożkowe pogłębienie- 120 stopni na 5 mm.
Tu są dwie tarcze-beż żadnej selekcji. Tak strzelane teraz "z biegu".
Odległość-mierzona 30 m, pozycja siedząca-na stołku, bez oparcia, strzelanie z wolnej ręki, bez podpórek.
Obrazek
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

No Szymonie, pięknie wykonana robota! Wprost nie mogę się napatrzeć! :szok: Z tym dorabianym portem ładowania to totalnie mnie zaskoczyłeś :)

Piszesz, że sprzęt jest chromowany ale fotki które wstawiłeś w ogóle tego nie oddają. Liczę na jakieś dodatkowe ale robione w świetle dziennym. :radocha:
Strzasznie podoba mi się stopka którą dorobiłeś. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się też to podparcie pod policzek ;)

Naprawdę gratuluję Ci samozaparcia i efektów Twojej pracy! :okok:
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Pięknie to wygląda :) naprawdę kawał dobrej roboty.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Tomek242
Posty: 169
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tomek242 »

Cudeńko :brawo: Tak z ciekawości, ile waży z lunetką bo sprawia wrażenie bardzo masywnej giwerki.
Hatsan 70S+Szkiełkobazarek 3-9x40
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

cudeńko Szymon-bravo :brawo: , wyniki też super :okok: :>
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Dodaję kilka nowych fotek. Przy lepszym świetle.
Całośc waży troszkę ponad 5 kg. Środek ciężkości jest dokładnie w miejscu tej podpórki dla lewej ręki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Już niedługo zaprezentuję drugiego h100. Ten będzie cały czarny-oksyda. Osada to ta z tą rególowaną baką (pisałem w poście "osada..."
Pozdrawiam

Dodam jeszcze fotkę tarczy. Strzelanie z 30 metrów, pozycja siedząca na stołku, strzelanie z wolnej ręki bez podpórek.
Tarcza jest jedną z pięciu (najlepsza) jakie dziś wystrzeliłem. Wyniki są wyraźnie lepsze od tych z wczoraj-opanowałem już dokładnie mojego "nowego" h100.
Obrazek
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
Cyberstrzelec
Posty: 89
Rejestracja: 05 cze 2006, 22:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cyberstrzelec »

Stary, dech mi zaparło. Autentycznie. Więcej nic nie powiem, pooglądam jeszcze sobie... :okok:
H-55 TG (tuning) + Leapers 3-9x40 Mil Dot
Beretta Px4 Storm
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

jest gites!super!tylko ja bym tez pochromował tłumik bo malo chromu ale ładnie!Moze napisz ile cie wyniusł ten cały tuning bo chciałbym wiedziec zapewne nietylko ja(a chce po to wiedziec bo niewiem czy swojego tak robić)
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Tłumik chromowany jest właśnie w produkcji u kolegi z forum (Wojtan) :>
Koszta podam orientacyjnie:
Wszystkie elementy, jak stopka, baka, krążek pod chwytem robiłem sam ze stali (złom)
Tłumik jest od hogana 120 zł. Montaż i dorobienie zatrzasku do dźwigni naciągu robiłem sam.
Polerowanie i chromowanie całości zleciłem tu:
http://www.russian-boxers.pl/tab1.php
Z roboty jestem bardzo zadowolony, tylko strasznie długo trwało (ponad miesiąc).
Koszta z przesyłką 160 zł.
Za chromowanie hatsana bez dolnego naciągu i tych moich "dodatków" myślę, że wyniesie ze 100zł.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2006-07-13, 22:04 ]
Dodam jeszcze, że "mój" ślusarz za dorobienie całej mosiężnej prowadnicy, z ertalonowym, nakładanym trzpieniem wziął 120 zł. Osada to 100% mojej pracy, koszta tylko na środki do drewna i 6zł na aluminiową listewkę na bokach. Spust jest od Chemika, bebechy wg. mixu hogan ja ;P
A najdroższa jest luneta z montażem-580 zł+ 240zł (Leapers + Dampa), hatsan 100 kosztował mnie 580 zł. I uzbierała się całkiem ładna sumka ;)
Ale, żeby nie było za mało właśnie kończę drugiego-podobnie przerobionego, ale z oksydą i lupką Belomo.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
oko73
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2006, 22:50
Lokalizacja: konin

Post autor: oko73 »

piekna robota gratulacje
majorbat
Posty: 76
Rejestracja: 14 sie 2006, 11:06
Lokalizacja: SŁUPSK

Post autor: majorbat »

Coś pięknego...dech zapiera, kawał serca tam włożyłeś :luzik:
Hatsan 70 STG tuning
bosman
Posty: 31
Rejestracja: 30 maja 2006, 12:01
Lokalizacja: daleko.

Post autor: bosman »

bardzo ładny sprzet :brawo:
zawsze do celu
kraina
Posty: 179
Rejestracja: 01 lis 2006, 7:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kraina »

Śliczny jest że aż piękny,zazdrść bierze jak patrzę na niego,przybijam piątala dobra robota :) .Mój nowy na gwarancji,modził na razie nie będę ale już pod kopułką mam różne takie pomysły :idea: :idea: :idea:
bo człowiek czasem musi sobie Blow,H100.22cal.&Belomo,HW97k&Leapers
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

wiesz, zależność jest taka: jeśli chcesz zachować gwarancję to zapewne z niej skorzystasz, jeśli nie to zapraszam do lektury forum celem poprawienia walorów strzeleckich karabinka wtedy z gwarancji korzystał raczej nie będziesz za to sprzęt przyniesie sporo zadowolenia :)
AA TX200 HC
kraina
Posty: 179
Rejestracja: 01 lis 2006, 7:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kraina »

tak też prawdę pisząc sądziłem , gdy czytam forum to wnioskuję że gwarancja dla Hadsans Maan nie ma racjii bytu ;)postanowiłem zacznę więc od prowadnicy to jak mniemam najbardziej pilnem jest w tym karabinie

[ Dodano: 2006-11-01, 15:42 ]
kwestion? na opakowaniu karabiny widnieje napis Hatsan 100 , w gwarancji mam 100STG,jak sie ma to do rzeczywistości?
bo człowiek czasem musi sobie Blow,H100.22cal.&Belomo,HW97k&Leapers
ODPOWIEDZ