Obrazek

Hatsan 70S według Logana...

Logan

Hatsan 70S według Logana...

Post autor: Logan »

Postanowiłem że napiszę ten temat żeby opisywać wszystko po kolei co robię z moim Harrym... Jeśli adminowi się nie spodoba to skasuje...

Zacznę od tego że po tym jak go dostałem to strzelał w prawo... znaczy mial krzywą lufę...
Na biegu poradziłem sobie przekoślawiając muszkę ale potem zauważyłem że odchylenie widać gołym okiem. Kolega Funky Koval potwierdził moje przypuszczenia i dodał też że będą problemy jeśli zamontuję lupkę...
Więc karabinek jako jeszcze nie ruszany poszedł na reklamację... Wrócił z tą samą lufą ale wygladającą na prostą i zdecydowanie prosto strzelającą i małą niespodzianką - wymienioną śrubką regulacji spustu.

Wczoraj postanowiłem go rozbebeszyć. Udało się choć kilka "bugów" strzeliłem (na przykład żle montując ramię napinacza, włożyłem je w miejsce gdzie mechanizm spustowy zaczepia o tłok). Potem był przypdkowy strzał na sucho i dużo bólu żeby włożyć bolec blokujacy prowadnicę... Aha... Spręzyna była fabrycznie zagnieciona ale na końcu były takie małe główki... spiłowałem je pilnikiem conieco.
Pobawiłem się też ze spustem. Wyczyściłem i przesmarowałem miedziowym. Był mały ubaw przy składaniu ale udao się za 3 razem.

Wyniki... Cichszy na pewno się nie zrobił, napina się tak samo (troszkę siły potrzeba). Jednak zanikł odgłos chrobotania przy napinaniu oraz brzęku spręzyny przy strzale (słychać tylko udeżenie w tłok). Jedna uwaga... Uważajcie ze ścinkami ołowiu z kołnieży śrutu jeśli trafią do komory sprężania to na bank wbiją się w uszczelkę tłoka. Moja na szczęście nie miała uszkodzeń w miejscach newralgicznych wiec nadaje się jeszcze do użytku.
Zabawa ze spustem i śrubka dały efekt lepszy niż się spodziewałem. NAwet moja koleżanka Asia, która ze mną dziś strzelała stwierdziła że czuć znaczną różnicę. Śrubkę regulacji jeszcze przed chwilą wykręciłem i potraktowałem pilnikiem nadając jej półokrągły kształt na końcu żeby nie wycierała krawędziami zapadek. Sprężynek nie skracałem. Spust jeszcze nie strzela na dotyk i trochę ciężko go wyczuć ale chodzi lepiej. Tylko nie przesadźcie z tą śrubą bo będzie samo strzelać.

W planach prowadnica i Oteva oraz uszczelki zepto... jak będą to opiszę zmiany w pracy sprzętu i w trakcie pracy pewnie porobię fotki.
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Re: Hatsan 70S według Logana...

Post autor: tomaschek »

Logan pisze:Postanowiłem że napiszę ten temat żeby opisywać wszystko po kolei co robię z moim Harrym... Jeśli adminowi się nie spodoba to skasuje...
O Matko, Logan, co Ci przyszło do głowy :?: :wysmiewacz: Dlaczego ma mi się to nie podobać :) :?:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

To forum myślę, że między innymi po to właśnie istnieje - by dzielić się z innymi swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami :okok: Jeśli adminowi się nie spodoba moja wypowiedź to niech ją skasuje... :dokuczacz:
Awatar użytkownika
Madrian
Posty: 115
Rejestracja: 08 maja 2006, 9:09
Lokalizacja: Gród Warsa i Sawy

Post autor: Madrian »

