Obrazek

Wyniki strzelań

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Przy cięższym karabinku wygodniej jest strzelać ze stójki.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Daniel70
Posty: 144
Rejestracja: 18 sie 2006, 9:07
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Daniel70 »

Wierzbin pisze:Przy cięższym karabinku wygodniej jest strzelać ze stójki.
No to się sam przekonam, wczoraj dociążyłem kolbę, może już nie będzie mi tak lufa latała.
Niestety na strzelanie muszę czekać dopiero do niedzieli, choć jak wczoraj przyłożyłem zmienioną kolbę do ramienia to, pomimo że cięższa lepiej mi leżała.
Pozdrawiam
Daniel70
nunez
Posty: 770
Rejestracja: 03 wrz 2006, 18:18
Lokalizacja: Stępna

Post autor: nunez »

niestety chodzi o pozycje!
wyobrażcie sobie ,że macie ręce o 10-15cm dluższe i złóżcie się do strzału :hm:
;slavka634;
kraina
Posty: 179
Rejestracja: 01 lis 2006, 7:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kraina »

ćwicze i ćwicze i to mi tak wychodzi w tym albumie bedą moje rezultaty, sporo mi jeszcze brakuje, ale czasem sie pocieszam zawartością celu reaktywnego ;) http://kraina.fotosik.pl/albumy/79939.html czy jeszcze długo nim dostanę kropka ?? ;)

[ Dodano: 2006-11-07, 22:23 ]
tu trochę rozwałki czyli, hmm no jakby to ując ???? swego rodzaju frajda ;) http://kraina.fotosik.pl/albumy/79939.html

[ Dodano: 2006-11-08, 20:54 ]
ja chciałbym miec dłuższą lewą ręke , ;) opierał bym wtedy swobodnie o biodro przy stojącej , a tak wisi mi łokieć w powietrzu ;( i co mam z tym począć ???

[ Dodano: 2006-11-08, 21:07 ]
http://kraina.fotosik.pl/albumy/79931.html to jest ten link do tarcz, przepraszam wszystkich pomyłek nastąpił

[ Dodano: 2006-11-08, 22:31 ]
pozycja z której strzelałem była stojąca lecz nie wolna wcisnałem sie w kąt tak że plecy oparte miałem o ściane a lewy łokieć o beleczkę piwnicznych drzwi, w twn tylko sposób mogę mić jak najdalej do tarczy w mojej piwnicy ;) (mieszkam w bloku z wilkiej płyty)
bo człowiek czasem musi sobie Blow,H100.22cal.&Belomo,HW97k&Leapers
Awatar użytkownika
redlub
Posty: 7
Rejestracja: 11 lis 2006, 16:08
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Post autor: redlub »

jestem początkujący, wystrzeliłem łącznie może 200 szt śrutu.
H70, strzelam z otwartych.
dzisiaj strzelałem z pozycji "klęczącej" z podpórką o parapet z 15 m.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3fa ... 3f865.html

pierwsze strzelanie (tarcza na foto pierwsza z prawej)
drugie strzelanie (środkowa)
jak widać siałem po całej tarczy, a z pozycji stojącej rozsiew jest dużo większy :/
jakoś nie mogę przykleić policzka do baki w moim hatsanie, brakuje mi miejsca

tarcza pierwsza z lewej to mała ciekawostka, wygrzebałem u sąsiada Haenela 304, muszka była trochę przestawiona i uciekało wszystko w prawo, ale rozsiew był dużo mniejszy niż w H70, i policzek leżał też jak należy...

Haenel 304
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7f2 ... 500a0.html

później, trochę dla żartu, postawiłem na ogrodzeniu puszkę po wiadomym napoju, odległość ponad 50 m.
za 5 razem z H70 puszka trafiona, przebita na wylot razem z wodą w środku, trochę byłem zdziwiony, że trafiłem.
zachęcony, strzeliłem jeszcze może z 10 razy i nic.
po godzince przerwy, sytuacja znowu taka sama - za 5 razem przebita.
strzelałem z tomitexa lok

pozdr

proszę jeszcze o poradę, czy wy też się nie mieścicie z policzkiem? czy to może kwestia regulacji. hmm
Hatsan 70 + radziecka luneta
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

zapewne kwestia regulacji, jeśli trafienia uciekają w prawo kilka centymetrów z 15m to na 50m uciekną kilkadziesiąt, skupienie też nie bardzo ale myślę że to początkowa faza :) , napewno Hatsanem można i da się strzelić lepiej :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
redlub
Posty: 7
Rejestracja: 11 lis 2006, 16:08
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Post autor: redlub »

w prawo uciekają z haenela 304, to kwestia podregulowania ofkoz.
w H70 jest wszystko ok, trafienia w puszki były z h70
Hatsan 70 + radziecka luneta
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam

