Obrazek

HW 98

Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

To już nie chodzi o to gdzie uderza śrut na tarczy, to raczej kwestia wyzerowania lunetki. Najważniejsze, by skupiał jak najciaśniej.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Marek dobrze prawi, niejednokrotnie różny punkt skupienia na 50m i dalej będzie też zależny od wysokości na jakiej powiesiłeś tarczę i od tego czy masz ja na wprost czy metr z lewej lub z prawej strony lub dalej jeśli powiesisz ich obok siebie kilka, ważne aby strzały skupić jak najciaśniej. Co do przedmiotowej HW98 to gratulacje - fajny sprzęt ale nie miałem jej nigdy w rękach także nie mam porównania do HW95Lux, moja poprzednia hawajka nie przypadła mi do gustu, zobaczymy jak będzie z 97K, jutro test ;)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Mariusz - twoje porównanie będzie mocno wiążące także dla 98ki - HW85, 95 i 98 mają te same systemy - różnią się lufą i osadą.
Mi 95ka się podobała - choć łupnięcie miała zdrowe.
Teraz strzelam bez odrzutu, i co ciekawe skupienia na maksymalnym dla mojego domostwa dystansie, 36m, mam tylko nieznacznie lepsze ( z HW około 20mm, z LGM około 17mm) - teraz doszedł exact express, to posprawdzam znów.
Jak na razie (posiadania walthera) doszedłem do jednego wniosku - z całą pewnością to JA ograniczałem HW, a nie odwrotnie.
Pozdrawiam i gratuluję nabytku.
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
Riko
Posty: 6
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:26

Post autor: Riko »

Witam. Chciałem dziś zamówić hw 98, i pojawił się nowy problem wynikający z mojej nie wiedzy :/ . Chodzi o to że niemam pojęcia którą sprężynę wybrać (są trzy do wyboru); standard, eksportowa i ''od Hogana''. I tu prośba do kolegów, napiszcie w prosty, i zrozumiały dla ''zwykłego zjadacza chleba'' czym te sprężyny się różnią?. Wiem że eksportowa jest mocniejsza od standardowej, i na tym moja wiedza się kończy ;( . Pozdrawiam. Riko.
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

Riko pisze:Wiem że eksportowa jest mocniejsza od standardowej, i na tym moja wiedza się kończy ;(
Sprężyna standard to sprężyna Weihraucha 7,5J.
Sprężyna export, to również sprężyna Weihraucha ale oscylująca w 17J. Należy tutaj dodać, iż ma ona nieobrobioną końcówkę z jednej strony.
Sprężyna "od Hogana", to zapewne sprężyna Weihraucha lub Oteva 17J z ładnie obrobionymi końcówkami.
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
Riko
Posty: 6
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:26

Post autor: Riko »

Dzięki. Wybór padł na zestaw od Hogana. :D :D . Niestety dzwonili dziś ze sklepu że kolega Hogan obecnie niema czasu, i zestaw do mojej Hawusi będzie dopiero za jakieś dwa tygodnie ;( .Jeszcze raz dzięki za pomoc. Pozdrawiam Riko.
ODPOWIEDZ