Mój pierwszy Hatsan, po tygodniu ujawnił sterczącą lufę (mocno)... zastanowiło mnie, że celuję w dno butelki 2L po Coli, a trafiam w kapsel z... 10m. Szczerbinka już była wbita w korpus. Zastanawiało mnie co jest, i w pewnym momencie przez pancerz entuzjazmu, przebiło się... "a czemu ta lufa tak w górę odstaje"? Karabinek pojechał w drogę powrotną, a nowy który wrócił był już "prościejszy" :P
Dodam tylko, że trochę mnie poniosło i do karabinka w podróż wysyłając dodałem niemal 3 stronnicową instrukcję problemu, z rysunkami i schematami jak z NASA. Co prawda w Paincie robione ale... Zaś na paczce, 5cm literami pisało "REKLAMACJA". Ciekawe co sobie na poczcie myśleli? :okok:
H-55 TG + AGS 4x32; IŻ-38; CPS.
Jeśli rodzice coś ci tłumaczą i nie trafia do głowy, to pamiętaj że potem obcy ludzie wtłoczą ci to przez d... tylko boleć będzie 5 razy mocniej.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Trochę OT.
Madrian ile przepuściłeś już peletek przez swojego turka?
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Logan

Post autor: Logan »

Ciąg dalszy przeróbek...

Nie mogąc się doczekać na zestaw tunningowy (idzie od poniedziałku pocztą :/) pomyślałem że przerobię sobie otwarte... O ile muszka to nie problem bo wystarczy mały pilniczek i trochę wyczucia tak szczerba opiera się wszystkim próbom doklejania platyku na ciepło... nie chcę jej paskudzić super glue więc chciałem zapytać czy ktoś ma jakiś pomysł??
wuki
Posty: 131
Rejestracja: 05 maja 2006, 16:50
Lokalizacja: K-Koźle

Post autor: wuki »

Kup do superglue "rozklejacz" ... niestety nie wiem jak sie nazywa :( I jazda...
H70 STG (t) + rdza + Albar 8X56
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

A czy ktoś próbował zwęzić szczerbinkę np. modeliną?
Nie próbowałem to w swoim, ale możnaby się pokusić...
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Logan

Post autor: Logan »

Modelina obawiam się że nie będzie się za bardzo trzymać... Ja próbowałem dokleić na gorąco kawałek plastyku ale nie bardzo chce się przyczepić do tego polimeru... Ale spiłowana muszka prezentuje się nienajgorzej... Zrobię fotki jak będe miał wolną chwilkę...

Zastanawiam się nad wtopieniem jakiejś blaszki ale nie wiem czy to się uda bo muszka jest dość cienka...
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Jeden z kolegów z forum wystrugał sobie szczerbę z aluminium. Wyglądała okazale. :okok:
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Logan

Post autor: Logan »

Trzeba będzie pokombinować na działce podczas urlopu...
Pablo
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2006, 16:56
Lokalizacja: Okolice Lublina

Post autor: Pablo »

Obawiam się, że do tego plastiku "superglut" się nie nada, bawię się w modelarstwo i wypróbowałem naprawdę dużo różnych klejów, jeśli chcesz coś doklejać do szczerbinki, to do tego rodzaju plastiku najlepszy jest taki dwuskładnikowy klej do klejenia szyb w samochodach, niestety nie pamiętam nazwy, a wywaliłem stare opakowanie, możesz spróbować też żywicy epoksydowej, mały zestaw z płachtą włókna szklanego można kupić w sklepie motoryzacyjnym za około 12zł, trzeba tylko dobrze zmatowić i odtłuścić.
AA TX200 Mk.3 + Falcon Merlin 10 x 42 T class
Był Hatsan H80 + AGS Sapphire 4 x 40
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Witam!
Widziałem gdzieś na iweb-ie przerobioną szczerbinkę(pomniejszony prześwit). Pamiętam że użyty został do tego celu dwuskładnikowy klej do stali(można nim również łączyć metal ze sztucznym tworzywem). Szczerba została zaklejona i wypiłowana nowa. Klej ma kolor ciemno szary lub czarny(zdarzyło mi się już takiego używać z racji wykonywanego zawodu). Powinien zdać egzamin. Używałem takiego samego do podklejania gwintów w optyce i jak narazie jest ok dodaję to jako ciekawostkę.
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Logan

Post autor: Logan »

Poszukam czegoś jutro w jakimś sklepie z klejami... Dzięki za rady... Zobaczymy co z tego wyjdzie...
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Ps. koszt kleju to 13zł myślę że nie wiele a ma wiele praktycznych zasosowań więc nawet gdyby w tym przypadku się nie sprawdził na pewno nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Zanim użyjesz czegokolwiek na co się zdecydujesz nie zapomnij odokładnym odtłuszczeniu. w sklepach specjalistycznych z klejami zalecają aceton.
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
ODPOWIEDZ