"ja chciałbym miec dłuższą lewą ręke , ;) opierał bym wtedy swobodnie o biodro przy stojącej , a tak wisi mi łokieć w powietrzu ;( i co mam z tym począć ??? "

Najlepszym sposobem jest dorobienie do karabinka palm restu-to taka podpórka pod lewą rękę, używana najwięcej przy strzelaniu z pozycji stojącej.
Ja tak strzelam najwięcej, dlatego zrobiłem sobie tego typu modyfikacje:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
tommy
Posty: 55
Rejestracja: 21 paź 2006, 15:47
Lokalizacja: Łomża

Post autor: tommy »

redlub, wg mnie nie stosujesz 3 prostych zasad:
1. karabinek (zwlaszcza hatsan) musi byc delikatnie trzymany. przy strzale nie blokuj mu ruchu zacisnieta na lozu lewa reka, nie blokuj dlonia na spuscie (delikatnie obejmuj rekojesc) oraz nie przyciskaj kolby do ramienia, tylko delikatnie ja oprzyj. (karabinek musi miec mozliwosc poruszenia sie, gdy zwolnisz spust i sprezyna oraz tlok zatrzęsą konstrukcją)
2. zeruj otwarte przy tym samym chwycie, przy ktorym bedziesz strzelal. dla ulatwienia mozesz np. sobie przycupnac.
3. caly czas stosuj ten sam chwyt!
mi to b. pomoglo.
gdyby harry byl wyrozumialy...
gdyby strzaly tylko celne padaly....
---
h70s + mucha + szczerbinka + oko ;)
Awatar użytkownika
borodin
Posty: 33
Rejestracja: 14 paź 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: borodin »

witam,
strzelalem dziś z mojego h55s GL na siekierkach, tuningowana zestawem od lukassa z allegro + nowe przyżądy od Mikrusa (jeszcze raz wielkie dzięki!!!!)

Obrazek

postawa stojąca, tomitex LOK odległość ok 10m niestety dzisiaj nie miałem miarki a nie pamiętam jaka jest odległość do pierwszego betonowego chodniczka.. było zimno jak cholera ok 1 stopnia pow. zera i wiał wiatr od Wisły. Aha na zimowe strzelanka gorąco polecam zakup rękawiczek neoprenowych!!!!! - nabyłem takie pare dni temu w sklepie wędkarskim-> mają odkrywane dwa palce, kciuk i wskazujący a od wewnętrznej strony dłoni mają gumowaną powierzchnię - karabinek się pewniej trzyma no i cieplej jest.


pozdrawiam
Hatsan 55 stg gl , Slavia 631 + nikko 2-7x32 ao + pare pistoletow => ponad 10 szt.:P
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

http://republika.pl/hatsan/Forum/TarczaS20.jpg

Pozycja: stojąca
Odległość: 20 metrów
Luneta niewyzerowana.

Odskok po lewej spowodowany był nagłym podmuchem wiatru. Zważywszy na ciężkie warunki pogodowe i to, że miałem przeszło miesięczną przerwę w strzelaniu, wynik uznaję za bardzo dobry (jak na mnie) :D Acha, w sumie wystrzeliłem do tej tarczy około 20 śrutów...
Awatar użytkownika
parashut
Posty: 240
Rejestracja: 26 cze 2006, 1:26
Lokalizacja: z niedaleka

Post autor: parashut »

Też bym chciał tak strzelac ze stojacej :)
Hatsan 90s (tuning) + Belomo 6x42 MD
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Dzisiaj znowu trochę sobie postrzelałem:
http://republika.pl/hatsan/Forum/TarczaS20_2.jpg (stojąca, 20 m.)
Nie poszło mi już tak dobrze jak wczoraj ale i tak chyba nieźle (jak na mnie) :)
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

To b.dobry wynik. Dla mnie niemożliwy.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Dude b.dobry wynik. Ja dzisiaj chcialem postrzelac to z 10 metrow tak mi sialo, ze szok. Nie wiem czemu :( musze dokladnie przetestowac wiatrowke bo cos zaczynam sie o nia martwic. Niemniej, Twoj wynik robi wrazenie. Ile strzalow oddales ?
Bezbronny
ODPOWIEDZ