Obrazek

DIANA-350 MAGNUM

mimi
Posty: 5
Rejestracja: 12 gru 2007, 22:27

DIANA-350 MAGNUM

Post autor: mimi »

Mam ochotę na DIANA-350 MAGNUM (może nawet 5,5 mm w wersji FAC).
Może ktoś ma doświadczenie z tą bronią. Chodzi mi o to, czy jest celna oraz o jakość wykonania/awaryjność. Myślałem też o 4,5mm(FAC), ale chyba za duża prędkość początkowa (360 m/s- dane producenta). Jestem też ciekaw, czy znalazł bym do niej lunetkę w rozsądnej cenie(300-500zł), tak żeby wytrzymała tę moc.
To będzie moja pierwsza wiatrówka i chciałbym, żeby była dobrym wyborem, gdyż marzy mi się miłość na całe życie... (chciałbym sprzęt, którego nie musiałbym za jakiś czas zmieniać).
Nadmieniam, że chcę troszkę postrzelać do puszek, troszkę do tarczek, (nawet do 100m) o zawodach raczej na razie nie myślę.
Z góry dziękuję za pomoc.
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

skoro piszesz o FAC to mamy rozumiec ze wiesz o wszystkich tego konsekwencjach, strzelania tylko na atestowanych strzelnicach itp. :nie:

Diana 350 to potezna maszynka, niestety sprezynówka i 360m/s to nie jest dobry wybór, to sprzet typowo mysliwski, nie do precyzyjnego strzelania. Jesli marzy Ci sie sprzet którego nie bedziesz zmieniał pomysl o HW90 (do 29J) albo o PCP np Cz200
Jednak licz sie z tym ze jesli zlapiesz bakcyla, jest duze prawopodobiensto ze jednak zmienisz sprzet :lol:
pozdro
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Oczywiście masz zamiar przejść przez proces rejestracji, a potem tylko strzelnica. Ja bym już wolał o pozwolenie na broń sportową się postarać (mam w planach jednak realizacja się troszkę odwlecze).
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

drozdzu pisze:Jednak licz sie z tym ze jesli zlapiesz bakcyla, jest duze prawopodobiensto ze jednak zmienisz sprzet
Może nie tyle co będziesz zmieniał tylko będziesz chciał go mieć coraz więcej (ten do HFT , ten do TARCZ , ten do DEMOLKI a ten bo jest fajny i go chcesz)
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

ten do HFT , ten do TARCZ , ten do DEMOLKI a ten bo jest fajny i go chcesz
Hehe jak bym siebie widział :) a jakiś czas temu(dawno) jak kupiłem pierwszy sprzęt to był the best i nic innego nie chodziło mi po muzgownicy i wtedy poznałem Was i teraz,eh szkoda gadać :lol:
Old Indian Never Die
mimi
Posty: 5
Rejestracja: 12 gru 2007, 22:27

Post autor: mimi »

A czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś więcej na temat tej broni? (pytania zawarłem w 1-szym poście) :lowca:
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Proszę bardzo:
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=25874
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=1801
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=247 ... 6937bcd9c3
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=11561

Za tę cenę jeśli chodzi o FAC zdecydowanie lepszym wyborem zdaje się HW90 5,5mm. Masz sprężynę gazową, a nie stalową i kopniak będzie mniejszy (choć przy FAC-u to raczej ciężko o małego kopniaka).

Gdybym miał doradzić, to do strzelania na 100m za te pieniądze, wystarczy w zupełności limitowy - ok 15-15,5J HW98 (masz regulowaną osadę). Diana to, jak pewnie wyczytasz z podlinkowanych postów sprzęt do polowań w krajach gdzie jest to dozwolone i/lub gdzie energia dwudziestu kilku dżuli nie jest FAC - np. Hiszpania ma limit 24J.

Jeśli koniecznie to ma być FAC 5,5 to zdecydowanie polecam system PCP a nie sprężynę (jaka by nie była). Sprężynka roztrzepie Ci każdą optykę przy więcej jak 20J (jest to tylko kwestia czasu), także na 100m sobie nie popykasz, bo nie będziesz widział celu. W PCP, rzecz jasna, sprawa kopniaka jest marginalna, wręcz pomijana.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Tak sobie czytam i myślę że może sam sie kiedyś zastanowię nad Danką ale AirKing.
Dlaczego,ano dlatego że chciałbym coś pomiędzy PCP a sprężyną.
Podoba mi się strzelanie z PCP,brak odrzutu itd. ale myśli o jakichś butlach,przejścówkach i napełnianu gdzieś u strażaków czy nurków i wożenie czy noszenie 6 litrowej,300 barowej bomby :) jakoś nie zabardzo mnie kręci.
Może się naraziłem wielbicielom i posiadaczom PCP ale to jednak nie dla mnie.Pozatym jestem fanem sprężyn i niech tak zostanie.
Dlatego myślę o 54 AirKing.
Sorki że tak się podepnę ale miał ktoś przyjemność z tą zabawką,to co mnie interesuje to czy faktycznie nie ma kopa i czy celność jest jak na Dianę z górnej pólki przystało.
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

