Obrazek

Tuning do H80

Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Ja bym wybrał ten pierwszy od Rusznikarza...
Grzesiek
Posty: 14
Rejestracja: 17 lis 2007, 17:56
Lokalizacja: Dzierżoniów

Post autor: Grzesiek »

Właśnie nad nim się zastanawiałem :)

[ Dodano: Sob 01 Gru, 2007 23:45 ]
A co do tej sprężynki otewa to zwiększy sie moc i komfort strzelania tak jak pisze rusznikasz w tym pierwszym linku?? Jest to mój pierwszy tuning więc wybaczcie :)
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Panowie, ostatnio uświadomił mnie, wyprowadził z błędu, oświecił (nazwijcie to jak chcecie) Waldek (Hogan).

Otóż: Spręzyna z drutu Oteva nadająca sie np. do Hatsana ma grubość 3,07 i nie ma innych w przybliżonej grubości,potem chyba 3,35. :!: :!: :!:
Nie ma drutu oteva o grubości np. 3,15 ( na allegro multum tego a potem jest płacz że siadaja ,łamią się itp. ) :!: :!: :!:

Zdaję się na wiedzę Waldka, którego chyba każdy zna.

Pozdrawiam
Tomek
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
dziubek
Posty: 72
Rejestracja: 05 cze 2006, 20:48
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: dziubek »

Mam tą sprężynę już dwa lata i jest ok.
Hatsan 80 S + Leapers 3-9x32 + CP99 Compact
Grzesiek
Posty: 14
Rejestracja: 17 lis 2007, 17:56
Lokalizacja: Dzierżoniów

Post autor: Grzesiek »

Dziubek mówisz o sprężynie rusznikarza? Powiec coś o tym sprzęcie czy hary jest mocniejszy, jak się zachowuje itd.
Awatar użytkownika
dziubek
Posty: 72
Rejestracja: 05 cze 2006, 20:48
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: dziubek »

No tak kupiłem sprężynę wiadomo od kogo, taką do Hatsana. Napięcie wstępne ok 6 cm w momencie zakładania bo mam prowadnicę zakładaną na oryginalną i podkładki ślizgowe. Nigdy nie robiłem pomiarów na chrono, ale dla zobrazowania, z 50 m dziurawię pojemnik od płynu do spryskiwaczy - 1 ściankę śrutem crossmana szpic. Z przodu sprężyny mam stalowy kapelusz 50 gr. Sprężyna ma dwa lata i nic sie nie dzieje. Oryginalna pękła mi po miesiącu. :lol:
Hatsan 80 S + Leapers 3-9x32 + CP99 Compact
Grzesiek
Posty: 14
Rejestracja: 17 lis 2007, 17:56
Lokalizacja: Dzierżoniów

Post autor: Grzesiek »

hehehe no tak wiadomo, że od rusznikarza ale chodzi mi o tego co podałem link na allegro? ten pierwszy. To od niego masz tą sprężyne?
Awatar użytkownika
dziubek
Posty: 72
Rejestracja: 05 cze 2006, 20:48
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: dziubek »

No tak. Od niego.
Hatsan 80 S + Leapers 3-9x32 + CP99 Compact
Awatar użytkownika
hellbean
Posty: 22
Rejestracja: 29 gru 2007, 1:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: hellbean »

A ja się dołączę do tego tematu, ponieważ też czeka mnie tuning H80 i właśnie się przymierzam do wyżej omawianego zestawu od rusznikarza (z allegro), tylko powiedzcie mi czy od razu kupować zestaw z uszczelką tłoka czy na razie wymiana tego nie jest konieczna? Troszkę nie podoba mi się perspektywa składania spustu :/ chyba, że da się ominąć jego wyjmowanie? Z góry sorry za tak banalne pytanie... ale jestem trochę zielony w temacie i co prawda starałem się dokładnie przestudiować forum zanim coś napiszę, ale na dzień dzisiejszy przejrzałem tyle stron, że już mi się mętlik zrobił :(
CZ 200S Bushnell Sportsman | S&W 36 Special
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Spustem się nie przejmuj, nie trzeba być magikiem by go złożyć ;) Odnośnie uszczelki, nie wiem jakie teraz montują w Hatsanach, ale kiedyś były one naprawdę kiepskie. Jeżeli różnica w cenie jest nieduża to myślę, że warto się skusić.
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Jak dużo nie strzelałeś (lub jeśli karabin nie dieslował) to uszczelka będzie dobra.

Zabezpiecz bolce przed wypadnięciem ze spustu i sie nie rozsypie.

Edit, heh ubiegł mnie :p
Awatar użytkownika
hellbean
Posty: 22
Rejestracja: 29 gru 2007, 1:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: hellbean »

nom różnica w cenie 15 PLN więc chyba, żadna... ok to jeszcze raz się wezmę za prześledzenie tematu o spustach ;) bo z tego co pamiętam to tam było o zabezpieczenie tego więc mam nadzieje, że będzie dobrze :)
CZ 200S Bushnell Sportsman | S&W 36 Special
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

W sumie jak już zdemontujesz tą uszczelkę, to jak możesz zrób jej foty - zobaczymy czy ewoluowała ;)
Awatar użytkownika
hellbean
Posty: 22
Rejestracja: 29 gru 2007, 1:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: hellbean »

oczywiście zrobię :) tylko to tak jeszcze potrwa chwilkę... ale myślę, że przed sesją zimową się za to wezmę ;)
CZ 200S Bushnell Sportsman | S&W 36 Special
ODPOWIEDZ