Obrazek

Beretta px4 storm

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
ODPOWIEDZ
pmarek3
Posty: 23
Rejestracja: 30 gru 2007, 10:06
Lokalizacja: Okęcie

Beretta px4 storm

Post autor: pmarek3 »

Witam Szanowne Grono.Trochę zapóżniony Mikołaj(załatwiał raty)przyniósł mi taki sprzęt.Narazie wypstrykałem 1co2 i tylko słyszałem,że śrut uderza o ścianę.Jeżeli jest ktoś zainteresowany tym sprzętem to proszę o pytania,sugestię. w miarę możliwości postaram się odpowiedzieć.Nestety niemam chrono i jeszcze nie potrafię wstawiać zdjęć ale będę się starał(może jakaś pomoc?).Śrutowego Nowego Roku :)
AA PS ultra h-70+barska3-12/40,crosman357,beretta px4 storm crosman 2100+barska 2-7/32 zoraki HP01
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Zdjęcia wstawia się za pomocą tagu [img]link[/img].

Wstaw pare fotek, może jakieś tarczki. Opisz swoje uwagi, spostrzeżenia.
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Marku, jeśli nie uporasz się z fotkami to prześlij mi je na tomek29tbg@interia.pl to wstawię je za Ciebie :)

Anokhi (Adam) też ma Beretkę tylko nie wiem który model ;)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
pmarek3
Posty: 23
Rejestracja: 30 gru 2007, 10:06
Lokalizacja: Okęcie

Post autor: pmarek3 »

Witam.Udało mi się dostać do klawiatury i może coś powiem na temat Beretty. PX4 storm jest pistoletem z blow-back.i czuć to wyrażnie w ręku w czasie strzelania.Jak to wpływa na celność niewiem bo strzelałem na świeżym powietrzu(bardzo) i trudno o jakieś konkrety.Pistolet ma stałe przyrządy celownicze z białymi kropkami.Zamek ma wycięty otwór wyrzutu łusek(w orginale).i jest metalowy.Wszystko poniżej zamka jest plastikowe ale wygląda solidnie.Cały szkielet jest metelowy.Z części ruchomych sprzęt ma spust :) ,zamek, bezpiecznik z rzutem napiętego kurka i przycisk zwalniania magazynka.Magazynek wbrew opisom reklamowym nie jest 16 strzałowy a 2x8 to znaczy że po 8 pestkach trzeba magazynek wyjąć i obrócić o 180st.Trzeba liczyć strzały bo zamek nie zostaje z tyłu po ostatnim śrucie i strzela się na pusto.To samo może zdarzyć się przy nie całkowitym odpuszczaniu spustu przy szybkim strzelaniu.Spust na początku obraca wianek magazynka (idzie ze sporym oporem)a póżniej przy końcu ruchu zwalnia kurek.Blow-back napina tylko kurek.Z 1 CO2 udało mi się wystrzelać 4 magazynki póżniej już trzeba napinać kurek ręcznie,no ale to zima.Na razie tyle mi przyszło do głowy.Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to proszę, spróbuje odowiedzieć.Teraz spróbuje zawalczyć ze zdjęciami.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/184 ... d66c7.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/31a ... 90db2.html
Ostatnio zmieniony 04 sty 2008, 23:05 przez pmarek3, łącznie zmieniany 1 raz.
AA PS ultra h-70+barska3-12/40,crosman357,beretta px4 storm crosman 2100+barska 2-7/32 zoraki HP01
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

pmarek3 pisze:Z 1 CO2 udało mi się wystrzelać 4 magazynki póżniej już trzeba napinać kurek ręcznie,no ale to zima.
pmarek3 pisze:PX4 storm jest pistoletem z blow-back.i czuć to wyrażnie w ręku w czasie strzelania.
To i tak nieźle, zwłaszcza przy tej temperaturze :!:

Jak miałem S&W 686 oddawałem z niego 60 strzałów na jednej kapsule (latem), potem już było widać śrut :)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Anokhi
Posty: 164
Rejestracja: 05 lut 2007, 18:58
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Anokhi »

tomaschek30 pisze:Anokhi (Adam) też ma Beretkę tylko nie wiem który model ;)
Tomku miałem Berette 92 fs. Sprzedałem i kupiłem HW40 ;D
Co do celności to nie byłem z niej zadowolony (a może nie umiałem z niej strzelać bo Surveyorowi szło z niej aż za dobrze :P). Wyglądała bardzo realistycznie (full metal) ale na zlocie załapałem bakcyla na HW40 i tak to się skończyło.
tomaschek30 pisze: Jak miałem S&W 686 oddawałem z niego 60 strzałów na jednej kapsule (latem), potem już było widać śrut :)
Ten natomiast to inna bajka. Podejrzewam, że był przerabiany stąd ten duży pobór co2 ale i tez większy zasięg/celność. W zasadzie kolega celnie strzela pierwsze 4 magazynki (40 szt) później już loteria. Najbardziej w nim lubię kurek w trybie SA, robi świetny klang gdy zaskakuje ;)
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Anokhi pisze:Podejrzewam, że był przerabiany stąd ten duży pobór co2
Adaś, to musiał kolega coś w nim grzebać bo ja nic przy zaworze nie dlubałem :D Jak go rozkręciłem to przeraziła mnie złożoność tej konstrukcji i dałem sobie spokój :D