indian pisze:wożenie czy noszenie 6 litrowej,300 barowej bomby :) jakoś nie zabardzo mnie kręci.
Marcin, wiem coś o tym ...
Byłem ratownikiem i nosiłem takie butle na plecach :D
Byłem świadkiem jak po ćwiczeniach, po napelnieniu butli do pełna odleciał zawór główny (odleciał to mało powiedziane).
Butla lecąc jak pocisk zdemolowała półki na których leżały inne butle, jakimś cudem wyleciała do sąsiedniego pomieszczenia, zrobiła demolkę, walnęła w ścianę (wybiła ładną dziurkę w tynku), odbiła się i uderzyła mojego kolegę w udo :/
Na szczęście impet nie był już tak duży i skonczyło się na poważnym stłuczeniu. Od tego czasu krew mi się mroziła w żyłach kkiedy zakladałem na akcji lub ćwiczeniach sprzęt tego typu.
Butlę wysłano do badania (do producenta- Holmatro), okazalo się że przy zaworze było mikropęknięcie. Firma w oficjalnym piśmie stwierdzila że był to pierwszy taki przypadek :!: :!: :!:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

indian pisze:Sorki że tak się podepnę ale miał ktoś przyjemność z tą zabawką,to co mnie interesuje to czy faktycznie nie ma kopa
Co prawda nie jest to Air King ale 54 i wydaje mi się że kop jednak lekki ma coś jak FWB 300 lub Hanele 312 bo konstrukcja podobna (system anty odrzutu)

A może bzdury pisze , sam nie wiem :hm:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Byłem świadkiem jak po ćwiczeniach, po napelnieniu butli do pełna odleciał zawór główny
To dopiero było PCP :zdziwko:
Tak na poważnie to zdaje sobie sprawę że takie przypadki się zdażają,jednak nie to ma największy wpływ na moją niechęć do pcp.
Tak jak pisałem wyżej PCP ma swoje oczywiste i niepodważalne zalety ale i wady(butle,napełnianie) i gdyby nie te wady,eh ;)
Wracajac do Diany czy taki system przypadkiem nie rozwala doszczętnie optyki,spotkałem się z określeniem skopekiller czy cuś :D ale dla optyki to niebrzmi dobrze.
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

ja tam się zdecydowałem na pompkę + dodatkowy kartusz
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Re: DIANA-350 MAGNUM

Post autor: radecek »

mimi pisze:Mam ochotę na DIANA-350 MAGNUM
Witam
Długość: 1.23m, ciężar: 4kg, energia pow. 30J (FAC), naciąg ok. 16kg (FAC). Celny i mocny karabinek, wrażliwy na chwyt. Dobra jakość wykonania.Język spustowy i bezpiecznik z tworzywa. Karabinek w innych krajach używany do polowań. Takie to są opinie użytkowników. W podobnej i niższej cenie jest duży wybór innych karabinków: HW90, 95, 97K, 98.

Strona jednego z użytkowników:
http://www.airgunwriter.com/rws-350.html
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Witam.Według ChairGun (już go rozgryzłem ;) ) opad i trochę danych dla kalibru 4,5 i 5,5 przy energii 30J na 100m.Tak dla checy :)
Kal. 5,5 śrut Crosman Pointed 0,927g prędkość wylotowa 254m/s opad na 100m 81cm energia na 99m-10,652J
Kal. 4,5 śrut Crosman Pointed 0,512g prędkość wylotowa 341m/s opad na 100m 38,26cm
energia na 99m-12,356J
Tak przy okazji to ciekawe :hm: ile faktycznie żuli można wycisnąć tym dmuchadłem na popularnym śruciku typu JSB czy Crosman bez jakiś większych przeróbek sprzętu,tak po przeglądzie i smarowaniu.

PS.Z tym językiem i bezpiecznikiem z plastiku :/ to na poważnie,bo aż trudno uwierzyć że plujka za takie siano i takiej firmy ma takie dynksy :PP .
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
indian pisze:PS.Z tym językiem i bezpiecznikiem z plastiku to na poważnie,bo aż trudno uwierzyć że plujka za takie siano i takiej firmy ma takie dynksy .
Czy ta aż taka wada :?: ,stosują takie języki spustowe od lat (sam język reszta elementów spustu jest metalowa) i nikt nie pisał aby miał z tym jakieś problemy. W mojej diance też jest plastikowy ,a karabinek ma tyle lat co ja :D. Najwyraźniej wpływ na trwałość takiego rozwiązania ma sama konstukcja spustu i użyte wysokiej jakości tworzywo.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
ODPOWIEDZ