Ale dobrze wiedzieć że ten gnacik poszedl w dobre ręce :D
Anokhi pisze:Tomku miałem Berette 92 fs. Sprzedałem i kupiłem HW40 ;D
To jak dobrze pójdzie to na najbliższym Zlocie będą 3 trabanty :D
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
pmarek3
Posty: 23
Rejestracja: 30 gru 2007, 10:06
Lokalizacja: Okęcie

Post autor: pmarek3 »

Dorzuciłem fotki .Ciężko było ale myślę że w przyszłości poradzę sobie lepiej.
AA PS ultra h-70+barska3-12/40,crosman357,beretta px4 storm crosman 2100+barska 2-7/32 zoraki HP01
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Myślę też o pistolu do rekreacji i pewnie kupię to http://www.bron.pl/bron_pl/sport/produk ... tor_nikiel czyli cp88. Ewnetulanie kupię replikę glocka 17 asg (w sumie to się przyda do treningu na sucho, bo w 2009 trzeba w ipsc w końcu iść, a jak nic się nie popsuje to będę się starał o pozwolenie na pistolet centralnego zapłonu :D). Ale to po zakupie karabinka i roku z HFT.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
pmarek3
Posty: 23
Rejestracja: 30 gru 2007, 10:06
Lokalizacja: Okęcie

Post autor: pmarek3 »

Witam.Spróbuje odpowiedzieć na pytania kolegi KORBEN na temat Beretty.Spust pierwszy stopień ma ciężki bo obraca magazynek ale można to wyczuć i dalszy ruch jest sporo łagodniejszy.Demonem celności to on nie jest i strzelając z otwartych(nie regulowanych) mieszcze się w średnicy 10cm na 10m ale przy spokojnym celowaniu i braniu odpowiedniej poprawki(muszę celować około 10 cm pod cel i tyle samo w prawo). Nie wiem czy to przyoadkiem nie moja wina-zły chwyt.Przy strzale szczególnie pierwszy magazynek jest spore szarpnięcie zamka.po założeniu laserka celność wzrosła o połowę przy szybszym naciskaniu spustu.Trzeba liczyć strzały bo zamek nie zostaje w tyle jak w Compakcie.O siele odrzutu może świadczyć fakt ,że montaż z laserkiem po skręceniu wydawało mi się że mocno zaczął wędrować po szynie.Nie strzelałem z CP99 Compakt ale myślę że przy moich umiętnościach nie byłoby różnicy między gwintowaną lufą a gładką W PX4 jest większe zużycie gazu (4 do 4 1/2 magazynka-70 strzałów).Jeżeli macie jakieś jeszcze pytania to prosze.....Co do celności to Crosman 3576 jest do Beretty jak PCP do pudełkowego Hatsana przynajmniej w moich rękach.
AA PS ultra h-70+barska3-12/40,crosman357,beretta px4 storm crosman 2100+barska 2-7/32 zoraki HP01
Korben
Posty: 42
Rejestracja: 11 gru 2007, 13:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Korben »

:) dzieki
Sabo35
Posty: 94
Rejestracja: 12 sie 2006, 14:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sabo35 »

Również kupiłem Berettę Px4 Storm i jestem pod wrażeniem. Kontrukcja pistoletu robi wrażenie pozytywne. Dobre odwzorowanie orygimału i dobre wykonanie sprawia, że z zakupu jestem zadowolony. Pozytywnym zjawiskiem, jest to, że mimo pozostawienia kapsuły w pistolecie nie ubywa z niej gazu. Mechanizm spusu działa płynnie i lekko co sprzyja dobremu złożenieniu sie do strzału. Oczywiście należy uważać na pierwszy ruch spustu tj. przestawienie magazynka a dalej to bajka.
Pistolet "kopie" ale przyzwyczajenie się do tego i opanowanie "kopa" jest już początkiem sukcesu.
Strzelam (z zięcem) dość dużo i to na 25 m (do puszek po browarku) i nie ma problemów z celnością.
Ponieważ na początku zauważyłem, że pistolet bije w prawo sprawdziłem wylot lufy i okazało się, że bardzo minimalnie otwór lufy zasłania plastik jej konstrukcji. Delikatna koronka sprawiła całkowite usunięcie tej wady. Obecnie mój jest celny a zięcia bije w prawo( nie zrobił podobnej operacji). Potwierdzam, że w obecnych warunkach pogodowych pistolet z jednego CO2 strzela 4 magazynki tj 16x4.
AA S410 Classic,Cz200s,RR5,Iż38,Iż40
ODPOWIEDZ